Vieną didžiausių šio sezono sensacijų pateikė Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausio diviziono Vilniaus VNA komanda, kuri 5:4 (3:1, 1:3, 1:0) nugalėjo Kėdainių LRK komandą, praneša hockey.lt.

Ik šios dvikovos VNA ekipa savo sąskaitoje turėjo vienintelę pergalę per vienuolika rungtynių. Jauna VNA ekipa pirmajame kėlinyje pribloškė varžovus savo tempu ir pirmavo 3:1. Vos kiek vyresnė LRK ekipa antrajame kėlinyje prisiminė kaip žaidžiamas ledo ritulys ir rezultatą išlygino.

Įtemptame trečiajame kėlinuke vieninteliai pasižymėjo vilniečiai, kurie po Sauliaus Limonto įvarčio pirmavo 5:4. Nepaisant visų LRK pastangų, sostinės komanda paskutinėmis sekundėmis galėjo dar labiau padidinti skirtumą, tačiau iki dvikovos pabaigos likus 6 sekundėms baudinio nerealizavo pergalingą įvartį pelnęs S.Limontas.

Vilniečiai ir toliau lieka aukščiausio diviziono autsaideriais ir prarado visus šansus patekti į ketveriukę, LRK kaunasi dėl vietos finalo ketverte.

LRK – VNA 4:5 (1:3, 3:1, 0:1). LRK: T.Fediakinas, M.Černiauskas, K.Šveikauskas, V.Rudzinskas po 1 įvartį. VNA: D.Četvertakas, U.Čižas, K.Kirilovas, R.Bazys, S.Limontas po 1 įvartį.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „ESSM/Energija“    9  9 0 0 0  70:20  27

2. Rygos „Cetra“               12  6 1 1 4  47:41  21

3. Elektrėnų ESC               12  7 0 0 5  71:65  21

4. Kėdainių LRK                13  4 2 1 6  57:59  17

5. Kaliningrado „Delovaja rus“ 12  3 1 1 7  64:74  12

6. Vilniaus VNA                12  1 0 1 9  46:85   7

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms.

Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.