Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) penktadienį rengia pirmosios nevyriausybinės, neformaliojo švietimo akademijos Baltijos šalyse, „LRK Akademijos“ pristatymą. Kaip pranešė organizacija, joje bus siekiama padėti piliečiams įgyti svarbiausių profesinių ir asmeninių kompetencijų. „Lietuvoje populiarėjant savanorystei, vien tik suburti savanorių bazę nepakanka.

Močiutė apvertė vilnietės gyvenimą: jų ryšys sujaudins iki ašarų

Kristina Juškytė viena iš Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programos savanorių. Jų tikslas – mažinti senų žmonių vienišumą. Maždaug kas trečias Lietuvoje gyvenantis vyresnis nei 65 metų žmogus gyvena vienas ir neturi su kuo net pasikalbėti. Seneliams itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas, todėl savanoriai tampa naujais jų draugais.

Ievos gyvenimą sujaukė skaudi netektis: prisimena kaip sapną

Vienišumas Lietuvoje tampa vis opesne problema. Kai kurie vyresni nei 65 metų žmonės ištisus metus neišeina iš namų, todėl bendravimas jiems yra vienintelis būdas palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu. Lietuvos Raudonasis Kryžius yra sukūręs programą „Šilti apsilankymai“, kurios tikslas – mažinti vienišumą ir parodyti seneliams, kad jie rūpi.
2019-07-20

Panevėžiečių draugystė spaudžia ašarą: taip bus iki mirties

Ar yra kažkas baisiau nei vienatvė? Pasaulyje gyvena milijardai žmonių, tačiau kartais atrodo, kad nei vienu iš jų negali pasikliauti. Kas trečias vyresnis nei 65 metų žmogus Lietuvoje gyvena vienas ir šis skaičius kasmet vis didėja. Šiuo metu yra apie 220 močiučių ir senelių, kuriuos lanko Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai. Viena iš jų – panevėžietė Ingrida Tauperytė. Ji prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus prisijungė visai neseniai, tačiau jau spėjo užmegzti draugystę su 87-erių Stanislava.
2019-07-03

Ledo ritulio čempionate Elektrėnų „Energija” pabėgo nuo pirmojo sezono pralaimėjimo

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiojo diviziono rungtynėse tik paskutinėmis minutėmis Elektrėnų „Energija“ išvengė pirmojo pralaimėjimo sezone dvikovoje Kaune su Kėdainių LRK ir nugalėjo varžovus rezultatu 5:3 (1:1, 0:2, 4:0). Dvikova prasidėjo Jevgenijaus Čiugajaus įvarčiu pirmojo kėlinio kėlinio viduryje (11:07), išvedusiu LRK į priekį. Po poros minučių Martynas Šlikas (13:13) rezultatą išlygino, praneša hockey.lt.
2013-03-08

Ledo ritulio čempionate į antrąją poziciją pakilo Kėdainių LRK

Vienas prasčiausių rungtynių šį sezoną Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiame divizione sužaidė Vilniaus VNA ekipa, kuri Kaune net 1:10 (1:4, 0:3, 0:3) nusileido Kėdainių LRK ekipai. Vilniaus ekipa dar prieš pora turų žengė antrojoje diviziono vietoje, tačiau po šios dvikovos nugarmėjo į dugną, praneša hockey.lt. LRK jau pirmojo kėlinio turėjo trijų įvarčių persvarą, kurią nuolat didino.
2013-02-28

Ledo ritulio čempionate netoli staigmenos buvo Kėdainių klubas

Šalia didžiausios šių metų Lietuvos ledo ritulio čempionato staigmenos buvo Kėdainių LRK klubas, kuris išvykoje Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausio diviziono rungtynėse 3:5 (1:2, 1:0, 1:3) nusileido Elektrėnų „Energijai“, teigiama pranešime spaudai. Elektrėnų klubas sugrįžęs į Lietuvos čempionatą dar nežino pralaimėjimo kartėlio ir iki dvikovos su LRK buvo iškovojęs 7 pergales iš tiek pat galimų.
2013-01-10

Lietuvos ledo ritulio čempionate – dar viena Vilniaus VNA komandos pergalė

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiame divizione trečią kartą šį sezoną tarpusavyje susitiko Vilniaus VNA ir Kėdainių LRK ekipos, praneša hockey.lt. Šįkart rezultatu 4:3 (1:2, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0), antrą kartą iš eilės, po baudinių serijos pergalę šventė VNA jaunimas. Pirmieji dvikovoje į priekį išsiveržė Vilniaus VNA ekipos žaidėjai, kuomet 7 rungtynių minutę Edgaras Protčenka pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Kėdainių klubas varžovus vijosi neilgai.
2012-11-29

Ledo ritulio čempionato aukščiausio diviziono starte – „Energijos" pergalė

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausio diviziono startas virto ledo ritulio švente renovuotuose Elektrėnų ledo rūmuose. Vietos „Energijos“ komanda pirmosioms čempionato rungtynėms su Kėdainių LRK ekipa paruošė sezono atidarymą, kurį stebėjo keli šimtai žiūrovų, rašo hockey.lt. „Energija“ be didesnio vargo 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) nugalėjo varžovus ir iškovojo pirmąją pergalę sezone.