REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po elitinių verslininkų labdaros vakaro Valdovų rūmuose įsikūrusiame restorane – skandalas. 80 renginio svečių vaikams paaukojo 3000 eurų. Visuomenininkams pikta, kad verslininkai giriasi šiuo nuopelnu – suma esą juokinga.

Po elitinių verslininkų labdaros vakaro Valdovų rūmuose įsikūrusiame restorane – skandalas. 80 renginio svečių vaikams paaukojo 3000 eurų. Visuomenininkams pikta, kad verslininkai giriasi šiuo nuopelnu – suma esą juokinga.

REKLAMA

O dalis labdaros vakaro svečių nieko blogo nemato – aiškina, kad kiekvienas paaukotas euras svarbus.

„Neskaniausias dalykas, kaip jie visa tai užvadino. Iškilmingas labdaros renginys Valdovų rūmuose. Nu „chebra“, – sako prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

Prodiuseris Stanislavas Stavickis, gerbėjams geriau žinomas kaip Stano, stebisi Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų renginiu. Lapkričio pabaigoje verslininkai, institucijų atstovai rinkosi Valdovų rūmuose, kur ne tik minėjo diplomatinių santykių šimtmetį, bet ir rinko pinigus nevyriausybinei organizacijai „Vilniaus socialinis klubas“, kuri dirba su vaikais ir jaunimu: teikia jiems ugdomąją – socialinę pagalbą pasitelkiant futbolą. Labdaringame vakare susirinko virš 80 svečių, kurie paaukojo 3 tūkstančius eurų.

„80 įtakingų verslininkų ir susimeta po 37 eurus, gaunasi 3000. Tai buvo tiesiog kalėdinis balius. „Chebra“ susirinko į kalėdinį balių, visi turim teisę tai padaryti, ir mes susirinksim, ir bus kalėdinis balius, tai aš ir pavadinsiu Stano ir draugelių kalėdinis balius“, – kalba Stano.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek Stano, tiek kitiems žinomiems visuomenininkams užkliuvo ne tai, kad verslininkai surinko 3000 eurų, o tai, kad ši žinia specialiai platinama ir pateikiama kaip didžiulė labdara.

REKLAMA

„Kai kiekvienas iš mūsų pastoviai aukoja, padeda Ukrainos žmonėms, kariams, Lietuvoje esantiems bėdoje žmonėms, tai ta suma yra juokinga. Praeitą savaitę generatorius į Ukrainą išvažiavo, turėjau generatorių nusipirkęs, jeigu bus karas, tai va, išvažiavo“, – pasakoja Stano.

„Jeigu jau darai kažkokią auką ir nori už tai įvertinimo: gerai pagalvok, ar padarei iš tikrųjų tiek daug, kad tave už tai įvertintų. Jeigu to nepadarei, tiesiog daryk, kaip moko tūkstantmetė tradicija, aukok tyliai“, – komentuoja komunikacijos ekspertas Andrius Baranauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak komunikacijos eksperto Andriaus Baranausko, jei susirinkę verslininkai reklamuojasi, save laiko elitu, visuomenė tikisi daugiau.

„Visai kitokio pavyzdžio tikimės iš žmonių, kurie priklauso visuomenės elitui. Lyderystė ir pagarba, ji užtarnaujama kitais būdais. Ji užtarnaujama, kai tu daliniesi daugiau negu tu privalai. Jeigu tu padarai kažką, kas nėra vertintina nei pavyzdys, kažkas eilinio, bet jeigu tu bandai užsitarnauti pagarbą girdamasis, tu atrodai juokingai“, – kalba A. Baranauskas.

Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto profesorius Andrius Šuminas aiškina, kad spaudos pranešimo platintojai tiesiog padarė klaidą.

„Žmonės, kurie turi pinigų, nelabai nori juos aukoti, bet labai nori girtis, kada juos aukoja. Čia yra pagrindinė problema. Jeigu įvyksta toks renginys ir tas rezultatas yra, švelniai tariant, skurdokas, tai labai akcentuoti tos sumos nereikėjo pranešime. Būtų užtekę kalbėti apie pačią iniciatyvą, apie patį renginį, apie pačią gerą kilnią idėją“, – tvirtina A. Šuminas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslininkams kliuvo ir nuo pačių Valdovų rūmų, kurių atstovė piktinosi renginio vietos akcentavimu:

„Tas jų vakarėlis vyko Taurakalnio restorane, kuris nuomojasi kelias rūsio patalpas iš Valdovų rūmų muziejaus. Taip, kad pasakymas, Valdovų rūmuose... Na, kaip aš suvalgyčiau kebabą ant Prezidentūros laiptų ir paskui savo kaime girčiausi, kad pietavau su Nausėda.“

Savo nuomone pasidalinti sutiko renginyje dalyvavęs verslininkas Žilvinas Grigaitis.

„Visame pasaulyje, ar tai vieną eurą ar vieną milijoną, kas atiduoda iš savo kišenės yra irgi gerai. Nežinau, ar šita diskusija tikrai verta tokio dėmesio. Kalbėti apie tai, kiek žmonės turi išleisti, juoktis iš to. Ar išleido šimtą, ar išleido 10 eurų, tai nežinau, šita diskusija yra kažkodėl labai keista. Čia ne televizijos maratonas, čia ne drono kažkoks pirkimas, kur reikia 3 milijonų ar 5 milijonų“, – sako Ž. Grigaitis.

REKLAMA

Pasak Grigaičio, paramą vaikams buvo renkama loterijos principu. Verslininkai aukojo pirkdami bilietus.

„Buvo bilietai. Tu pirkai bilietą į vakarienę. Tu vakarienės metu pirkai bilietus. Už tuos bilietus galėjai išlošti prizus, kurie buvo suaukoti. Aš buvau tik kaip svečias ir viskas. Esu asociacijos narys ir tiesiog gera valia įsteigiau prizą ir tarpininkavau dėl kitų prizų įsteigimo. Mano segė, kurią įsteigiau, kainavo daugiau nei 500 eurų“, – tikina Ž. Grigaitis.

TV3 žinios kreipėsi ir į renginio organizatorius.

„Tai buvo kasmetinė vietinė vakarienė Rūmų nariams ir partneriams. Tikslas – paskelbti mūsų narių verslo apdovanojimų laureatus. Į mus kreipėsi Vilniaus socialinis klubas, kad padėtų finansiškai, todėl į programą įtraukėme ir labdaros loteriją. Kadangi mes nesuvokiame netvarkos socialiniuose tinkluose, kuria seka pagrindinė žiniasklaida, negalime daugiau komentuoti“, – teigia Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų vadovas Guillaume Douville.

Kasmetinius verslo apdovanojimus prekybos rūmai žada organizuoti ir toliau.

Nedronokažkokspirkimas??
O ar tu, šmiki, apsikarstęs pigiais bobiškais blizgučiais, bent centą paaukojai nors vienam "kažkokiam" dronui?
Klaunas iš sudegusio teatro,vaidina ale baisiai turtinga ir madinga,bet iš tikro rai tuščia vieta,blizgutis...
Bernelis pasigyrė,kad nei euro neaukojo,svečias buvo,veltui tur būt vakarieniavo...cincaliukais apsikabinėjęs...gėda...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų