„La Vuelta 2009“: ispanas nuskynė nugalėtojo laurus

Finalinį „Vuelta a España“ etapą laimėjo vokietis André Greipelis („Columbia“), o lenktynių nugalėtoju oficialiai paskelbtas ispanas Alejandro Valverde („Caisse d’Epargne“).

Italui Daniele Bennati („Liquigas“), 2007 metais laimėjusiam finalinį „Vueltos“ etapą, šiemet nepavyko pakartoti sėkmės. Jis liko antras po šios dienos etapo laimėtojo A. Greipelio („Columbia“), kuriam tai buvo jau 4 pergalė šiose lenktynėse.

C. Evansas finišavo 23-as, A. Valverde finišavo 26-as, E. Mosquera – 27-as, S. Sánchezas – 30-as, I. Basso – 37-as (visų laikas +10 sek.).

Galutinė įskaita, pasibaigus „Vuelta a España“ lenktynėms, yra tokia:

1. Alejandro Valverde (ESP/Caisse) 87 val. 22 min. 37 sek.

2. Samuelis Sánchezas (ESP/Euskaltel)  +55 sek.

3. Cadelis Evansas (AUS/Silence-Lotto) +1 min. 32 sek.

4. Ivanas Basso (ITA/Liquigas)     +2 min. 12 sek.

5. Ezequielis Mosquera (ESP/Xacobeo) +4 min. 27 sek.

6. Robertas Gesinkas (NED/Rabobank) +6 min. 40 sek.

7. Joaquinas Rodriguezas (ESP/Caisse)  +9 min. 08 sek.

8. Paolo Tiralongo (ITA/Lampre)           +9 min. 11 sek.

9. Philipas Deignanas (ISL/Columbia)   +11 min. 08 sek.

10. Juanas José Cobo (ESP/Fuji)        +11 min. 27 sek.

Kitos įskaitos

Taškų įskaitą ir geriausio sprinterio marškinėlius laimėjo vokietis André Greipelis („Columbia“), laimėjęs 3 etapus šiose lenktynėse ir finalinį etapą. Jo taškų suma (150 taškų) ženkliai padidino pranašumą prieš ispaną Alejandro Valverde, kurio sąskaitoje – 111 taškas, ir italą Daniele Bennati – 101 taškas.

Kalnų įskaitoje užtikrintai laimėjo prancūzas Davidas Moncoutié („Cofidis“), surinkęs 186 taškus ir nusipelnęs „kalnų karaliaus“ titulo. Ispanas Davidas de la Fuente, turintis 99 taškus, taip ir nepagerino savo rezultato.

Tapęs 2009 metų „Vuelta a España“ nugalėtoju, dar Alejandro Valverde laimėjo kombinuotoje įskaitoje (7 taškai). Atitinkamai antras ir trečias po ispano liko S. Sánchezas ir E. Mosquera (abiems po 17 taškų).

Komandinėje įskaitoje laimėjo ispanų komanda „Xacobeo Galicia“ (laikas yra 261 val. 57 min. 19 sek.), kuriai Alejandro Valverde’s atstovaujama komanda „Caisse d’Epargne“ nusileido 23 min. 43 sek. Trečioje vietoje liko kazachų komanda „Astana“.