REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Tviskantį sezono atidarymo vaidinimą Milano operos rūmuose „La Scala“ sekmadienį aptemdė policijos ir protestuotojų susirėmimai, per kuriuos buvo sužeisti du žmonės.

Tviskantį sezono atidarymo vaidinimą Milano operos rūmuose „La Scala“ sekmadienį aptemdė policijos ir protestuotojų susirėmimai, per kuriuos buvo sužeisti du žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie 300 demonstrantų, kurie plakatus su užrašais „Kovokite su valdžia!“ ir „Mes priešinamės!“ naudojo kaip skydus, mėtė fejerverkus ir Molotovo kokteilius į guminėmis lazdomis ginkluotus policininkus priešais „La Scala“, kur muzikos direktorius Danielis Barenboimas paskutinį kartą išėjo nusilenkti per sezono atidarymo renginį.

REKLAMA

Kaip pranešama, du policininkai buvo sužeisti per susirėmimus su protestuotojais, kurie reiškė nepasitenkinimą dėl griežto taupymo priemonių recesijos išvargintoje šalyje, taip pat piktinosi dėl pastarųjų neteisėtai patalpas užėmusių gyventojų iškeldinimo akcijų ir reikalavo teisės į socialinį būstą.

Sezono premjera – Ludwigo van Beethoveno (Liudviko van Bethoveno) opera „Fidelio“ – žymėjo devynerius metus trukusį D.Barenboimo vadovavimą prestižiniam operos teatrui, o į tviskantį renginį XVIII amžiaus rūmuose susirinko madų gerbėjai, šou merginos ir iškilūs politikai.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp svečių buvęs Milano prefektas Francesco Paolo Tronca (Frančeskas Paolas Tronka) pasmerkė „nepriimtinus smurtinius protestus prieš policiją“ ir pastangas „užgrobti kultūrinius renginius, kurie pasitarnauja mūsų miestui, suteikdami stiprybės ir vertės“.

Protestuotojų taip pat neužjautė Lombardijos regiono, kuriam priklauso Milanas, prezidentas Roberto Maroni (Robertas Maronis), kuris pareiškė: „Tai bent būdas sugadinti vakarėlį“.

„Visuomet pateikiame pasauliui blogiausią savo įvaizdį. „La Scala“ atidarymo vakaras yra unikalus reginys, o mes sugebame netgi jį sugadinti“, – piktinosi R.Maroni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau demonstrantus iš dalies palaikė buvęs ekonomikos plėtros ministras Corrado Passera (Koradas Pasera), kuris sakė, kad „kai kurios visuomenės dalys patiria tokio lygio skurdą, kad būtų klaidinga pykti ant protestuojančiųjų“.

Šios riaušės padidino įtampą, prasidedant nelengvam Italijos teatro sezonui po vasaros, per kurią Romos dirigentas Riccardo Muti (Rikardas Mutis) buvo priverstas baigti darbą sostinės Operos teatre dėl biurokratinių kliuvinių ir streikų grėsmės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų