REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Jei norite, kad jūsų kūnas po mirties pasitarnautų mokslo tyrimams, tam reikia parašyti notaro patvirtintą prašymą arba liudininkų patvirtintą paskutinės valios pareiškimą. Bet pirmiausiai vertėtų susisiekti su vienu iš dviejų Lietuvos universitetų, atliekančių medicinos tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA

Į LRT radiją paskambinęs Petras iš Varėnos teiravosi, kur reikėtų kreiptis, kad po mirties galėtų paaukoti savo kūną moksliniams tyrimams.

REKLAMA

Sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos instituto vadovas Dainius Pauža pataria susisiekti su viena iš dviejų aukštųjų mokyklų – Lietuvos sveikatos mokslų universitetu Kaune arba Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto administracija ir jie duos detalias instrukcijas, ką ir kaip daryti.

„Jeigu kalbėtume apibendrintai, tai įstatymas leidžia naudoti dvi formas – arba notaro patvirtintą prašymą, arba liudininkų patvirtintą paskutinės valios pareiškimą. Toliau viskas vyksta automatiškai – [žmogui mirus] atvažiuoja tarnyba, kūną nuveža į medicinos universitetą ar fakultetą, ten numatytą laiko tarpą atliekamos numatytos procedūros, kitaip sakant, palaikai panaudojami medicinos studijoms. Po kurio laiko, vėlgi pagal paskutinės valios prašymą ar testamentą, jie yra arba kremuojami, arba palaidojami be kremavimo“, – sako D. Pauža.

Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad įstatymas pastarąją pareigą suteikia universitetams: „Jie savo lėšomis kremuoja, palaidoja ir net kapą prižiūri, jei žmogus išreiškia pageidavimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų