REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo šiandien pasakyta frazė, esą krizės šalyje nėra, neliko praleista pro ausis: vienus Premjero žodžiai papiktino, kitiems sukėlė juoką. Panašu, jog Ministro Pirmininko žodžiais tiki tik jo paties Vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA

„Krizės planas reikalingas tada, kai yra krizė. Kadangi krizės nėra… Jums gal ir norėtųsi, kad būtų, bet nėra”, - sakė Premjeras. Per Vyriausybės valandą Seime Ministras Pirmininkas teigė, kad jį dėl tokios pozicijos kritikuojantys Seimo nariai galbūt turi nepakankamai informacijos apie realią situaciją šalyje. „Konservatoriai ir Darbo partija nori krizės iš visų jėgų, ko gero jūs nepasiruošę valdžiai arba nevaldote informacijos“, - teigė Premjeras.

REKLAMA

„Vilniaus prekybos“ kišenėje – krizės nėra?

Tačiau šiuo klausimu pats G. Kirkilas sulaukė panašios kritikos. Frakcijos „Tvarka ir Teisingumas“ narys Petras Gražulis portalui „Balsas.lt“ teigė, kad tvirtindamas apie krizės nebuvimą Premjeras „visiškai nesusigaudo situacijoje“.

P. Gražulis prisiminė ir šių metų vasarį G. Kirkilo ištartus žodžius, kad maisto produktai neva atpigę. „Nuolat brangsta produktų kainos, jis per televiziją pasako, kad maisto produktų kainos atpigo 20 proc. Jis visiškai nesigaudo realybėje“, - sakė Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA

Anot P. Gražulio, G. Kirkilas „bando apgauti pats save“. „Tvarkietis“ teigė nesuprantąs, kaip Premjeras gali nematyti krizės, šios požymiams esant akivaizdiems. „Visi skelbia, kad rudenį didės tiek šilumos, tiek karšto ir šalto vandens kainos, <...> yra gana nemaža infliacija ir krizė valstybėje <...>. Jis, matyt, nenori to matyti“.

Kalbėdamas apie tokios Premjero pozicijos priežastis, P. Gražulis svarstė, kad galbūt tai yra noras „pateisinti savo neveiklumą“ ir „įtikinti patį save ir visuomenę, kad čia yra normali situacija, ir tokia situacija yra visoje Europoje ir net dar blogesnė. Ir kad nereikėtų jokių priemonių imtis dėl to“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Gražulis taip pat kritikavo Vyriausybę nesiimant priemonių, kad būtų galima išvengti krizės ir jos padarinių. „Dabartinė mūsų Vyriausybė nesiima jokių priemonių ir jokių žingsnių nedaro, kad bent kiek sustabdytų šitą kainų augimą. Aš manau, kad rezervai yra ir būtų galima imtis konkrečių priemonių“, - teigė jis portalui „Balsas.lt“.

Kita vertus, P. Gražulio manymu, tokių veiksmų iš dabartinės Vyriausybės tikėtis neverta, „kadangi Premjeras sėdi „Vilniaus prekybos“ kišenėje <...> ir nemato jokios krizės“.

REKLAMA

Premjeras atitrūko nuo realybės?

Konservatorius Jurgis Razma taip pat apgailestavo, kad nebuvo išnaudotos priemonės, kaip užkirsti kelią krizei ar bent sušvelninti jos padarinius. „Realybė, deja, nesikeičia priklausomai nuo premjero kalbų. Padėtį galėtų keisti tik kokia nors ryžtinga antikrizinių veiksmų programa. Deja, iš Vyriausybės nesulaukėm nė vieno pasiūlymo dėl jautrių problemų sprendimo“.

Šiuo klausimu Premjero poziciją palaiko finansų ministras Rimantas Šadžius, teigdamas, kad „nėra pagrindo žmones gąsdinti, kad kažkas baisaus vyksta, kad reikia kažkokio antikrizinio komiteto. Tikrai nemanau, kad tokioms priemonėms atėjo laikas”.

REKLAMA

Visgi J. Razma teigė, kad „arba jis [Premjeras – aut.] iš tikrųjų atitrūkęs nuo realybės ir jos nesuvokia, arba tiesiog vengia prisiimti atsakomybę už krizės faktą, manydamas, kad tai padės artėjant rinkimams“.

„Infliacija vis didėja, pramonės augimo mažėjimas jau labai ryškus, pieno supirkimo kainos tragiškos, „Linava“ jau skelbia kelių blokadą dėl degalų kainų. Ko dar premjerui reikia, kad jis suvoktų krizės požymius?“, - retoriškai klausė J. Razma.

Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas irgi tikino, kad šalyje krizė yra akivaizdi. „Visi tą sako, Grybauskaitė sako, kad šalyje krizė“, - portalui „Balsas.lt“ teigė V. Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Darbo partijos vadovo, Lietuvai teks daug daugiau mokėti už dujas, už šilumą, už elektrą, tačiau Vyriausybė, pasak jo, nesiima jokių veiksmų jai spręsti.

„Mūsų produkcija neatlaiko jokios konkurencijos. Buvau kartą Venesueloje <...> Ten krenta ant galvos bananai, o sultys vežamos iš Amerikos. Pas mus irgi toks absurdas. Tradicinį sūrį vežame iš vokiečių, duoną iš Latvijos, iš Lenkijos – dešrą. Kur ne krizė?“, - stebėjosi politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų