REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio rajono Paįstrio  ir Gegužinės kaimų gyventojai gali lieti vandenį į valias prausdamiesi, skalbdami, gamindami valgį ar laistydami daržus. Jiems vanduo nekainuoja nė cento.

REKLAMA
REKLAMA

Girdo ir prausia už dyką

Tačiau kitiems rajono gyventojams mokesčių mokėtojams šiemet tai atsieis per 6 tūkstančius litų.

REKLAMA

Panevėžio rajono savivaldybės taryba ūkininką Raimondą Vitkauską už tai, kad jis tų dviejų kaimų gyventojams ir valstybinėms įstaigoms tiekia vandenį nemokamai, atleido nuo žemės mokesčio, jis sudaro 6 tūkstančius 217 litų.

Už tai, kad ūkininkas nemokėtų žemės mokesčio, rankas pakėlė dauguma politikų, tarp jų – ir tie, kuriuos toks Paįstryje ir Gegužinėje egzistuojantis komunizmas papiktino.

Dvidešimt vieną  Tarybos narį  įtikino Paįstrio seniūno Virginijaus Šležo ir rajono Savivaldybės mero Povilo Žagunio argumentai, kad dabar neįmanoma šios santvarkos apraiškų išgyvendinti iš tų kaimų, nes kito alternatyvaus vandens tiekėjo nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak seniūno, sovietmetį menančius vandens tiekimo tinklus valdantis R.Vitkauskas nemokamai vandenį tų kaimų gyventojams, Paįstrio mokyklai, vaikų darželiui, bibliotekai, bendrosios praktikos gydytojo kabinetui, bažnyčiai tiekia jau keletą metų.

Kadangi dažnai reikia tvarkyti senas vandentiekio trasas ir nuolat gendančius siurblius, o išlaidos už elektros energiją yra didesnės nei apskaičiuotas žemės mokestis, ūkininkas patiria nuostolių.

Vandens tiekėjas imti mokesčių iš gyventojų už vandenį negali, nes neturi licencijos tokiai veiklai. O jos neturi todėl, kad negali užtikrinti tiekiamo vandens kokybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarybos opozicijos atstovė Violeta Grigienė pareiškė, kad nenormalu, jog, pasak jos, komunizmas Paįstryje ir Gegužinėje finansuojamas Savivaldybės, t. y. mokesčių mokėtų sąskaita.

Gydytojos išsilavinimą turinčiai politikei nesuprantama, kaip galima tiekti gyventojams vandenį, kai nėra garantijų dėl jo kokybės.

„Negalima vykdyti veiklos, kuriai neišduotas leidimas. Tai – nusižengimas įstatymams“, – jai pritarė Rimas Girštautas.

Savivaldybės vadovas P.Žagu-nis kolegų klausė, ar jie pagalvojo, kad sukėlę skandalą Paįstrio ir Gegužinės kaimus bei juose esančias valstybines įstaigas paliks be vandens.

REKLAMA

Tai buvo svarus argumentas. Darbo partijos atstovas Rimantas Trota paragino žiūrėti, kaip žmogui geriau.

„Tvarkiečio“ Romo Kiltinavičiaus žiniomis, Panevėžio rajone yra dar keli kaimai, kuriuose vanduo gyventojams tiekiamas „už ačiū“ iš senų, tarybiniais laikais nutiestų vandentiekių, kurie irstant kolūkiams perėjo į privačias rankas.

Apkaltino rajono valdžią

Paįstrio pirminės sveikatos priežiūros centre gydytoju dirbantis rajono Tarybos narys, liberalsąjūdininkas Gintaras Noreika patikino: jei ūkininkas R.Vitkauskas liautųsi tiekti vandenį, Paįstrio ir Gegužinės kaimams tai prilygtų katastrofai.

REKLAMA

Pasak gydytojo, dabartinė situacija irgi nenormali – dėl vandentiekio gedimų vandens dažnokai  nebūna, tačiau taip vis geriau nei visai be vandens.

„Dėl to, kad Paįstryje iki šiol nėra šiuolaikiško vandentiekio, reikia kaltinti rajono Savivaldybės valdžią ir ministeriją“,– pareiškė G.Noreika.

V.Grigienė merui priminė, kad Europos Sąjungos investicijos į vandens ir nuotekų tinklų infrastruktūros atnaujinimą buvo nukreiptos, jos nuomone, ne ten, kur blogiausia situacija.

„Ar rajono pakraštyje esantiems Žibartoniams vandentiekio ir kanalizacijos reikėjo labiau nei priemiesčiams Paįstriui ir Gegužinei?“ – klausė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P.Žagunis sakė, kad vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros Paįstrio ir Gegužinės kaimuose projektas įtrauktas į rezervą.

Tai yra laukiama lėšų šiuose kaimuose vandens ir kanalizacijos tinklams tiesti.

Vandens vartotojai nerizikuoja

Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Valdemaras Kontautas sakė, kad Paįstrio ir Gegužinės kaimų gyventojai bei ten esančios įstaigos neturėtų baimintis dėl ūkininko R.Vitkausko tiekiamo vandens kokybės.

Pasak viršininko, vandens tiekėjas reguliariai atlieka vandens cheminius ir mikrobiologinius tyrimus.

REKLAMA

Jeigu jie būtų blogi, Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnyba uždraustų tiekti vandenį.

Dabar vandenyje esą randama tik per daug geležies, bet dėl to žmonės gali jį vartoti.

R.Viktauskas šios tarnybos specialistams sudarė geranoriško ir rūpestingo žmogaus įspūdį.

„Jis visada konsultuojasi, ką galėtų padaryti, kad pagerėtų vandens kokybė, taiso gedimus, nors iš vandens tiekimo, kaip suprantu, jokios naudos neturi“, – tvirtino V.Kontautas.

Inga SMALSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų