REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Seimo laikinoji tyrimo komisija ketvirtadienį nutarė siūlyti Seimui panaikinti parlamentarės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę. Tokį sprendimą komisija priėmė po to, kai iš prokurorų išsireikalavo policijos darytą gegužės 17 dienos Garliavos šturmo vaizdo įrašo ištraukas, kuriose užfiksuota, kaip N. Venckienė pasipriešina policijos pareigūnams.

Seimo laikinoji tyrimo komisija ketvirtadienį nutarė siūlyti Seimui panaikinti parlamentarės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę. Tokį sprendimą komisija priėmė po to, kai iš prokurorų išsireikalavo policijos darytą gegužės 17 dienos Garliavos šturmo vaizdo įrašo ištraukas, kuriose užfiksuota, kaip N. Venckienė pasipriešina policijos pareigūnams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 18:13 val.) Siūlo atimti imunitetą ir leisti suimti

Komisija priėmė sprendimą siūlyti Seimui atimti N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Už N. Venckienės teisinio imuniteto atėmimą balsavo 7 komisijos nariai, prieš balsavo 5. Komisija vienodu santykiu pritarė tiek siūlymui patraukti N. Venckienė baudžiamojon atsakomybėn, bet ir leisti ją suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

REKLAMA

Komisijos pirmininkas Vytautas Saulis po posėdžio dėkojo prokuratūrai, kad ši pagaliau sutiko atskleisti bent dalį ikiteisminio tyrimo medžiagos. Pasak jo, suteikta medžiaga padėjo apsispręsti dėl galutinio sprendimo.

Kaip tikina V. Saulis, nors medžiaga buvo trumpa ir sudarė tik 12 sekundžių, o jos turinio komisijos nariai komentuoti negali, visgi jos turinys patvirtino, kad N. Venckienė pasipriešino policijos pareigūnams.

„Aš matau lošimą į vienus vartus, iš karto žinant, kas kaip balsuos. Kai buvo žymiai rimtesni kaltinimai nebuvo žodžio „suimti". Tai tik įrodymas, kad visos šitos pedofilijos bylos nėra aiškios, nėra tiriamos. Bandoma nutildyti žmones“, – po balsavimo piktinosi Povilas Gylys. Jis tikino, kad ir toliau kovą tęs Seime bei teiks atskirą nuomonę.

REKLAMA
REKLAMA

„Penki epizodai, tik vieną epizodą parodė", – kalbėdamas apie prokurorų pateiktą medžiagą sakė P. Gylys.

Jam pritarė ir Mečislovas Zasčiurinskas. Pasak jo, nors prokurorų pateikta filmuota medžiaga buvo vertinga, visgi ji buvo per trumpa – apie 10-15 sekundžių. Seimo narys tvirtino, kad Seimui teiks atskirą nuo komisijos nuomonę.

Galutinai N. Venckienės teisinį imunitetą dar turės atimti Seimas. Tam prireiks mažiausiai 71 Seimo nario balso.

(Papildyta 17:14 val.) Komisijai už uždarų durų stebint prokurorų pateiktą vaizdo medžiagą, N. Venckienės rėmėjai prie durų atsiklaupė rateliu ir pradėjo iš mobiliojo telefono skaityti maldas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 16:30 val.) N. Venckienė: ištraukos nieko nepakeis

N. Venckienė prieš atsinaujinant komisijos posėdžiui pareiškė, kad įrašo ištraukos nieko nepakeis: „Iškarpyta vaizdo medžiaga nieko nekeičia.“

Pasak jos, komisijos nariai bet kuriuo atveju neišvys epizodų, kurių metu ji tarimai kandžiojo ir spardė Laimutę Stankūnaitę. „Pakartosiu, nekandžiojau ir nespardžiau“, – tvirtina N. Venckienė ir toliau teigia, kad D. Valys meluoja.

Tiesa, N. Venckienė neneigia pasipriešinimo pareigūnams fakto: „Man buvo rankos užlaužtos, mergaitė plėšiama."

REKLAMA

Komisija pradėjo minėtų įrašo ištraukų peržiūrą. Komisijos pirmininkas V. Saulis pareiškė, kad peržiūrėję vaizdo medžiagą komisijos nariai be diskusijų imsis balsavimo.

(Papildyta 16:11 val.) Ištraukas gavo

Komisija gavo Garliavos šturmo vaizdo įrašo ištraukų. Tai naujienų portalui balsas.lt patvirtino komisijos pirmininkas Vytautas Saulis.

Pasak V. Saulio, prokuratūros pateiktoje medžiagoje turi matytis N. Venckienės pasipriešinimas policijos pareigūnams.

16:30 šią filmuotą medžiagą komisijos nariai peržiūrės specialioje salėje, dažniausiai skirtoje slaptumo reikalaujantiems klausimams. Į šią salę negalima įsinešti mobiliųjų telefonų ir kitos elektroninės įrangos.

REKLAMA

(Papildyta 14:45 val.) Išsireikalavo įrašo ištraukas?

Komisija už uždarų durų užtruko neilgai. Buvo nuspręsta skambinti generaliniam prokurorui Dariui Valiui ir dar kartą pareikalauti bent dalies gegužės 17 dienos įvykių vaizdo įrašo.

Pasak komisijos pirmininko Vytauto Saulio, telefonu buvo susisiekta su D. Valiu ir paprašyta pateikti bent dalį gegužės 17 dienos vaizdo įrašo. Pasak komisijos pirmininko, tai turėtų būti įrašo ištraukos, kuriose matoma, kaip N. Venckienė pasipriešina ir suduoda policijos pareigūnui.

„Jaučiu, kad mums duos tą dalį, tik nerodys mažametės. Tikriausiai tą medžiagą pamatysime, todėl skelbiame pertrauką“, – žurnalistams pareiškė V. Saulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisija paskelbė pertrauką iki 16:30. Petraukos metu laukiama galutinio D. Valio sprendimo. Jei įrašo dalis vis dėlto nebus suteikta, galutinis sprendimas bet kuriuo atveju turėtų būti priimtas šiandien.

V. Saulis taip pat pareiškė, kad posėdis bus atnaujintas už uždarų durų.

***

Posėdžio pradžioje – aistros

Ketvirtadienį į posėdį susirinkusi laikinoji tyrimo komisija turi priimti galutinį sprendimą, ar siūlyti Seimui atimti N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Į posėdį gausiai susirinkę N. Venckienės rėmėjai visiškai užkimšo posėdžiui pasirinktą nedidukę salę.

REKLAMA

Jau posėdžio pradžioje, pasigirdus keletui N. Venckienės rėmėjų replikų, Mantas Adomėnas pareiškė, kad susirinkusi publika įrodė, jog negali laikytis kultūros. Pasak jo, tokia aplinka trukdo komisijai dirbti, todėl posėdis turėtų būti uždaras.

Antanas Matulas siūlė dar kartą telefonu kreiptis į generalinį prokurorą ir prašyti bent jau gegužės 17 dienos vaizdo įrašo ištraukų.

Tam priešinosi Petras Gražulis, Mečislovas Zasčiurinskas bei Povilas Gylys. Jie tvirtino, kad komisija neturi ką slėpti nuo visuomenės. P. Gylys ragino suvaldyti, pasak jo, itin rezonansine byla jau tapusį klausimą.

REKLAMA

Komisijos narių dauguma balsavo, kad posėdis būtų uždaras. Sprendimas sukėlė didelį susirinkusiųjų pasipiktinimą. Kilus šurmuliui, visi pašaliniai asmenys iš salės buvo išprašyti. „Ne Seimas, o mazgotė“, – po tokio sprendimo teigė P. Gražulis.

***

Generalinis prokuroras D. Valys yra prašęs parlamento panaikinti Seimo narės N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Pasak D. Valio, ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N. Venckienė 2010 metų lapkričio 17 dieną Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą, nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 metų gruodžio 16 dienos sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti vaiką jo motinai, 2012 metų gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą; piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichologiškai gniuždydama vaiką; panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„N. Venckienė, priešindamasi, kad būtų paimtas vaikas, jo akivaizdoje tyčia ne mažiau kaip penkis kartus spyrė nukentėjusiajai L. Stankūnaitei į pilvą bei kojas ir nežymiai sutrikdė sveikatą bei traumavo mergaitę“, – sakė D. Valys.

N. Venckienė visus kaltinimus neigia. Ji reikalauja parodyti policijos gegužės 17 dieną mergaitės paėmimo operacijos metu darytą vaizdo įrašą, kuris, pasak jos, įrodytų, kad nė vieno iš šių nusikaltimų ji nepadarė. Komisija prašė prokurorų parodyti minėtą vaizdo įrašą, tačiau prokurorai tai padaryti atsisakė.

N. Venckienė tvirtina, kad D. Valius meluoja, o įrašas nėra rodomas dėl to, kad jis įrodytų, jog ji yra nekalta. Prokurorai tvirtina, kad suteikdami ikiteisminio tyrimo medžiagą, kurioje yra užfiksuota nukentėjusi nepilnametė, pažeistų įstatymus.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų