REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl komentarai internete dažniausiai yra neigiami?

Verslininko D. Bunkaus buvusi žmona: buvo ir gražių komentarų, tačiau didžioji dalis jų buvo šmeižiančių

Inga Bunkienė, kurios buvęs vyras Danielius Bunkus vedė žinomą dainininkę Nataliją Zvonkę (dabar Bunkę), mano, kad dėl šios santuokos ji tapo viešumo įkaite. Pati moteris tikina, kad niekada sąmoningai nesiveržė į viešumą, tačiau buvusiam vyrui vedus žinomą atlikėją, privataus gyvenimo durys nenoromis buvo pravertos.

 „Buvo ir gražių komentarų, tačiau didžioji dalis jų buvo šmeižiančių, teisybės neatitinkančių, purvais apipilančių nuo galvos iki kojų komentarų. Bent jau aš taip vertinčiau“, - „Žinių radijo“ laidoje „Pasaulis pagal moteris“ sakė I. Bunkienė.

 Už šmeižtą ir įžeidimą I. Bunkienė interneto komentatorius padavė į teismą.

 „Pagrindinis skirtumas tarp šmeižimo ir įžeidimo tai, kad įžeisti gali ir tikrovę atitinkanti informacija. Pavyzdžiui, asmuo viešai tyčiojasi iš neįgalaus asmens“, - paaiškino advokatė Irma Janonytė.

REKLAMA
REKLAMA

 I. Bunkienė pasakoja, kad jai pavyko išsiaiškinti asmenis, kurie internetinėje erdvėje reiškė žeidžiančią nuomonę.

 „Buvo įdomu sužinoti, kodėl vieno IP kodo savininkas rašo ne vieną, ne du, kartais net 10 komentarų. Buvo įdomu sužinoti, kodėl tie žmonės yra tiek negatyviai nusiteikę, ar tai žmonės iš mano aplinkos, ar visiškai svetimi. Dažniausiai komentuoja asmens nepažįstantys žmonės ar kaimynai. Tai pasitvirtino ir mano atveju.“

REKLAMA

 Policijos atsiųstame komentatorių sąraše buvo vien moterys, situaciją nusakė moteris.

 „Tai greičiausiai yra bendravimo kultūros stoka ir teisės reikšti savo įsitikinimus suabsoliutinimas. Teisė turėti savo įsitikinimus, be abejonės, yra absoliuti. Teise reikšti įsitikinimus turi būti naudojamasi taip, kad nebūtų pažeistos kitų asmenų teisės. Jeigu norime reikšti savo nuomonę, tą turime daryti korektiškai, neįžeidžiant kitų, neiškreipiant faktų“, - aiškino advokatė.

 

Už šmeižimą per visuomenės informavimo priemonę asmeniui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dviejų metų. Jei nėra šmeižimą kvalifikuojančių aplinkybių, tai yra taikomos tokios pačios bausmės, išskyrus tai, kad laisvės atėmimas gresiai ne iki 2 metų, o iki 1 metų.

REKLAMA
REKLAMA

 

Už įžeidimą žmogus gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Jei padarytas baudžiamasis nusižengimas, t.y. įžeista neviešai, asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais, bauda arba areštu. Konkretų baudos dydį parenka teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes.

 

Parengė Laura Bagdžiūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų