REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos (ES) lyderių susitikimą Berlyne aptemdė susirūpinimas dėl euro zonos stabilumo bei rytinių Bendrijos valstybių ekonominės padėties.

REKLAMA
REKLAMA

Viršūnių susitikimo šeimininkė, Vokietijos kanclerė Angela Merkel iš anksto skelbė, jog iš šio susitikimo ji tikisi patvirtinto įsipareigojimo dėl laisvosios prekybos, griežtesnio finansų rinkų reguliavimo bei koordinuotų veiksmų kovojant su didžiausiu ekonomikos nuosmukiu po Antrojo pasaulinio karo.

REKLAMA

Ekonomiškai pajėgiausios ES šalys viešai teigia turinčios vilčių, kad joms pavyks sutartinai prabilti per pramoninių valstybių grupės G-20 viršūnių susitikimą Londone, kuris įvyks balandžio 2 dieną. Vis dėlto pastaruoju metu Bendrijoje galima girdėti nemažai pasipiktinimo balsų, valstybėms narėms kaltinant viena kitą dėl protekcionizmo.

Ypač plačiai nuskambėjo ES pirmininkaujančios Čekijos bei Europos Komisijos (EK) kritika Prancūzijai, Ispanijai ir Italijai, bandančioms bet kokia kaina apginti savo automobilių gamintojų interesus. Šį jautrų klausimą Berlyne savaitgalį taip pat buvo bandoma spręsti per privatų Čekijos premjero Mireko Topolaneko susitikimą su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas opus klausimas, kuriuo trūksta tvirto sutarimo, - Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlyta bendrų Europos obligacijų idėja, kuri turėtų sumažinti spaudimą tokioms eurą įsivedusioms valstybėms kaip Airija ir Graikija. Rytų Europoje tokių valstybių kaip Lenkija, Čekija ir Vengrija valiutos taip pat patiria didžiulį spaudimą ir veikia milijonus žmonių, kurie skolinosi užsienio valiuta, pavyzdžiui, eurais.

Interviu vokiečių laikraščiui „Bild“, kuris turi būti išspausdintas pirmadienį, Italijos premjeras Silvio Berlusconi akcentavo problemas 10 metų gyvuojančios valiutos bloke: „Europa kenčia nuo anachronizmų, pavyzdžiui, fakto, kad ji gimė kaip pinigų sąjunga, bet vis dar stokoja politinės dimensijos. Vieninteliai įrankiai krizei spręsti yra monetariniai.“

Nuo praėjusių metų pabaigoje Vašingtone įvykusio G-20 viršūnių susitikimo recesija Europoje ir Jungtinėse Valstijose tik stiprėjo, versdama vyriausybes kurti didžiulius ekonomikos skatinimo paketus. Balandį Londone pasaulio lyderiai turės dar vieną progą įvertinti, ar jų taikomos priemonės yra pakankamai veiksmingos, kad sustabdytų nerimą keliančius procesus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų