REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį surengė kasmetinį tiesioginių klausimų ir atsakymų šou, jau per pirmąją valandą buvo užduoti klausimai nuo kelių būklės Omske iki geopolitinės situacijos ir Rusijos vaidmens pasaulyje. Kaip ir kasmet, daugeliui didžiausią susirūpinimą kelia didėjančios komunalinių paslaugų kainos ir Rusijos kelių būklė. Daugelis taip pat nerimavo dėl didėjančių kainų ir laiku neišmokamų atlyginimų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį surengė kasmetinį tiesioginių klausimų ir atsakymų šou, jau per pirmąją valandą buvo užduoti klausimai nuo kelių būklės Omske iki geopolitinės situacijos ir Rusijos vaidmens pasaulyje. Kaip ir kasmet, daugeliui didžiausią susirūpinimą kelia didėjančios komunalinių paslaugų kainos ir Rusijos kelių būklė. Daugelis taip pat nerimavo dėl didėjančių kainų ir laiku neišmokamų atlyginimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

V. Putinas visos laidos metu akcentuoja asketišką gyvenimo būdą, apie gilias ekonomines šalies problemas kalba pusiau juokaudamas. „Mano mėgstamiausias maistas yra košė, – kuo mažiau dantų, tuo skaniau, – teigė V. Putinas. Kalbėdamas apie vaistų kainas, Rusijos prezidentas nepamiršo pažymėti, kad „stengiasi nesirgti“, o jeigu reikia vartoti vaistus, tai „tuos pigiuosius“, nors taip ir nepatikslino, ar vietos gamybos, ar atvežtinius.

REKLAMA

Skirtingai, nei prognozavo kai kurie ekspertai, V. Putinas apie užsienio politiką kalba nedaug ir labai aptakiai. Pagrindinė mintis: mes priešų neturime, o draugams padedame. Ofšorų skandale nuskambėjęs S. Rolduginas, anot V. Putino, yra vos ne šventas žmogus.

Tai turbūt mažiausiai į užsienio politiką nukreipta laida per pastaruosius metus. Nors ir nepraleidęs progos dėl pasaulinių ar Rusijos problemų apkaltinti Vakarus, tačiau pasirinktas tonas buvo nuosaikus, orientuotas labiau į vidines problemas. Galima teigti, kad aštraus patriotizmo ir užsienio priešų retoriką keičia siūlymas spręsti vidines problemas. 

REKLAMA
REKLAMA

Aštriausias V. Putino pasisakymas susijęs su klausimu, ar valstybė neturėtų imtis veiksmų dėl kai kurių asmenų sprendimo „ieškoti tėvynės priešų tarp savų“. Į kurį valstybės prezidentas faktiškai neslėpdamas atsakė, kad jam „stabilumas“ yra svarbiau, ir R. Kadyrovo savivalės stabdyti jis nesiruošia.

  • (15:40) V. Putinas baigė konferenciją paskaitydamas „babos Zinos“ palinkėjimą: ilgų Jums metų.
  • (15:37) Paklaustas, ar keikiasi, kai niekas nefilmuoja, V. Putinas atsakė teigiamai. „Taip, yra tokia pas mus (Rusijoje) nuodėmė. Teks melstis“, – pasakojo Rusijos prezidentas.
  • (15:34) Į klausimą, į kurią dar šalį smogs "mūsų karinės oro pajėgos", V. Putinas atsakė: mums visų pirma reikia smogti į mūsų kelių problemas ir apsileidimą.
  • (15:32) Vaikų klausimai tęsiasi. „Šmaikštus“ klausimas: ar galėtų Rusijos prezidente tapti moteris, nes „tėtis sako, kad su ta Amerika susitvarkyti gali Putinas?“ V. Putinas pažymėjo, kad „galvoti reikia ne apie tai, kaip susitvarkyti su Amerika. O su vidiniais klausimais – keliais, sveikatos apsauga, išsilavinimu. Ir jeigu Rusijai tai pavyktų, jiems nereiktų su niekuo susitvarkyti, teigė Rusijos prezidentas, tiesiogiai prieštaraudamas tai agresyvios propagandos linijai, kuri buvo vystoma Rusijoje pastaruosius du metus. „Gali būti, kad su šiomis problemomis moteris geriausiai ir susitvarkytų“, – pridūrė V. Putinas.
  • (15:30) Prasidėjo vaikų klausimai. Jaunieji ledo ritulininkai paprašė padėti pastatyti ledo areną Birobidžane. Stadionas bus, pažadėjo V. Putinas.
  • (15:13) Klausimą Rusijos prezidentui uždavė ir lietuvė Eva Burbo, šiuo metu dirbanti Tomsko univesitete, kur ji „jaučiasi labai saugiai“, o Europoje ji „nesijaučia saugiau, taip pat jaučiasi ir jos draugai iš kitų Europos šalių“. Mergina klausė prezidento, ar bus sudaromos geresnės sąlygos užsieniečių studijoms Rusijoje.
  • (15:01) Rusijos prezidentas nustebino: kviečiasi į Donbasą ESBO taikdarius. 2014-ais iš Donbaso varyti lauk ir ne sykį apšaudyti ESBO stebėtojai, rodos, rado užtarimą Kremliuje. Rusijos prezidentas šiandien kiek netikėtai pareiškė, kad sutinka su Ukrainos prezidento Petro Porošenkos siūlymu demilitarizuotoje zonoje dislokuoti ESBO ginkluotus taikdarius, siekiant visiškai išvengti karinių susidūrimų.
  • (14:23) V. Putinas suabejojo, ar sankcijos Rusijai būtų atšauktos artimiausiu metu, o tai reiškia, kad jie taip pat ir toliau taikys „antisankcijas“. Pasiūlė remtis optimizmu.
  • (14:18) Parodytas siužetas, kuriame pienininkų bendrovės darbuotojas rimtu veidu prašė V. Putino „neatšaukti sankcijų“, nes „kitaip negalėsime parduoti savo produkcijos“. „Ir tada mums bus chana (rus. galas, pabaiga)“ – užbaigė didžiausios Europoje pieninės. kurioje laikoma apie 5000 karvių, darbuotojas.
  • (14:10) Kol kas aštriausias V. Putino pasisakymas susijęs su klausimu, ar valstybė neturėtų imtis veiksmų dėl kai kurių asmenų sprendimo „ieškoti tėvynės priešų tarp savų“. Rusijos prezidentą ypač suerzino pastebėjimas, kad tokie „tėvynės priešų ieškojimai prieš rinkimus gali baigtis bala žino kuo“. „Aš žinau, apie ką jūs kalbate, apie vieną iš mūsų vadovų Šiaurės Kaukaze“, – pradėjo pasakoti V. Putinas. Pridūręs, kad kaip jau visi supratote, tai kalbama apie Ramzaną Kadyrovą. „Taip, šiandien jis Čečenijos respublikos vadovas, tačiau anksčiau jis kariavo su mumis miške, su ginklu rankose, kartu su tėvu, kuris pats priėmė sprendimą, kad Čečėnija turi būti kartu su Rusija“, – pasakojo V. Putinas, pridūręs, kad vyresniojo Kadyrovo „niekas neverbavo“. Tai žmonės, kurie yra pasiruošę rizikuoti viskuo. Jis sykį man yra pasakęs „leiskite man numirti garbingai“. „Tai Kaukazas, žmonės karšti“, – tęsė prezidentas, aiškiai leisdamas suprasti, kad apie kažkokį civilizuotą bendravimą kalbos nebus, pridūręs, kad šių žmonių virsmas į politikus vyksta sudėtingai. Maža to, Rusijos prezidentas pažymėjo „stabilumo“ svarbą. „Jeigu ateis suvokimas, kad negalima pažeisti „stabilumo“, tada ir tokių pasisakymų (kaip R. Kadyrovo) nebus,“ – pasakojo V. Putinas.
  • (13:46) V. Putinas sulaukė ir raginimo „teistis su užsienio žiniasklaida, kuri paviešino melagingą informaciją apie jo turtus“. Kalbėdamas apie ofšorų informacijos paviešinimo istoriją Rusijos prezidentas gynėsi, kad „nėra jokių aiškių įrodymų“, bei nusistebėjo, kad kažkam užkliuvo jo „iždininkas“, jaunystės draugas S. Rolduginas, kuris, sprendžiant iš V. Putino jautraus pasakojimo apie perkamus muzikos instrumentus, vos ne šventas žmogus. Dėl visko kalti „užsakovai“ – JAV.
  • (13:31) Spektaklis jau įpusėjo, o ekspertų žadėtų užsienio politikos klausimų kol kas stipriai neliečia. Daugiausiai kalbama apie vietos problemas. 
  • (13:16) Pernai klausimą dėl vėluojančių atlyginimų uždavęs kosmodromo „Vostočnyj“ statybininkas išvakarėse buvo neaiškiomis aplinkybėmis suimtas. Rusijos politikos ekspertas Timofejus Ševjakovas perspėja, kad gyventojai atsargiau uždavinėtų klausimus. 
  • (13:07) Po asmeninių pobūdžio klausimų Rusijos prezidentas sulaukė temos apie dopingą. Lenta.ru šou komentuojantys ekspertai juokavo, kad tai nelabai gražiai atrodo. 
  • (13:03) Į asmeninį klausimą, kada V. Putinas pristatys pirmąją ponią: „Mes kartais susitinkame su Liudmila Aleksandrovna, jai viskas gerai, man taip pat. Sutariame gal net geriau, negu anksčiau“. Pakalbėjęs apie tai, kad politikai yra išrenkami tam, kad dirbtų, bet jis jau yra susitaikęs su žmonių smalsumu, pridūrė, kad „gal ir paskelbsiu kada nors tokią naujieną“.
  • (12:43) Į klausimą, kurį gelbėtų pirmą – Erdoganą ar Porošenką, jeigu šie skęstų, Rusijos prezidentas, užėmęs pasaulio gelbėtojo poziciją, pareiškė, kad „jeigu kažkas apsisprendė nuskęsti, išgelbėti jo neįmanoma“. „Ištiesime ranką bet kuriam, jeigu jis pats to nori“, – paaiškino Rusijos prezidentas.
  • (12:40) Ukraina, Moldavija, Turkija - santykiai su kaimynais ilgainiui vis blogėja, ar gali Rusija toliau sėkmingai vystyti bendradarbiavimą esant tokioms sąlygomis? Rusijos prezidentas savo ruožtu yra tikras, kad „su kaimynais mūsų santykiai yra iš esmės geri“. Eilinį sykį V. Putinas pažymėjo propagandinę liniją, kad „kaltos ne kaimyninės šalys, o tų šalių pavieniai politikai“. „Mes esame labai geruose santykiuose su daugeliu pasaulio šalių“, – nesikuklino V. Putinas.
  • (12:37) Gyventojų skundą dėl vaistų importo paaiškino vietos vaistų gamintojas: dėl sankcijų gamykla nebeišgali įsigyti užsienyje gaminamos įrangos, o vietos gamintojams nebeapsimoka gaminti pigių vaistų, kurių kainų ribas valstybė nurodė dar 2009 metais, todėl vaistinės užverstos brangiais importiniais vaistais.
  • (12:27) Atlyginimų vėlavimas. Žmonės nebeturi pinigų, atlyginimų vėlavimo mastai yra grandioziniai – visoje šalyje žmonės nebeturi už ką pirkti vaistų, atsiskaityti su bankais ir pan. V. Putinas praleido pro ausis problemos globalumą ir pradėjo kalbėti apie konkretų vieno iš mašinų gamybos pramonėje dirbančio gyventojo pagalbos šauksmą. 
  • (12:23) Klausimas apie Sirijos ateitį, koks laukia likimas, kai Rusija atitraukė dalį savo kariuomenės. „Toks pavojus (terorizmo atsigavimo) visada išlieka, jeigu nebus tinkamo dėmesio kovai su terorizmu“ - pasakojo V. Putinas. 
  • (12:15) Maskvos gyventoja klausia apie kainas: ką daryti, kai maistas pabrango mažiausiai dvigubai, o valdžia meluoja, kad infliacija pasiekė vos 12 proc. V. Putinas patikino, kad valdžia nemeluoja – infliacija iš tiesų augo 12,9 proc. Rusijos prezidentas paaiškino, kad „antisankcijų“ sprendimas ir nulėmė, kad kainos dabar pakilo. „Perspektyvoje bus geriau“ ir „esu netgi beveik įsitikinęs, kad tai laikina“, – pasakojo V. Putinas. Taip pat jis dar sykį priminė, kad „mes visi tam pasirašėme“, taip primindamas sprendimą aneksuoti Krymą, nepaisant pasaulinės bendruomenės pasipiktinimo ir sankcijų.
  • (12:05) Pirmasis „netikėtas“ klausimas, tariamai tiesiogiai iš Omsko gatvių, buvo skirtas tragiškai kelių būklei. Apie šią problemą rašė ir žymus Rusijos tinklaraštininkas Varlamovas, o jo iškelta tema sulaukė daug dėmesio socialiniuose tinkluose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų