35
Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūnas“ nukovė stringantį „Lietuvos rytą“

35

Sunkiai sezoną pradėję Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę. Po itin atkaklios kovos uostamiesčio klubas namuose įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus 79:78. Trečio kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ buvo įgijęs net 23 taškų persvarą, tačiau sugebėjo ją iššvaistyti ir rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

SPURTAS. Klaipėdos „Neptūnas“ pribloškė varžovus galinga rungtynių pradžia. Klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 12:0. Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus pusę pirmo kėlinio. Prie baudų metimo linijos stojęs D. Loganas pataikė abu metimus.

DINGĘS. D. Adomaičio gynybinės schemos pirmoje rungtynių pusėje suveikė. Klaipėdos klubo krepšininkai iš žaidimo išjungė „Lietuvos ryto“ lyderį ir rezultatyviausią čempionato žaidėją D. Loganą. Įžaidėjas iki ilgosios pertraukos surinko vos du taškus ir nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo.

PRISIVIJO. Po dviejų kėlinių sostinės krepšininkai atsiliko 19 tašku, tačiau trečiame kėlinyje ėmė diktuoti rungtynių tempą ir tirpdė „Neptūno“ susikrautą skirtumą. Klaipėdos klubas papuolė į duobę ir niekaip nerado kelių puolime, žaidėjai nepataikė ir lengvų laisvų metimų. „Lietuvos rytas“ trečią kėlinį laimėjo 29:19.

ATSIGAVO. D. Loganas dar kartą pademonstravo, kodėl yra tikrasis Vilniaus ekipos lyderis. Antroje rungtynių pusėje krepšininkas surinko 15 taškų, iš viso pelnė 17 taškų ir ketvirtame kėlinyje kaip įmanydamas tempė „Lietuvos ryto“ ekipą, tačiau jo pastangų neužteko.

GYNYBA. Likus 40-čiai sekundžių iki rungtynių pabaigos J. Grantas įspūdingu bloku nutraukė varžovų ataką, taip neleisdamas „Lietuvos rytui“ išsiveržti į priekį, o po kelių sekundžių J. Baronas mesdamas tritaškį išprovokavo pražangą ir ramiai sumetė visas tris baudas taip suteikdamas „Neptūnui“ saugų 4 taškų pranašumą.

IŠŠVAISTĖ. Galingai pradėję rungtynes „Neptūno“ krepšininkai nesugebėjo visų rungtynių metu išlaikyti aukščiausios pavaros. Klaipėdiečiai trečio ketvirčio pradžioje buvo įgiję net 23 taškų pranašumą, tačiau akimirksniu sugebėjo jį iššvaistyti ir vos neprisižaidė.

PASKUTINĖ ATAKA. Likus 16 sekundžių iki rungtynių pabaigos, „Lietuvos rytas“ atsiliko vienu tašku, tačiau kokybiškos paskutinės atakos suregzti nesugebėjo. Desperatiškas C. Fisherio metimas tikslo nepasiekė.

REZULTATYVIAUSI. „Neptūnas“: J. Baronas 24, M. Mažeika 14, V. Šarakauskas ir L. Drew po 10.

„Lietuvos rytas“: D. Gordonas 18, D. Loganas 17, D. Gailius 13, A. Lapeta 10.