• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos jūrų muziejus (LJM), sulaukęs medikų ir mokslininkų paramos įteisinant delfinų terapijos metodą, siekia įkurti centrą, kuriame delfinai padės autizmu, cerebriniu paralyžiumi bei kitomis ligomis sergantiems vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė LJM, kitą antradienį (01.28) Klaipėdoje Jūrų muziejaus, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės atstovai pasirašys trišalės bendros veiklos sutartį.

REKLAMA

Sutartyje numatoma, kad Jūrų muziejaus pažintinis pramoginis kompleksas bus papildytas delfinų terapijos centru, teikiančiu reabilitacijos ir gydymo paslaugas Lietuvos bei kaimyninių Rytų Europos šalių vaikams, sergantiems autizmu, Dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi. Žadama, kad gydymo kaina bus prieinama vidutinių pajamų šeimoms.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai LJM buvo surengtas pirmasis eksperimentinis delfinų terapijos užsiėmimas, kuriame dalyvavo du neįgalūs vaikai. Dvi savaites jie gyveno delfinariume ir metodiškai bendravo su delfinais. Rezultatai pranoko ir tėvų, ir medikų lūkesčius - delfinai sugebėjo įveikti akliną autizmo sieną.

Tai paskatino projekto iniciatorius žengti toliau - artimiausias delfinų terapijos seansas bus surengtas jau vasario pabaigoje. Šiame seanse taip pat dalyvaus du vaikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekto iniciatoriai siekia, kad delfinų terapijos procedūra būtų įteisinta Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka ir įtraukta į Jūrininkų ligoninės reabilitacijos programas.

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, beveik kiekvieną dieną sulaukiama skambučių iš tėvų, kurie klausia, ar negalėtų jų vaikas patekti į delfinų terapijos seansą. "Kol valstybė neremia šios veiklos, mes, dirbdami savanoriškai, tegalime rengti eksperimentinius šios terapijos užsiėmimus, kuriuose gali dalyvauti tik keletas neįgalių vaikų", - pažymėjo O. Žalienė.

REKLAMA

Kaip BNS sakė LJM atstovė Nika Puteikienė, dvi jaunos delfinės Nika ir Premija pačios sutiko dalyvauti terapijoje, priplaukusios prie šalia baseino krašto esančių vaikų. Pasak N. Puteikienės, delfinės su vaikais elgiasi nepaprastai švelniai, prisitaikydamos prie jų reakcijos.

Aštuntajame dešimtmetyje JAV mokslininkai, tyrę delfinus, pastebėjo raminantį šių gyvūnų poveikį su jais artimai bendraujantiems žmonėms. Atlikti tyrimai patvirtino teigiamą delfinų poveikį vaikų, sergančių autizmu ir Dauno sindromu, psichikai: iš pradžių jie užmezga kontaktą su delfinu, po to jau ir su šeimos nariais, aplinka.

REKLAMA

Patvirtintas teigiamas delfinų siunčiamų aukšto dažnio bangų poveikis vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžium, taip pat kai kurioms neurologinėms suaugusiųjų ligoms. Visi tyrimai moksliškai dokumentuoti, jų rezultatai patvirtinti, užfiksuoti akivaizdūs vaikų sveikatos pagerėjimai.

Šiuo metu delfinų terapiją praktikuoja daugiau kaip 100 medicinos centrų ir delfinariumų JAV, Izraelyje, Egipte, Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Bahamų salose ir kitur. Delfinų terapiją su Juodosios jūros afalinomis praktikuoja ir Sevastopolio (Ukraina) delfinariumas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų