REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Virtinė Europos įmonių persvarsto savo investicijas Kinijos rinkoje dėl griežtų šioje šalyje taikomų COVID-19 kontrolės priemonių, pirmadienį teigė ES prekybos rūmai Kinijoje, perspėję, jog tokios priemonės jau turėjo įtakos įmonių veiklai.

Virtinė Europos įmonių persvarsto savo investicijas Kinijos rinkoje dėl griežtų šioje šalyje taikomų COVID-19 kontrolės priemonių, pirmadienį teigė ES prekybos rūmai Kinijoje, perspėję, jog tokios priemonės jau turėjo įtakos įmonių veiklai.

REKLAMA

Nors likęs pasaulis švelnina pandeminius apribojimus, Kinija ir toliau laikosi nulinės COVID strategijos, taikydama karantinus ir masinių testavimų reikalavimą, kad užkirstų kelią galimam viruso plitimui.

Tačiau ši strategija žlugo verslą ir ardo tiekimo grandines – 60 proc. respondentų, dalyvavusių Europos įmonių apklausoje, teigė, kad Kinijoje užsiimti verslu tapo sunkiau, daugiausia dėl COVID-19 kontrolės priemonių.

„Tikimės, kad Kinija tikrai atsibunda“, – naujienų agentūrai AFP sakė ES prekybos rūmų Kinijoje viceprezidentė Bettina Schoen-Behanzin (Betina Šėn-Behanzin).

REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad jie ras būdą, kaip atsisakyti šios nulinės tolerancijos COVID strategijos, nes ji kelia didžiulį neapibrėžtumą ir tai tikrai nėra naudinga investicijoms“, – pridūrė pareigūnė.

REKLAMA

Organizacija vasario ir kovo mėnesiais atliko daugiau nei 600 įmonių narių apklausą.

Tuomet įmonės buvo dar kartą apklaustos balandžio mėnesį, siekiant įvertinti karantino ir Rusijos invazijos į Ukrainą poveikį.

Nustatyta, kad 92 proc. įmonių narių susidūrė su tiekimo grandinės problemomis, o trys ketvirtadaliai teigė, kad jų veiklą neigiamai paveikė COVID-19 kontrolės priemonės.

Be to, 60 proc. respondentų balandį teigė sumažinusios savo pajamų prognozes 2022 metams.

Karas Ukrainoje taip pat turėjo įtakos nuotaikoms – trečdalis apklaustų įmonių nurodė geopolitinę įtampą kaip priežastį, kodėl Kinijos rinka tapo mažiau patraukli.

REKLAMA
REKLAMA

„Panašu, kad Kinijos vaidmuo, kurį šalis per pastaruosius dvejus metus atliko Europos įmonių pasaulinių pajamų augime, sumažės“, – teigiama pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje.

„Pastarieji įvykiai privertė daugelį iš naujo apsvarstyti, kiek kiaušinių jie nori laikyti savo Kinijos krepšelyje“, – pridūrė ataskaitos autoriai.

Ribojamosios priemonės taip pat trukdė Europos įmonėms įdarbinti pageidaujamus talentingiausius darbuotojus, nurodė rūmai.

Metinė apklausa parodė, kad 58 proc. įmonių susidūrė su sunkumais samdydamos tarptautinius ir vietos specialistus, nurodydamos COVID-19 kontrolės priemones ir „daugybę nuolat kintančių vizų ir darbo leidimų procedūrų bei ekstremalius kelionių į Kiniją ir iš jos apribojimus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulis nelauks“

Kinija yra antra pagal dydį pasaulio ekonomika, turinti didžiulę rinką, todėl įmonėms nelengva apsispręsti iš jos pasitraukti.

„Įmonės, verslas nepalieka Kinijos, nes rinka yra per didelė ir per svarbi, o ateityje tikrai laukia daug augimo galimybių“, – naujienų agentūrai AFP teigė B. Schoen-Behanzin.

„Tačiau verslas lokalizuojasi, perkelia įmones į savo šalis ir permąsto savo buvimą Kinijoje bei Azijoje“, – pridūrė ji.

„Verslas keičiasi, ypač būsimos investicijos“, – pridūrė pareigūnė.

O jei su COVID-19 susiję apribojimai užsitęs dar metus, įmonės gali susidurti su dar didesniais sunkumais.

„Pasaulis nelauks Kinijos“, – pažymėjo B. Schoen-Behanzin.

„Jei pokyčių nebus, įmonės tikrai pradės galvoti apie atsarginius planus ir, aišku, eis į kitas rinkas“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų