REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos verslininkams skaičiuojant nuostolius dėl Rytų regiono konflikto, technologijų sektorius su kiekvienais metais atranda dešimtis naujų rinkų. Dėl lietuvių sukurto namų ir verslo saugumo į užrašą „Made in Lithuania“ žiūrima kitaip.

Lietuvos verslininkams skaičiuojant nuostolius dėl Rytų regiono konflikto, technologijų sektorius su kiekvienais metais atranda dešimtis naujų rinkų. Dėl lietuvių sukurto namų ir verslo saugumo į užrašą „Made in Lithuania“ žiūrima kitaip.

REKLAMA

Elektroninkos ir inžinerijos bendrovė „Eldes“ kuria ir gamina apsaugos bei automatikos sistemas, valdomas įvairiais nuotolinio valdymo prietaisais – telefonu, pulteliu, kompiuteriu ar klaviatūra. Šiandien tai nieko nestebina, tačiau prieš dešimtmetį, įmonės veiklos pradžioje, dar tik pradėjo rastis spalvotieji telefonai.

„Veikla prasidėjo beveik prieš dešimt metų, keturiems draugams susipažinus universitete ir pradėjus ekspermentuoti. 2005-aisiais pradėjome kurti įvairius elektroninius prietaisus, tokius kaip muzikos grotuvų valdymo įtaisai kavinėms, tačiau turėjome aukštesnių ir ambicingesnių tikslų – sukurti GSM kanalais veikiančias signalizacijos „smegenis“, kurios užtikrintų patikimą signalo perdavimą, nes telefono linija perduodamas aliarmas nebuvo patikimas“, – pasakoja bendrovės rinkodaros vadovas Andrius Rimkūnas.

Žaibiška plėtra

Iš pradžių „Eldes“ savo kuriamas ir gaminamas sistemas siūlė vietinėje rinkoje, tačiau vos po kelerių metų universiteto draugai tapo verslo partneriais ir priėmė sprendimą toliau plėtoti savo idėjas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmaisiais gyvavimo metais produkciją bendrovė kūrė ir gamino tik Lietuvai, buvome nedidelė įmonė, turinti drąsių idėjų ir ambicingų siekių. Jau 2009 metais pirmą kartą dalyvavome parodoje „Balttechnika“, kurios rezultatas – pirmasis eksportas į Latviją ir Didžiąją Britaniją. Šalių skaičiaus augimo tempas buvo didžiulis: 2010-aisiais produkciją jau tiekėme 11-ai, 2011-aisiais – 20-iai, 2012-aisiais – 34-ioms, 2013-aisiais – 50-iai, o 2014 metais – 70-iai pasaulio šalių“, – prisimena A. Rimkūnas.

REKLAMA

Tenka taikytis

Be jokios abejonės, toks rinkų skaičius reikalauja įvairesnių sprendimų, kurie kartais net ir neįmanomi. „Neabejotinai turime perprasti kartais net sunkiai įsivaizduojamus ir suvokiamus poreikius, kultūrinius, socialinius bei ekonominius skirtumus ir prie jų prisitaikyti. Pavyzdžiui, išsivysčiusiose šalyse, kur technologijos plačiai naudojamos, keliami aukšti reikalavimai sistemų integravimui, galimybei procesus stebėti ir valdyti per atstumą. O Pietų Afrikos Respublikoje, kur didžiulis nusikalstamumas, yra poreikis net ir kontroversiškoms apsaugos sistemoms su aukštos įtampos tvoromis, ginklais – tokius poreikius tenkinančių sprendimų pasiūlyti nenorime ir negalime. Taip pat gana įdomi tendencija diktatūrinio režimo šalyse – jose nepriimtina GSM technologija pagrįsti sprendimai, nes nepagrįstai baiminamasi galimybių juos panaudoti kaip sekimo priemones“, – eksporto iššūkius vardija rinkodaros vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Gamybai Lietuvos neužtenka

Anot A. Rimkūno, prie skirtumų jau priprasta, nes įmonės darbuotojai yra iš aštuonių skirtingų pasaulio šalių. Tiesa, gamyba vien Lietuva neapsiriboja.

„Technologijų ir paslaugų kūrimo verslą plėtoti perspektyvu, tačiau tai daryti nelengva. Lietuvoje yra daug profesionalių informacinių technologijų specialistų, elektronikų, inžinierių, taip pat sudaromos puikios sąlygos čia dirbti. Tačiau kuriant ir įgyvendinant sprendimą nuo idėjos iki galutinio supakuoto produkto vien Lietuvos rinkos nepakanka, tenka tam tikrais klausimais, pavyzdžiui, dėl korpusų, pakuočių ir pan., bendradarbiauti su užsienio partneriais“, – apie sektoriaus ypatybes kalba pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klientai taip pat išmanėja

Nuotolinės technologijos šiandien prieinamos kiekvienam, nes išmanusis telefonas, bent jau daugumai, yra savaime suprantamas dalykas. Pasak A. Rimkūno, tai padeda ir „Eldes“ verslui.

„Jau nebereikia inžinierių profesionalų, kurie atvyktų pas mus į namus ir viską įdiegtų. Šiandien, naudodami išmaniąsias technologijas, mes galime tai daryti patys. Be abejonės, kuriant išmanius sprendimus, technologijų tobulėjimas ir prieinamumas yra labai svarbus. Tai leidžia ne tik tobulinti pačius sprendimus ar kurti naujus, tačiau ir sujungti juos su žmonių naudojamais išmaniaisiais įrenginiais. Pavyzdžiui, sudaryta galimybė prie apsaugos sistemos prijungti stebėjimo kamerą, kuri įsijungus signalizacijai gali fiksuoti, kas vyksta kambaryje, o žmogus gali visa tai stebėti išmaniuoju telefonu ir atitinkamai reaguoti“, – teigia jis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų