REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitais metais duris turėtų atverti aukščiausias pasaulio viešbutis. Tokiomis progomis žmonės dažniausiai tikisi, kad pasaulį eilinį kartą nustebinti susiruošė Jungtiniai Arabų Emyratai ar kita gigantomaniškų ambicijų nestokojanti valstybė, tačiau šį kartą viskas yra kiek kitaip.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjane, jau trečią dešimtmetį į dangų stiebiasi šio miesto aukščiausias pastatas. Būsimasis viešbutis jau spėjo gauti pasmerktojo viešbučio pravardę, nes jo statyba buvo pradėta 1987 metais, tačiau iširus Sovietų Sąjungai projektas įstrigo.

REKLAMA

Įpūsti gyvybę šiam statiniui vaiduokliui bandys tarptautinį viešbučių tinklą valdanti bendrovė „Kempinski“.

Apie savo planus bendrovės vadovas Reto Wittweris užsiminė ketvirtadienį, dalyvaudamas konferencijoje Seule.

Ar šis žingsnis gali reikšti, kad Šiaurės Korėja ruošiasi atsiverti pasauliui?

Žvalgybos ekspertas ir Šiaurės Korėjos analitikas Bruce'as Goslinas mano, kad toks scenarijus mažai tikėtinas.

Vakaruose paslapčia buvo tikimasi, kad po Kim Jong Ilo mirties jo sūnus ims reformuoti šalį ir pamažu kraštas atsivers išoriniam pasauliui, tačiau kol kas jaunasis lyderis demonstruoja ambicijas tęsti branduolinę programą ir kietos rankos politiką.

REKLAMA
REKLAMA

B. Goslino nuomone tokia padėtis susiklostė dėl didžiulės kariuomenės vadovybės įtakos. Pastaroji nėra nusiteikusi atleisti varžtų, todėl Kim Jong-unas negali sau leisti demonstruoti nuolaidžiavimo. B. Goslino teigimu kariuomenės vadai tikrai nesižavi idėja leisti tuntams turistų iš Vakarų keliauti po šalį.

Savo ruožtu R. Witteris sako, kad toks viešbutis suteiktų Šiaurės Korėjai galimybę įgyti užsienio valiutos.

Jei tik Šiaurės Korėja pademonstruotų norą atsiverti ją užplūstų būriai korėjiečių, kurie trokšta aplankyti buvusius namus ir ilgiau nei pusę amžiaus atskirtus giminaičius. Be to, tokio pobūdžio egzotika pritrauktų daugiau turistų iš Vakarų. Nors šiuo metu egzistuoja galimybė keliauti po Šiaurės Korėją, tačiau turistai yra itin suvaržyti juos lydinčių asmenų ir iš anksto suplanuotų turistinių maršrutų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu B. Goslinas sako, kad Šiaurės Korėja ir taip gauna užsienio valiutos iš nusikalstamos veiklos, nes užsiima narkotikų prekyba ir panašia veikla. Be to, Šiaurės Korėja buvo kaltinama JAV dolerių padirbinėjimu.

B. Goslino manymu šis viešbutis nebus pelningiausia „Kempinski“ investicija, tačiau ji gali tapti tam tikru simboliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų