REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas sakė, kad rankiniai laikrodžiai skirti rodyti laiką? Jie gali pavirsti kuo nori: televizoriumi, kompiuteriu, vaizdo kamera ar barometru, įspėti apie oro permainas arba pamokyti japonų kalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Laikrodžiai visiems gyvenimo atvejams – taip būtų galima pavadinti keisčiausių (ar, jeigu labiau patinka, „kiečiausių“) pasaulyje rankinių laikrodžių dešimtuką, kurį sudarė technologinės egzotikos svetainė „TechEBlog“. Jūsų dėmesiui sudarytojų pateiktas sąrašas: nuo palyginti paprastų iki paties keisčiausio.

REKLAMA

10. Laikrodis su „Linux“

10 pav_jpg

„Linux“ valdomas laikrodis su organinių šviesos diodų (OLED) ekranu, kurį sukūrė bendrovės „IBM“ ir „eMagin“, ne veltui buvo vadinamas pralenkusiu laiką. Jis savo šeimininkui galėjo pasiūlyti svarbiausias delninio kompiuterio funkcijas – telefonų knygelę, tvarkaraštį, nuotraukų peržiūros galimybę ir kt. Informacija pateikiama monochrominiame 640x480 VGA ekrane.

Daugiau: http://www.research.ibm.com/WearableComputing/linuxwatch/oledwatch/oledwatch.html9. Laikrodis su TV

REKLAMA
REKLAMA

9 pav_jpg

Jei nuobodu dairytis į lėtai slenkančias minutes, šį laikrodį vienu spustelėjimu galima paversti televizoriumi. 3,81 cm įstrižainės spalviniame TFT ekrane galima žiūrėti iki valandos trukmės TV transliacijas – su sąlyga, kad baterija pakrauta iki galo. Prijungus laikrodį prie specialaus lopšio šis laikas bus dar ilgesnis. Ant riešo nešiojamas televizorius sveria tik 45 gramus.

Daugiau: http://www.redferret.net/?p=6213

8. Japoniškai kalbantis laikrodis

8 pav_jpg

Šis keistuolis ne tik praneš tikslų laiką, bet ir pamokys japonų kalbos: spustelėjus mygtuką galima aktyvuoti garsiakalbį, kuris valandas ir minutes paskelbs japoniškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Laikas pagal Morzę

7 pav_jpg.

Jeigu japonų kalba per sudėtinga ir manote, kad už ją kur kas aiškesnė ir paprastesnė būtų sena gera Morzės signalų sistema, atkreipkite dėmesį į šį laikrodėlį. Jame įmontuotas garsiakalbis, kuris tikslų laiką išpypsi Morzės abėcėle. Jeigu nenorite atkreipti aplinkinių dėmesio, galima įsijungti begarsį režimą – tikslus laikas Morzės taškais ir brūkšniais bus parodytas šviesos diodų ekranėlyje.

6. Nešiojama meteorologinė stotelė

6 pav._jpg

„Hitachi“ pagamintas „AirSense“ rankinis laikrodis pravers tiems, kuriems reikia dažnai matuoti oro drėgnumą, slėgį ar patalpos vibracijas. Profesionalams skirtas įrenginukas gali persiųsti matavimų duomenis bevieliu ryšiu į specialų imtuvą, kuris prijungtas prie didesnio stebėjimo įrenginių tinklo. Šį laikrodį Japonijoje galima įsigyti už 800 JAV dol.

REKLAMA

Daugiau: http://www.akihabaranews.com/en/news-10896-Hitachi+AirSense.html

5. Žvilgsnis į begalybę

5 pav._jpg

„Infinity Optic‘s Ultra-Violet“ pavadintas laikrodis sukuria optinę iliuziją – elektroliuminescencine danga padengtos laikrodžio rodyklės ir specialiai išdėstyti veidrodėliai pažvelgus į ciferblatą sukuria pasikartojančius atspindžius, kurie tarsi nusidriekia į begalybę.

Daugiau: http://gadgets.fosfor.se/ultra-violet-by-infinity/

4. Laikrodis tikram kareiviui

4 pav._jpg

Šį „Tadiran Communications“ sukurtą elektroninį įrenginį galima pavadinti tikram Rembo skirtu laikrodžiu. Į jo 7,62 cm skersmens ekraną realiuoju laiku 30 kadrų per sekundę sparta transliuojamas vaizdas iš malūnsparnių ar nepilotuojamų lėktuvų vaizdo kamerų. Tokius laikrodžius segintys kareiviai ir karininkai gali matyti mūšio lauką iš viršaus ir per keletą sekundžių pamatyti ir identifikuoti taikinius. Anksčiau taikiniams nustatyti ir ugnį į juos atidengti prireikdavo 10-12 minučių, dabar tai tetrunka sekundes, teigia gamintojai. Tačiau „V-Rambo“ pavadinto „laikrodžio“ kaina atitinka jo galimybes: visas komplektas su imtuvu, siųstuvu ir baterija kainuoja apie 50 000 JAV dol.

REKLAMA

Daugiau: http://www.therawfeed.com/2006/02/dick-tracy-video-wristwatch-developed.html

3. Laikas atvirkščiai

3 pav. _jpg

O šis „Open Concepts“ sukurtas keistuolis skirtas nebijantiems pažvelgti į kitą reiškinių pusę. Iš pirmo žvilgsnio kita puse ant riešo užsegtas „Backside Watch“ atrodo ne toks patogus naudoti, tačiau tokio laikrodžio šeimininkas nuo pat ryto gaus puikios nuotaikos dozę, kuri padės įžvelgti kasdienybėje šviesiąją gyvenimo pusę.

Daugiau: http://www.yankodesign.com/product_info.php?products_id=735

2. Vaizdo telefonas laikrodyje

2 pav_jpg

„Telson“ pagamintas „TWC 1150“ – pirmasis pasaulyje ant rankos dėvimas mobilusis telefonas su vaizdo kamera. Tarp svarbiausių ypatybių – 256 spalvų LCD ekranas, prijungiama vaizdo kamera, infraraudonųjų spindulių ausinė, galimybė kalbėtis nepadėjus ragelio, chronometras, darbų tvarkaraštis ir kt. „Laikrodyje“ įdiegta RUIM kortelė suteikia galimybę naudotis tarptinkliniu GSM ryšiu būnant užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau: http://www.relianceinfo.com/Infocomm/Rim/handsets_telson.html

1. Priklijuotas laikas

1 pav_jpg

Tiems, kuriems net įprasti rankiniai laikrodžiai be jokių papildomų funkcijų atrodo per dideli, o be jų apsieiti sunku (net ir maudantis, deginantis saulėje ar dirbant laboratorijoje), turėtų patikti „Timeflex“. Jį bus galima priklijuoti kur tik nori prie savo drabužių ar tiesiog prie odos: įrenginį maitins miniatiūrinės baterijos, lanksčių ekranų technologija leis laikrodį sulenkti ar suvynioti, kai jis nereikalingas, o funkcijas valdyti bus galima baksnojant į lietimui jautrų ekraną.

REKLAMA

Laikrodį bus galima nešioti tol, kol jis bus reikalingas: po to jį galima tiesiog nusiimti ir išmesti. „Timeflex“ kūrėjai teigia, kad netolimoje ateityje tokios technologijos laikrodžiai bus nebrangūs ir labai populiarūs.

Laikrodžiai, verti atskiro paminėjimo

Tai į dešimtuką nepatekę trys keistuoliai, kurie, sąrašo sudarytojų manymu, vis dėlto verti skaitytojų dėmesio dėl savo išskirtinumo.

Prieblandos laikas

TW_jpg

„Twilight Watch“ – tai dizainerio Louiso Vuittono sukurta 20 prabangių laikrodžių partija. Jie išsiskiria 46 fluorescuojančiais safyrais ir perlais padabintu ciferblatu, sukuriančiu prieblandoje švytintį Eifelio bokšto siluetą. „Prieblandos laikrodžius“ galima įsigyti tik Louis Vuittono parduotuvėje Paryžiuje, Eliziejaus laukuose.

REKLAMA

Valandos, užrašytos elektroniniu rašalu

Seiko_jpg

„Seiko“ sukurtas „Spectrum“ laikrodis turi elektroninio rašalo ekraną su lietimui jautriais mygtukais, kuriuos galima aktyvuoti paprasčiausiai spustelėjus tam tikrą ekrano dalį. Dėl didelio lankstumo ir plonumo šį laikrodį labai patogu dėvėti. „Spectrum“ kainuoja 1747 JAV dol.

Daugiau: http://www.pocket-lint.co.uk/news.php?newsId=2808

Laikrodis su nuotrauka

LSN_jpg

Tiems, kuriems sunku išsiskirti su brangių žmonių ar vietų nuotraukomis, turėtų patikti šis ant rankos dėvimas skaitmeninių nuotraukų rėmelis. Jame telpa iki 94x64 taškų raiškos nuotraukų, kurias galima peržiūrėti 2,5 cm spalviniame ekrane. Nuotraukas iš kompiuterio į laikrodį galima perkelti per USB jungtį.

Daugiau: http://www.ohgizmo.com/2006/02/22/digital-photo-frame-watch/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų