Kauno „Žalgiris“ mėgino į savo sąskaitą įsirašyti pirmą pergalę Eurolygoje, o mūsiškių varžovai buvo du lietuvius savo gretose turinti Sienos „Montepaschi“ ekipa. Deja, kauniečiams parako užteko tik dviem kėliniams. Vėliau italai tiesiog smaginosi aikštelėje ir be vargo iškovojo triuškinamą pergalę 93:67.

Susitikimas prasidėjo nervingai ir pirmos komandų atakos baigėsi nesėkmingai. Vis dėlto penkis taškus iš eilės pelnęs Žygimantas Janavičius pažadino žalgiriečius, kurie ėmė diktuoti savo sąlygas. Po Pauliaus Jankūno dviejų baudos metimų ir taiklaus dvitaškio kauniečiai pabėgo į priekį 13:6, bet italai nesiruošė paleisti savo varžovų ir iki kėlinio pabaigos sugebėjo kiek aptirpdyti šeimininkų persvarą: po Rimanto Kaukėno ir Marco Carraretto tritaškių bombų „Montepaschi“ priartėjo iki 22:19.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė ir „Žalgiris“ toliau rūko į priekį. P. Jankūnas ir D. Šalenga įsmeigė tritaškius, Willie Deane'as pridėjo dvitaškį ir kauniečiai įgijo 8 taškų pranašumą - 31:23. Tiesa, čia savo žodį tarti nusprendė Kšyštofas Lavrinovičius, kuris sumetė iš eilės 5 taškus ir visiškai priartino savo komandą prie žalgiriečių. Negana to, italai pasinaudojo šeimininkų klaidomis ir pirmąkart įsiveržė į priekį - 32:31. „Montepaschi“ gretose įsižaidė lietuviai R. Kaukėnas ir K. Lavrinovičius, kurie kėlė didžiausią grėsmę puolime ir jau antrajame kėlinyje savo sąskaitoje turėjo po 11 taškų. Vis tik sunkiu momentu „Žalgiriui“ gelbėjimosi ratą numetė M. Kalnietis, kuris sėkmingai užbaigė dvi iš eilės atakas ir vėl grąžino persvarą žaliai baltiems - 43:40.

Po pertraukos ekipos ir toliau žaidė taškas į tašką ir kvėpavo viena kitai į nugarą. Tiesa, italai kiek drausmingiau gynėsi ir po R. Kaukėno tritaškio pabėgo 55:51 bei išprovokavo G. Krapiką paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos reikalai nepasitaisė, ir Sienos klubas, sužaidęs dar vieną sėkmingą atkarpą, susikrovė jau 10 taškų persvarą - 67:57.

Ketvirtajame kėlinyje „Montepaschi“ krepšininkai jau išdarinėjo, ką norėjo - vienas po kito italų žaidėjai smeigė tritaškius ir mėgavosi augančiu skirtumu, kuris netrukus pasiekė ir 20 taškų. Žalgiriečiai nuleido rankas ir jau nebepersistengdavo gynyboje, todėl S. Pianigiani auklėtiniams vargo puolime tikrai nebuvo. Finalinė rungtynių sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą svečių pergalę net 26 taškų skirtumu - 93:67.

Skęstantį „Žalgirio“ laivą gelbėti mėgino: P. Jankūnas 16 (tritaškiai 2/3,), L. Woodsas 15 (7 atk. kam.), Ž. Janavičius ir M. Kalnietis - po 8, J. Mačiulis 7, D. Šalenga 5, W. Deane'as 4, T. Klimavičius ir R. Alijevas - po 2.

„Montepaschi“ gretose nesulaikomai rungtyniavo abu lietuviai. 28 minutes aikštelėje praleidęs R. Kaukėnas pelnė 27 (dvitaškiai 9/11, tritaškiai 3/7) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį bei 3 kartus pažeidė taisykles.

K. Lavrinovičius per 21 minutę surinko 15 (dvitaškiai 5/7, tritaškiai 1/2, baudos 2/2) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir pats tiek kartų prasižengė.

Priminsime, kad pirmajame ture žalgiriečiai išvykoje 51:78 neprilygo Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams, o „Montepaschi“ klubas namuose 80:71 pranoko Sopoto „Asseco Prokom“.