REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį pajūrio kurortai ir Klaipėda vėl laukia rekordinio žmonių skaičiaus. Pramogų ir saulės ištroškusią minią vilioja ne tik palankios meteorologinės prognozės, bet ir uostamiestyje šurmuliuojanti Jūros šventė. Bendrovės „G4S Lietuva“ saugos specialistai dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį, kad nevalia pasiduoti lengvabūdiškoms nuotaikoms ir pamiršti elementarius, saugumą užtikrinančius dalykus. Masiniai renginiai, didžiuliai išsiblaškiusių poilsiautojų srautai traukia ilgapirščius, tad vagysčių statistikos kreivė savaitgaliais šauna į viršų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kartais pakanka atkreipti dėmesį į keletą paprastų dalykų ir tai padės išvengti materialinių nuostolių, sugadinto poilsio. Primename, kad jei apsistojama viešbučiuose, poilsio namuose, būtina pasiteirauti ar teikiama vertingų daiktų saugojimo paslauga, o gal kambariuose yra seifas. Jei laikinasis būstas nuomojamas, patariame nepalikti jame vertingų daiktų“, – sakė UAB „G4S Lietuva“ Saugos sprendimų departamento direktorius Vidas Kšanas.

REKLAMA

Prieš nuomojant kambarį ar butą dažniausiai bandoma išsiaiškinti tik tai, ar didelis atstumas iki jūros, ar egzistuoja patogumai ir kokia nuomos kaina. Tačiau retas susimąsto apie saugumą ir nesivargina sužinoti, kas be nuomotojo dar turi būsto raktus, atkreipia dėmesį, ar durys šarvuotos, ar patikimi langai. Anot specialistų, tiek vykstant atostogauti į užsienį ir paliekant namus be priežiūros, tiek Palangoje apsigyvenus nuomotame būste, privalu realiai vertinti situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Pravartu būtų įsitikinti, kad išvykdami nepaliekate iš išorės lengvai pastebimų vertingų daiktų, kurie viliotų vagis. Įsitikinkite, ar uždaryti langai bei durys. Kita vertus, nepalikite be priežiūros daiktų paplūdimiuose, kitose viešosiose vietose“, – teigė V. Kšanas.

Saugos specialistai taip pat primena esminius dalykus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį prieš išvykstant atostogų ir paliekant nuosavą būstą be priežiūros. Pirmiausia apie savo išvykimą reikėtų įspėti kaimynus, su kuriais palaikote santykius ir kuriais pasitikite. Galima paprašyti, kad jie prižvelgtų jūsų butą arba namą ir periodiškai ištuštintų pašto dėžutę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vagims visiškai nesvarbu, ar jūs kelioms dienoms išvykstate į Lietuvos pajūrį, ar keletui savaičių skrendate prie Viduržemio jūros. Kaip rodo statistika, didžioji dalis ilgapirščių nuosekliai planuoja nusikaltimą ir stebi pasirinktą objektą. Todėl jei gyvenamasis būstas nėra saugomas saugos bendrovės, būtina savarankiškai imtis tam tikrų veiksmų“, – kalbėjo „G4S Lietuva“ atstovas.

Pasak V. Kšano, žmonės nuo vagių dažniausiai nukenčia manydami, kad jų namų ilgapirščiai tikrai nelies, ir nesiima net elementariausių priemonių, kad šią riziką sumažintų. Besinaudojantys saugos tarnybų paslaugomis neturėtų daryti dažnai pasikartojančios klaidos – išvykstant neįjungti signalizacijos. Tokiu atveju centriniame pulte negaunamas pavojaus signalas ir apsaugininkai tiesiog nesužino apie incidentą.

REKLAMA

Įsilaužimo į namus riziką mažina:

Šarvuotos durys

Apsauginės langų žaliuzės

Sąmoningi ir pilietiški kaimynai

Šviestuvai su judesio davikliais kiemuose, laiptinėse

Profesionaliai įrengti seifai

Signalizacija, prijungta prie saugos tarnybos pulto

Įsilaužimo į namus riziką didina:

Plačiai pasklidusi žinia apie atostogas (žino pašaliniai žmonės, publikuojamos nuotraukos socialiniuose tinkluose)

Lengvai pastebimi, pasiekiami vertingi daiktai

Abejingi kaimynai

Perpildyta pašto dėžutė

Prie centrinio stebėjimo pulto neprijungta signalizacija

Pamestas namų raktas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų