REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT Televizijos laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt

Nors pastaruoju metu daugėja bylinėjimųsi teisme, etiško advokato pareiga – patarti, kaip to išvengti. Be to, advokato pajamos susidaro ne tik iš teisminių procesų, todėl nerimauti, kad didėjantis bylų skaičius keltų grėsmę, dar neverta. Taip sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.

REKLAMA
REKLAMA

Advokatas kaip ir bet koks kitas žmogus turi gyventi oriai, o jo pajamas susidaro ne tik bylinėjimasis bet ir patarimai, kaip elgtis, kad jo nebūtų. „Taip pataria kiekvienas geras ir etiškas advokatas, pirmas kelias – išvengti bylinėjimosi“, – tikina I. Vėgėlė.

REKLAMA

Tačiau jis sutinka, kad būna tam tikrų situacijų, kai išvengti bylinėjimosi galimybės nėra. „Kitas aspektas – susidaro įspūdis, kad Lietuvos visuomenė – mėgstanti bylinėtis“, – mano Advokatų tarybos pirmininkas. Dabartinis advokatų skaičius, pasak pašnekovo, yra optimalus – virš 2 tūkst. ir 800 advokatų padėjėjų, kurie ketina arba nori tapti advokatais.

„Tačiau didėjimas, kuris pastaruoju metu buvo labai nepamatuotas, kelia grėsmę. Kuo daugiau advokatų, tuo daugiau darbo jiems reikia. Tokioje situacijoje atsitinka, kai advokatas vietoj sutaikymo, siūlo pradėti bylas, tačiau ši tendencija matyti visose Europos valstybėse“, – kalba I. Vėgėlė.

Plačiau apie tai – „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų