• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Miškų miestu“ vadinamas Londono miestelis Kanadoje nesidalins savo logotipu su „maža Rytų Europos valstybe“, rašoma miestelio dienraštyje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nepaisant Londono prieštaravimų, Lietuva gali naudoti logotipą.

„Sprendimą, ar naudoti logotipą, priimsime rugsėjo 5-ąją. Kol kas mums trūksta šiek tiek teisinių konsultacijų“, – dienraščiui „London free press“ sakė Lietuvos turizmo plėtros agentūros direktorius Jonas Ignatonis.

REKLAMA

Tuo metu Londono miestelio merė Anne Marie DeCicco-Best, kaip rašoma dienraštyje, buvo „nustebinta mažutės tautos prašymu“, kuris ją „pamalonino ir pralinksmino“.

„Tai labai neįprasta situacija. Aš neįsivaizduoju, kaip jie išsiaiškino, kad mes turime tokį patį logotipą, tačiau nekaltinu, kad jie irgi nori jį panaudoti. Mums jis puikiai suveikė“, – sakė Kanados miestelio merė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva logotipą naudoti gali

„London free press“ rašo, kad „3,4 milijonus turinti ir Baltijos jūros pietryčiuose įsikūrusi šalis“ savo prekės ženklo paieškas pradėjo dar kovą.

Konkursui iš viso buvo pateikta 12 prekės ženklų, o negalutiniu laimėtoju paskelbtas kompanijos „DDB Vilnius“ kūrinys, pavadinimu „Paprasta žalia“. Tačiau galutinis sprendimas dėl to, koks logotipas turėtų būti vadinamas Lietuvos prekės ženklu, atidėtas, kai paaiškėjo, kad „laimėtojas“ turi brolį dvynį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liepos viduryje Lietuvos turizmo plėtros departamentas pasiteiravo Londono, ar Lietuvos prekės ženklas nepažeidžia miestelio teisių ir ar Londonas neprieštaraująs, jei Lietuva šį ženklą panaudos. „Atsakymas į abu klausimus buvo taip“, – rašoma miestelio dienraštyje.

Lietuvai buvo atsakyta, kad Londono miestelis ženklo panaudojimą laikytų savo teisių pažeidimu.

REKLAMA

Tačiau Lietuvos grafinio dizaino asociacija nusprendė, kad Lietuvos prekės ženklas nėra plagiatas. Be to, teisės specialistas iš Vakarinio Ontario universiteto dienraščiui „London free press“ teigė, kad, jeigu Lietuva nori naudoti šį prekės ženklą, Londono miestas mažai ką gali padaryti.

„Londono prekės ženklas saugomas tik Kanados teritorijoje, nebent jūs jį įregistruotumėte ir Lietuvoje“, – tvirtina teisės profesorius Markas Perry`is ir priduria: „Tai bloga sėkmė Londono miestui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų