REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieštaravimai, supantys embrioninių kamieninių ląstelių panaudojimą regeneruojant žmogaus organus ir audinius gali nurimti - jei tik bus patvirtinti naujo tipo kamieninių ląstelių klinikinių tyrimų rezultatai. O jei jie pasiteisins, gali būti, jog naujosios kamieninės ląstelės pirmiausia bus pritaikytos krūtų didinimo procedūroms atlikti.

REKLAMA
REKLAMA

Naujosios kamieninės ląstelės išgaunamos iš liposukcijos (riebalų nusiurbimo) būdu surinktų riebalinio audinio ląstelių. Kodėl būtent krūtų didinimo operacijos? Metodą tobulinantys japonų mokslininkai vadovaujasi logika, jog pirmiausia šią medicininę technologiją būtų geriausia išbandyti su tais organais, kurių funkcionavimas nekelia kritinės grėsmės žmogaus sveikatai – logiška manyti, kad eksperimentavimas su širdimi arba kepenimis būtų daug pavojingesnis nei, tarkime, galūnėmis arba šiuo atveju krūtimis. Ląstelėms, kurios yra paimamos iš to paties asmens ir vėliau jam yra sugrąžinamos, keliami mažesni teisiniai reikalavimai; be to, krūtų didinimo operacija visame pasaulyje yra bene labiausiai paplitusi kosmetinės plastinės chirurgijos operacija – vien JAV rinkoje per 2009 metus šios srities pajamos sudarė beveik milijardą JAV dolerių.

REKLAMA

Preliminarios studijos su savanoriais pacientais atskleidė, jog iš adipozės (riebalinio) audinio išgaunamos kamieninės ląstelės gali būti sėkmingai naudojamos įvairiems kūno sutrikimams gydyti, įskaitant deguonies įsisavinimo pagerinimą širdies ligomis sergantiems žmonėms, kraujotakos funkcijos pagerinimas širdies smūgį patyrusiems pacientams, inkontinencijos (šlapimo nelaikymo) sumažinimas 89% prostatektomiją patyrusiems pacientams. Tyrimuose su žiurkėmis naujosios kamieninės ląstelės sugebėjo pagerinti inkstų funkciją.

REKLAMA
REKLAMA

Studijos su krūtų audinio auginimu ir regeneracija (krūties vėžio atveju, pacientams, patyrusiems mastektomiją, lumpektomiją arba kvadrantektomiją) yra daug žadančios. Iš riebalinio audinio išgautos kamieninės ląstelės yra daugiau linkusios paskatinti naujo audinio formavimąsi ir kraujagyslių formavimąsi naujame krūties audinyje, tad rizika, kad kūnas tiesiog jas absorbuos, yra daug mažesnė. Šios srities klinikinė studija su savanoriais pacientais Japonijoje buvo pradėta dar 2007 metais. Tuometiniai rezultatai parodė, jog pacientų, kuriems buvo suleistas kamieninių ląstelių ir riebalinių ląstelių mišinys, krūtų apimtis padidėjo vidutiniškai 4 centimetrais, o audinys išliko minkštas ir pasižymintis natūraliomis savybėmis.

Kamieninių ląstelių išgavimo sistemą sukūrusi San Diego (JAV) biotechnologijų kompanija „Cytori Therapeutics" šiuo metu laukia FDA leidimo vykdyti plačios apimties klinikines studijas. Jei rezultatai pasitvirtins, rinka naujajam medicininiam produktui veikiausiai bus garantuota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų