REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip palengvinti sąnarių skausmus?

Pažeidus sąnarius (dėl traumų, peršalimo, ligų) ar sutrikus jų funkcijai, nukenčia kremzlės bei meniskai, o vėliau – ir pats kaulas. Pažeistas sąnarys, jo kapsulė ir raiščiai labai reaguoja į temperatūros ir drėgmės skirtumus, todėl taip greitai pajuntame sąnarių skausmus.

Pažeidus sąnarius (dėl traumų, peršalimo, ligų) ar sutrikus jų funkcijai, nukenčia kremzlės bei meniskai, o vėliau – ir pats kaulas. Pažeistas sąnarys, jo kapsulė ir raiščiai labai reaguoja į temperatūros ir drėgmės skirtumus, todėl taip greitai pajuntame sąnarių skausmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skausmas yra pagrindinis sąnarių ligų požymis. Šios ligos progresuoja lėtai, todėl pajutus pirmuosius simptomus gana dažnai pasiguodžiama, kad kaltas nuovargis. Tačiau poilsis ne visada padeda. Skausmas gali atsirasti staiga ir pamažu vis stiprėti. Kartais jis greitai praeina, o neretai tęsiasi savaites arba juntamas nuolat, daugiau ar mažiau intensyvus. Skausmas paprastai atsiranda judant, o kai kuriais atvejais – ir ramybės būsenos. Sąnarių skausmai paprastai pasireiškia 45 metų amžiaus ir vyresniems žmonėms.

REKLAMA

Siekiantiems palengvinti sąnarių skausmus, pateikiame 10 efektyvių patarimų, kaip tai padaryti:

1. Krioterapija (šalčio terapija). Pajutus pirmuosius sąnarių skausmus kas valandą po 5–15 minučių palaikykite audiniu apsuktus ledo gabaliukus skaudamose vietose. Kitos dienos gydymo trukmė taip pat 5-15 minučių, tačiau tai galima daryti rečiau nei kas valandą (4–5 kartus per dieną). Krioterapija plačiai naudojama gydant sąnarius, stuburą, įvairias žaizdas, sumušimus.

REKLAMA
REKLAMA

2. Vandens ir kvapų terapija. Pasilepinkite šilta, atpalaiduojančia vonia. Į vandenį įpilkite 6–10 lašų levandų, rozmarinų ar eukaliptų aliejaus. Ši aromaterapinė kūno procedūra ne tik lengvina skausmus, bet ir padeda atsipalaiduoti bei sumažinti įtampą.

3. Masažas. Masažuokite skausmingas vietas mentolio aliejumi, kuris taip pat mažina skausmą, suteikia vėsumo pojūtį. Darant masažą, judesių kryptis turėtų būti nukreipta į širdį, o ne priešingai.

4. Vaistai. Jei labai skauda, vartokite vaistinius preparatus nuo uždegimo – jie tiesiogiai veikia skausmo židinį, mažina tinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Natūralios mikstūros. Šiltame vandenyje išmaišykite du arbatinius šaukštelius medaus su dviem arbatiniais šaukšteliais obuolių sidro acto. Gerkite šį mišinį du kartus per dieną. Tai padės numalšinti diegiantį sąnarių skausmą.

6. Mankšta. Neintensyvi fizinė veikla (pavyzdžiui, mankšta, važiavimas dviračiu ar ėjimas) puikiai padeda mažinti sąnarių skausmus. Skirkite pasirinktai mankštai po 20–30 minučių tris kartus per savaitę. Dar geriau, jei 30 minučių mankštą padalysite į intervalus po 10 minučių. Nuolatinis judėjimas ne tik padės sumažinti sąnarių skausmus, bet ir leis atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų.

REKLAMA

7. Medicininės terapijos sesija. Padedami gydytojo, išsirinkite jums tinkamą medicininę terapiją. Tai gali būti gydymas parafinu, ultragarsu, lazeriu, purvo aplikacijomis ir kita.

8. Netradicinė medicina. Akupunktūra ar akupresūra – senovės kinų metodai, kurie ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir mažina raumenų bei sąnarių skausmus.

9. Įtvarai. Jei neišvengiamai reikia judėti, o skausmas nepakeliamas, sutvirtinkite skaudamą vietą įtvaru arba apvyniokite elastiniu bintu. Tai šiek tiek apribos judesius, bet taip apsaugosite ir leisite pailsėti skaudamam sąnariui.

REKLAMA

10. Poilsis ir miegas yra būtini energijai atgauti ir išsivaduoti nuo įtampos. Miegas teigiamai veikia tiek visą organizmą, tiek ir sąnarius, skatindamas juos gyti.

Šlapimo rūgštis – dar viena sąnarių skausmo priežastis

Mūsų kūnas – darnus, išvien veikiantis mechanizmas. Net paprasto akių mirktelėjimo metu organizme vyksta sudėtingi procesai. Išsausėjus akims, apie tai siunčiamas signalas tiesiai į smegenis. Smegenys siunčia signalą akių raumenims, kurie priverčia akių vokus užsimerkti ir vėl atsimerkti. Ir taip kiekvieną kartą, kai sumirksime. Nors tai atrodo pakankamai ilgas procesas, viskas vyksta labai greitai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakrikus bent vienai mūsų kūno daliai, gali būti sutrikdytas viso organizmo darbas. Štai kodėl įvairių sveikatos sutrikimų priežastys yra nuodugniai tiriamos ir ieškoma pagrindinės ligos priežasties. Kai kurie žmonės turbūt niekada nesusietų sąnarių skausmo su šlapimo rūgšties (ŠR) lygiu kraujyje. Bet tiesa ta, kad sąnarius ima skaudėti dėl to, kai juose ima kauptis iš šlapimo rūgšties susiformavę kristalai.

Paprastai mūsų organizmas linkęs pašalinti per didelį šlapimo rūgšties kiekį, tačiau genetika, inkstų problemos ir kiti sveikatos sutrikimai gali lemti tai, kad kraujyje užsilaiko šlapimo rūgštis. Tuomet šios rūgšties kristalai ima kauptis sąnariuose, pastarieji ima tinti ir dėl to atsiranda nemenki skausmai. Vėliau šlapimo rūgštis gali sąlygoti ir kitas sveikatos problemas, kaip antai cukrinį diabetą ar inkstų ligas.

REKLAMA

Harvardo universiteto „Mass General“ ligoninės darbuotojai nustatė, kad kai kurie maisto produktai taip pat gali padidinti šlapimo rūgšties lygį kraujyje:

Mėsa ir jūros produktai didina ŠR lygį.Mažo riebumo pieno produktai veikia priešingai – mažina ŠR kiekį kraujyje.Alus bei likeris didina ŠR kiekį, o vynas, vartojamas nedideliais kiekiais, neturi įtakos ŠR pakitimams.

Vitaminas C, B grupės vitaminai taip pat mažina ŠR lygį kraujyje. Rūgščiose vyšniose gausu tiek C, tiek B vitaminų. Nepamirškite pasimėgauti jomis dar šią vasarą.

Šlapimo rūgšties pakitimai kraujyje yra dažnas sutrikimas, tačiau jį žmonės linkę ignoruoti. Paprastas kraujo tyrimas gali parodyti šios rūgšties lygį, tad nieko nelaukę pasitikrinkite ir imkitės reikiamų veiksmų jam normalizuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų