REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskolų našta vis sunkiau slegia ne tik gyvenančius nuo atlyginimo iki atlyginimo. Vieno recepto, kaip palengvinti paskolų grąžinimą, nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pagrindinis patarimas ir sunkiais, ir lengvais laikais lieka tas pats – skaičiuoti ir dar kartą skaičiuoti. Ne tik pinigus, bet ir, pavyzdžiui, laiką iki rinkimų, rašoma „Verslo žiniose“.

REKLAMA

Kažin ar beliko žmonių ir įmonių, kuriems galva nesopėtų dėl paimtų kreditų, net jei jie negrasina nuostoliais. Augančios palūkanos verčia keisti paskolų valiutą, atidėti ar pratęsti jų mokėjimo terminus.

VŽ teiravosi verslininko, investuotojo ir banko analitikės, kaip saugiai lengvinti paskolų naštą. Receptai noriai nedalijami, išskyrus tą, kad geriau nesiskolinti, o pasiskolinus susiveržti diržus ir mažiau vartoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų verslininkai puikiai išmano finansinius reikalus, nuolat bendrauja su banko konsultantais. Fiziniai asmenys turėtų pasekti jų pavyzdžiu ir ieškodami, kaip lengviau grąžinti paskolas, pirmiausia tartis su banku“, – kviečia Jekaterina Rojaka, „DnB Nord“ banko analitikė.

Mečislovas Lenktaitis, „Tauragės maisto“ generalinis direktorius, dėsto, kad įmonė pastaruoju metu vengia imti paskolas verslui.

„Dabar išmintingiausia nesiskolinti nei žmogui, nei įmonei. Nereikia daryti tragedijų, tik skaičiuoti kiekvieną centą. Po šio sunkaus laiko išliks ne didžiausieji, bet tie, kurie moka elgtis smunkant ekonomikai ir turi patirties gyventi taupiai“, – prognozuoja verslininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu investuotojas Sigitas Rokas, dalindamasis asmenine patirtimi, pasakoja, jog litais paimtą būsto paskolą pakeitė į eurus. Tokiu būdu kas mėnesį sutaupo 700–800 Lt.

„Akivaizdu, kad žmonės ieško būdų, kaip lengvinti kreditų naštą, ir tai visuomet sveikintina. Tačiau patarinėti sunku, nes tendencijos neaiškios“, – reziumuoja J. Rojaka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų