REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV Senatas pritarė 700 milijardų dolerių vertės šalies finansų sistemos gelbėjimo planui. Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ pasidomėjo, kaip dar būtų galima išleisti tokią sumą.

REKLAMA
REKLAMA

Pinigai keičia pasaulį, o 700 milijardų – 700 000 000 000 dolerių – išties nemažai gali prie to prisidėti, teigiama straipsnyje. Būtent tokią sumą JAV administracija nori įpumpuoti į Amerikos bankų ir finansų sistemą, kad būtų galima išvengti kracho, panašaus į tą, kurį patyrė investicinis bankas „Lehman Brothers“.

REKLAMA

Nors pagal šį planą 700 milijardų parama bus suteikta ne grynaisiais, o kreditais, suvokti šios sumos dydį galima tik įsivaizdavus, kam dar būtų galima ją panaudoti. Taigi, štai keli pavyzdžiai, ką galima padaryti su 700 milijardų.

Apmokėti 22 mln. žmonių darbą

700 milijardų dolerių pakaktų tam, kad vienus metus 22 milijonams žmonių būtų mokamas vidutinis Jungtinėse Valstijose atlyginimas. JAV valstybės departamento duomenimis, šių metų rugpjūčio mėnesį vidutinis savaitės atlyginimas buvo 612 dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Įvesti visuotinio sveikatos draudimo sistemą

JAV pagaliau turėtų galimybę įvesti visuotinio sveikatos draudimo sistemą. Tai tikslas, kurio taip ir nepasiekė nė vienas Amerikos politikas. Ši suma leistų šalies vyriausybei 6 metus finansuoti tokią sistemą.

Gelbėjimo tarnybas aprūpinti modernia ryšio įranga

Vašingtonas galėtų beveik 47 kartus įdiegti šiuolaikinę unifikuotą visų šalyje veikiančių gelbėjimo tarnybų ryšio sistemą, kuri tapo tiesiog būtinybe. Tokios sistemos diegimo kaina siekia beveik 15 mlrd. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastatyti pylimą aplink Naująjį Orleaną

Naująjį Orleaną juosiantį ir nuo potvynių saugantį pylimą už tokius pinigus būtų galima pastatyti 100 kartų. Po uragano „Katrina“ tokiems darbams buvo išleista 7 mlrd. dolerių.

Du kartus sumokėti už Daniją

700 milijardų dolerių pakaktų ištisos šalies ekonomikai finansuoti. Šia suma būtų galima du kartus padengti Danijos BVP, kuris 2007 m. sudarė apie 312 mlrd. dolerių.

1,5 metų finansuoti Vokietiją

Vokietijos nacionalinis biudžetas 2009 m. sudarė 288 mlrd. eurų, arba apie 420 mlrd. dolerių dabartiniu kursu. Šios sumos pakaktų, kad Vokietijos išlaidos būtų dengiamos pusantrų metų.

REKLAMA

10 metų kovoti su skurdu Afrikoje

Visas pastangas kovoti su badu ir skurdu Afrikoje, kurių imtis ragina Jungtinės Tautos, būtų galima finansuoti 10 metų. Pasak JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono, Afrikai kasmet būtina 72 mlrd. dolerių parama.

15 metų finansuoti visas JAV specialiąsias tarnybas

JAV administracija galėtų ilgiau nei 15 metų finansuoti visas 16 savo specialiųjų tarnybų. Šiuo metu 100 tūkstančių jų darbuotojų, ryšio, sekimo ir ginkluotės sistemos kasmet atsieina 44 mlrd. dolerių.

Įgyvendinti iškart kelias „New Deal“ programas

Tokių pinigų pavydėtų net buvęs JAV prezidentas Franklinas Delano Rooseveltas: jo inicijuota iki šiol precedento neturinti reformų programa „New Deal“, parengta 4-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, už 700 milijardų dolerių galėtų būti įgyvendinta net kelis kartus. „Wall Steet Journal“ teigimu, tais laikais, perskaičiavus tuometines kainas į dabartines, šalies infrastruktūrai pertvarkyti buvo išleista 250 mlrd. dolerių. Tada buvo pastatyta arba atnaujinta 40 tūkstančių visuomeninės paskirties pastatų, 72 tūkstančiai mokyklų, 8 tūkstančiai parkų ir t. t.

REKLAMA

Gelbėti Žemę, o ne bankus

Užuot padėjus bankams, 700 mlrd. dolerių galėtų padėti gelbėti gamtą. Bent jau taip tvirtina organizacijos „The Nature Conservancy“ vadovas daktaras M. A. Sanjayanas. Įvairių mokslo institucijų vertinimai, kiek pinigų reikėtų išleisti, kad būtų galima pasiekti persilaužimą ekologijos srityje, skiriasi, tačiau niekas neabejoja, kad su 700 milijardų būtų galima padaryti labai daug.

Toliau kariauti

Kad karas – absurdiškas užsiėmimas, patvirtina Vašingtono statistika: nuo karo Irake pradžios JAV tam jau išleido beveik 648 mlrd. dolerių. Atsižvelgiant į dabartines išlaidas 700 milijardų pakaktų, kad karinės operacijos Irake ir Afganistane būtų vykdomos dar 7 metus.

Kelis kartus nuskristi į Mėnulį

Šios sumos pakaktų 4 pilotuojamoms misijoms į Mėnulį. 7-ąjį ir 8-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį NASA vykdyta „Apollo“ programa dabartinėmis kainomis būtų atsiėjusi 164 mlrd. dolerių. Be to, pinigų pakaktų ir dar 7 tarptautinėms kosmoso stotims pastatyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų