REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip atnaujinti veteraną?

Prikelkime naujam gyvenimui fotelį

 Alė Sima

Neretai prie baldų prisirišame stipriau nei derėtų – pernelyg daug prisiminimų jie sužadina. Išmesti ranka nekyla. Todėl tremiame susidėvėjusius baldus į sandėlius, sodus ar stumiame į tamsiausią namų kampą. Kad namai netaptų susidėvėjusių baldų sąvartynu, pabandykite juos prikelti naujam gyvenimui. Pradėkite nuo seno fotelio.

1. Visų pirma gerai apžiūrėkite fotelį ir be išankstinio nusiteikimo įvertinkite, ar jo forma patogi, ar dizainas originalus. Jei taip, imkitės darbų toliau.

2. Praplėškite minkštąsias dalis ir įsitikinkite, ar medinis karkasas atlaikė metų išbandymus. Mėginti prikelti baldą, kurio pagrindinė konstrukcija sudūlėjusi, prisigėrusi drėgmės ir tvaiko, neverta. Tačiau jei baldas buvo kokybiškas, galite prikelti jį antram gyvenimui. Atnaujintas minimalistinių formų tarybinių laikų fotelis netikėtai gali tapti jūsų interjero akcentu. Jei įsitikinote, kad medis vis dar tvirtas, lieka du rimti darbai.

3. Reikia surasti meistrą, kuris pakeistų gobeleną. Nagingų žmonių Lietuvoje vis dar yra. Internete ar laikraščiuose rasite įvairiausių pasiūlymų – nuo solidžių įmonių, restauruojančių antikvarinius baldus, iki tris dienas nesiskutusio meistrelio, triūsiančio metaliniame garaže. Kainos už darbą irgi įvairios. Ieškantiems išskirtinės kokybės baldą atnaujinti gali kainuoti tiek pat, kiek pirkti naują ir net brangiau. Tačiau meistrelis patentininkas gali už fotelio sutvarkymą paprašyti 150–250 Lt, priklausomai nuo darbo sudėtingumo ir baldo susidėvėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

4. Kita svarbi užduotis – išsirinkti medžiagas. Juk jomis galima visiškai pakeisti baldo išvaizdą. Na, pavyzdžiui, raudona oda minimalistinių formų foteliui suteiks akiplėšiško ekstravagantiškumo, o blizgus lateksinis paviršius jį pavers kambario akcentu. Tinka ir įvairiausių atspalvių bei faktūrų gobelenai, kurių rasite specializuotose audinių parduotuvėse. Įprastinių gobelenų kainos prasideda nuo 20 Lt už kv. m.

REKLAMA

Nedideliam ir nelabai sudėtingam foteliui aptraukti reikia apytikriai 1,5 kv. m audinio, jeigu jo plotis 1,4 m. Rinkdamiesi audinį atkreipkite dėmesį į gamintojų pateikiamą tvirtumo rodiklį. Tvirtumas (dar vadinamas Martindeilo testu) parodo audinio atsparumą dėvėjimuisi. Pagal ISO standartus asmeninio naudojimo baldams šis testas turi būti ne mažesnis kaip 10 000 ciklų, tačiau rekomenduotina rinktis didesnį – bent 20 000.

5. Kad atnaujinto baldo spalva džiugintų ilgai, atkreipkite dėmesį ir į spalvos atsparumo rodiklį. Kokybiško audinio atsparumas turėtų būti ne mažesnis kaip 4–5 balai. Specialistai taip pat pataria nebijoti sintetinių priemaišų baldų audiniuose. Natūralus audinys greičiau dėvisi.

REKLAMA
REKLAMA

6. Jei nenorite išlaidauti, pasidomėkite audinių atraižomis. Gal rasite tokią, kurios užteks foteliui. Galų gale kas sakė, kad fotelis būtinai turi būti aptrauktas vienos spalvos gobelenu?

7. Parduotuvėse nesunkiai rasite ir įvairių storių porolono minkštosioms dalims, nors geriau, kad šia medžiaga pasirūpintų restauratoriai, nes jie geriausiai žino, kokio reikia.

8. Taigi sudėjus išlaidas darbui ir medžiagoms, foteliui atnaujinti reikės ne mažiau kaip 200–300 Lt. Ar ne geriau sumokėti truputį daugiau ir įsigyti naują? Galbūt. Tačiau nepamirškite, kad šeimos istoriją menantys baldai turi savitą aurą ir dovanoja prisiminimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų