REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams, lauko kavines užplūdo minios žmonių: vieni išsiruošė pietų, kiti – paragauti ledų ar šalto alaus. Vien sostinėje šiemet veiks virš 400 lauko kavinių.

Atšilus orams, lauko kavines užplūdo minios žmonių: vieni išsiruošė pietų, kiti – paragauti ledų ar šalto alaus. Vien sostinėje šiemet veiks virš 400 lauko kavinių.

REKLAMA

Tiesa, po sunkios žiemos, padidėjus minimaliai algai, patiekalų ir gėrimų kainas kelia verslininkai. Jau šiemet kai kurie verslininkai kainas didino 20-čia procentų, o žmonės pastebi, kas pabrango labiausiai.

Senamiesčio širdyje įsikūrusios kavinės vadovas sako, kad lauko sezonas jau atidarytas. Nors dar neskuba į kiemą išnešti visų stalų ir kėdžių. Esą ne tik dėl permainingo oro.

„Na, Vilniuje mokama viskas, laukai yra mokami, tai tam, kad išsidėliotum, turi suplanuoti ir išlaidas“, – sako „Artistų“ vadovas Audrius Žydelis.

Verslininkas pasakoja, kad, lyginant su pernai, maistas ir gėrimai jau pabrango mažiausiai dešimčia procentų: „Dabar pas mus kainuoja keturi eurai bokalas alaus.“

REKLAMA
REKLAMA

Kad maisto ir gėrimų kainos kavinės padidėjo, pastebi ir kai kurie kalbinti vilniečiai:

„Paskutinį kartą, kai buvau, tai labai. 2–3 eurais tai tikrai pakilę viskas. Na, čia Vilnius, kitokios kainos.“

REKLAMA

„Mes ledus tik suvalgėm, tai nepastebėjom. Buvo šalta, skanu ir viskas gerai.“

„Nežinau, koks dešimt procentų gal.“

„Na, 10–15 procentų, tai tikrai pabrango.“

Verslininkas aiškina, kad kainos pirmiausia pakilo esą dėl rekordiškai išaugusių elektros kainų ir dviženklės infliacijos. Kovo mėnesį vidutinė metinė infliacija siekė beveik 17 procentų. Sunki žiema buvo ir kitiems verslininkams.

„Labai sunki žiema. Ir dėl tų elektrų, ir šiaip truputį žmonių sumažėjo. Tai ne visi išliko“, – sako Naktinės ekonomikos asociacijos vadovas Raimondas Pranka.

REKLAMA
REKLAMA

Kavinės savininkas pasakoja, kad nuo metų pradžios padidėjo minimali alga, maisto produktų tiekėjai didino kainas. Todėl pabrango ir patiekalai.

„Jeigu būtų taip viskas paprasta, kad verslininkai godūs ir parduoda už bet kiek. Tai aš visada sakau – atsidarykit pas save barą ir padarykit lenkiškas kainas. Ir visi sėdės pas jus“, – kalba A. Žydelis.

Vienoje pagrindinių Vilniaus Senamiesčio gatvių lauko kavinių sezonas prasidėjo tik atšilus orams. Dauguma kavinių lankytojų renkasi sėdėti lauke.

Keliasdešimt restoranų valdantis Balnis sako, kad kainas pakėlė metų pradžioje. Neva iki dešimties procentų. Kainos esą kilo kartu su minimalia alga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai kainos kyla, tačiau jau matome balandžio mėnesį, kad žaliavų kainos pradėjo mažėti, tai gali viskas pasikeisti. Ir atrodo optimistiškai“, – tvirtina „Amber food“ vadovas Gediminas Balnis.

Kavines ir barus vienijanti asociacija skaičiuoja, kad, lyginant su praėjusiais metais, maistas ir gėrimai kavinėse pabrango iki dvidešimties procentų. Tačiau abejoja, kad verslininkai, norintys pritraukti pilnas lauko terasas, kels kainas toliau.

„Tai 10–15 procentų ir kokteiliai, ir alus, vadinkime, ir maistas panašiai“, – kalba R. Pranka.

O juolab, pasak asociacijos, vargu, ar atsiras verslininkų, kurie, norėdami pritraukti pilnas lauko terasas, nuspręs klientų sąskaita kompensuoti pabrangusią elektrą ir dujas.

REKLAMA

„Kad norint kompensuoti tas elektras visas, tai galim užkelti iki kosmoso. Bet tada neturėsime klientų, tai čia labai subjektyvus dalykas“, – teigia R. Pranka.

Tuo metu verslininkai pastebi, kad didžiausi iššūkiai laukia gegužės pabaigoje. Kai darbuotojus pradės vilioti pajūris, o į Vilnių prisišaukti naujų esą bus be galo sudėtinga.

„Mūsų demografinė padėtis yra tokia, kad mums tų darbuotojų tiesiog trūksta. Nes žmonės ne tik emigruoja, jie išeina į pensiją, o jaunų nebėra“, – aiškina G. Balnis.

Vilniaus miesto savivaldybės skaičiavimu, šiuo metu Vilniuje veikia per 400 lauko kavinių.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų