REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo svarstytas Seimo nutarimo "Dėl valstybei nuosavybės teise priklausančio turto 2005 metų ataskaitos" projektas.

REKLAMA
REKLAMA

Komiteto nariai nusprendė pritarti iniciatorių pateiktam Seimo nutarimo projektui ir pasiūlyti pagrindiniam Audito komitetui papildyti šio nutarimo 1 straipsnį nauju 3 punktu: "3. atkreipti dėmesį į tai, kad skiriamas nepakankamas dėmesys valstybės institucijų ir įstaigų naudojamos valstybinės žemės sklypų ribų nustatymui, registravimui ir apskaitai; blogėja valstybei nuosavybės teise priklausančios žemės kokybė dėl joje esančių valstybės melioracinių įrenginių eksploatavimo ir priežiūros bei rūgščių dirvų kalkinimo nepakankamo finansavimo". Taip pat komitetas nusprendė siūlyti pagrindiniam komitetui tobulinti projektą, sugriežtinant nuostatas ir nustatant konkrečius terminus, skirtus Vyriausybei darbams atlikti. Komiteto pranešėju paskirtas Bronius Pauža.

REKLAMA

Posėdyje buvo išklausyta Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus Sauliaus Silicko informacija apie paraiškų tiesioginėms išmokoms ir kitai paramai teikimą.

Pateikti duomenys rodo, kad iki 2007 m. birželio 8 d. savivaldybėms pateikta 131 tūkst. paraiškų arba 11 tūkst. mažiau negu pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Rinkevičius pažymėjo, kad šių metų deklaravimo procesas vyksta gana sklandžiai, diegiama nemažai naujovių. Kaimo gyventojai aprūpinti naujais, kokybiškais spalvotais žemėlapiais, 24 seniūnijose paraiškų priėmimas kompiuterizuotas, dėl to pasėlių deklaravimas darosi paprastesnis.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinė mokėjimo agentūra palaiko glaudžius ryšius su rajonų savivaldybių žemės ūkio skyriais, įsteigta pagalbos tarnyba, per kurią galima operatyviai spręsti visas iškilusias problemas, gauti reikiamas konsultacijas.

Posėdyje atkreiptas dėmesys į tai, kad šalyje dar daug yra apleistos ir neprižiūrimos žemės, kurių savininkai nekontroliuojami, neraginami susitvarkyti ir už aplaidumą nėra baudžiami. Griežtinamos aplinkosauginės zonos, numatomi papildomi didesni apsauginiai atstumai trukdo žmonėms teisingai užpildyti paraiškas. Komitetas numato šias problemas svarstyti ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų