REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbas namuose padeda vaikams diegti atsakomybę ir pareigos jausmą. Jei nuo mažens pratinsite atžalas padėti jums buityje, vaikai netruks įsitikinti, kad tam tikri darbai namuose priklauso jiems – ir niekas kitas už juos to nepadarys.

REKLAMA
REKLAMA

Kuo anksčiau pradėsite pratinti – tuo sklandžiau viskas eisis ateityje. Namų tvarkymas turėtų tapti visų šeimos narių veikla, o ne bausme vienam kuriam nors vienam iš jų.

REKLAMA

Šie patarimai padės jums į namų ruošą įtraukti ir vaikus. Subalansuota 6-7 metų vaikams, bet tiks ir vyresniems.

• Leiskite vaikams dalyvauti skirstantis darbus. Pareigos turi būti padalintos sąžiningai. Užpildykite tvarkaraštį, kas kada ką daro. Jei vaikas neatlieka savo užduočių, nedarykite to už jį. Taip jūsų atžalai sustiprės jausmas, koks svarbus jo indėlis visos šeimos ir namų gerovei.

• Neverskite vaiko daryti tą patį darbą kiekvieną dieną, ilgą laiko tarpą. Norint jį sudominti ir įtraukti, svarbu įvairovė. Taigi kartkartėmis keiskite užduotis – taip suteiksite progą mažiesiems įgyti įvairesnių gebėjimų.

REKLAMA
REKLAMA

• Nekritikuokite, jei vaikas ką nors padaro ne taip, kaip norėtumėte. Vaikai apskritai vargu ar pajėgs atlikti darbą taip pat gerai, kaip tai padarytumėte jūs. Bet jiems reikia praktikos, jie dar tik mokosi. Taigi nesitikėkite, kad viskas bus idealu. Bet nekritikuokite, nesiskųskite ir netaisykite klaidų tuojau pat.

• Planuokite darbus iš anksto ir leiskite vaikui pasirinkti iš keleto variantų, kada jis atliks jam skirtą darbą. Pavyzdžiui, ar prieš eidamas į lauką, ar kai grįš? Taip jis nesijaus speičiamas į kampą ir galės lengviau planuoti savo dienos užsiėmimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Pamokykite darbo metodų. Iš anksto pasirūpinkite kad darbas būtų saugus – visus sužeisti galinčius įrankius ar nuodingą buitinę chemiją padėkite vaikui neprieinamoje vietoje. Ir būkite kantri: kuo dažniau vaikas darys konkretų darbą – tuo lengviau viskas seksis.

• Paprasti vaikai nori padaryti kiek daugiau, nei jų prašėte. Taigi nesidrovėkite vis sugalvoti papildomų užduočių.

• Stebėkite savo vaiką. Kaip dirbti jam geriausia: vienam ar su kompanija? Ar jis geriau supranta jam žodžiu pasakytas užduotis, ar mėgsta jas perskaityti? Ar jam reikia instrukcijų žingsnis po žingsnio, ar dažniau pasikliauja ieškojimų ir atradimų keliu? Atitinkamai galėsite koreguoti ir užduočių pateikimo formą.

• Didesnius darbus suskirstykite etapais. Pagal vaiko amžių galbūt kai kurias darbo dalis bus geriau atlikti jums. O didesniesiems, kurie taip suskirstytą darbą atliks visą, bus maloniau pažymėti ne 1, o 3-5 pliusiukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų