REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaidingai manoma, kad venų varikozė – tik estetinė problema. Neretai į specialistus dėl šios ligos simptomų asmenys kreipiasi gerokai vėliau nei reikėtų. Mažai kas žino, kad toks delsimas gali kainuoti net ir gyvybę.

Klaidingai manoma, kad venų varikozė – tik estetinė problema. Neretai į specialistus dėl šios ligos simptomų asmenys kreipiasi gerokai vėliau nei reikėtų. Mažai kas žino, kad toks delsimas gali kainuoti net ir gyvybę.

REKLAMA

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas chirurgas, koloproktologas-proktologas, flebologas Žilvinas Pavilionis apibūdindamas venų varikozės ligą teigia, kad venų varikozė nėra tik su išore susijusi liga. Pasak jo, venų varikozė – poodinių, paviršinių venų išsiplėtimas ir jų mazgai.

„Kraujotakos sutrikimai kojų venose galimi dėl įvairių priežasčių: genetinio polinkio, darbo specifikos, nėštumų, antsvorio ir pan. Dėl venų vožtuvų nesandarumo kraujui ėmus tekėti atbuline kryptimi, susikaupia pernelyg daug kraujo bei išsiplečia paviršinės kojų venos“, – apibūdindamas ligos charakteristiką paaiškina gydytojas.

Venų varikozės simptomai

Pasiteiravus, kokie simptomai gali išduoti esančią ligą, pašnekovas teigia, kad jų yra daugybė. Anot gydytojo Ž. Pavilionio, dažniausiai venų varikozę išduoda štai šie simptomai:

REKLAMA
REKLAMA

– pastebimai iššokusios kraujagyslės / venos;

– vakare jaučiamas kojų sunkumas;

– pastebimas ryškus kojų patinimas;

– nuolatinis kojų nuovargis;

– dažnas mėšlungis;

– nemalonus išsiplėtusių venų pulsavimas;

– kojų skausmas vos tik jas prilietus;

– odoje atsiradusios pigmentinės dėmės;

– pakitusi kojų, ypač blauzdų odos spalva;

– odos niežulys;

– kapiliarų padidėjimas pėdų ar čiurnos srityje;

– atsiradęs išsiplėtusių kraujagyslių tinklas ir kt.

„Pastebėję pokyčius ant kojų, iš pradžių žmonės problemą bando spręsti savarankiškai ir tik tada, kai nebepadeda kompresinių kojinių dėvėjimas, masažai ar mankštos, kreipiasi į gydytoją specialistą, kuris ir nusprendžia, ar reikalingas operacinis gydymas“, – sako gydytojas ir pabrėžia, kad išskiriamos 6 venų pažaidos stadijos.

REKLAMA

Kylantis pavojus

Kojų venų varikozė yra nustatoma kur kas dažniau moterims nei vyrams: „Šešios iš dešimties moterų daugiau ar mažiau susiduria su šia problema ir tik kas 3 ar 4 vyras skundžiasi jos simptomais.“

Be to, gydytojas pastebi, kad gerokai didesnis procentas moterų ieško pagalbos greičiau nei vyrai, mat pastarieji į specialistus neretai kreipiasi pavėlavę, kai kojų venose jau būna susiformavę mazgai ar trofinės opos.

„Pastarųjų gydymas užtrunka ilgiau ir sunkiau. Progresuojant ligai varikozinėse venose susidarę trombai dėl kitų rizikos veiksnių (vartojamų tam tikrų vaistų, onkologinė ligos, kontracepcijos) ar gretutinių ligų gali prišaukti rimtas sveikatos bėdas – tromboflebitą, giliųjų venų trombozę“, – paaiškina flebologas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik, laiku negydant problemos gali kilti ir dar viena itin pavojinga, kelianti grėsmei komplikacija – plaučių embolija, kurios metu susidarę kraujo krešuliai nukeliauja į plaučius ir užkemša jų kraujagysles.

Nežinodami šių rizikų pacientai klaidingai mano, kad išsiplėtusios kojų venos tėra tik estetinė problema. Tik išsiaiškinus galimas rizikas sužinoma, kokias sveikatos bėdas galima prisišaukti nesikreipiant laiku į medikus.

Venų varikozės gydymas ir profilaktika

Apsilankius gydytojo kabinete, kojų venų varikozė yra nustatoma chirurgui flebologui ar kraujagyslių chirurgui apžiūrėjus pacientą ir atlikus kojų venų echoskopiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, koks yra šios ligos gydymas, gydytojas sako, kad jų būdų yra net keli. Pat paprasčiausias kojų venų varikozės gydymas yra konservatyvus: kompresinių kojinių dėvėjimas, masažai ar mankštos, flavonoidai, heparino tepalai. Kitas metodas – chirurginis.

„Tai atviros ar endovaskulinės operacijos (lazerinis, radiodažnuminis, bioklijai). Klasikinės atviros operacijos yra labiau traumuojančios, jas atliekant taikoma bendroji nejautra, o pacientui prireikia daugiau laiko atsigauti.

Operacijos lazeriu privalumas, kad ji tinka vyresniems, širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, kurie vartoja kraują skystinančius vaistus, taip pat sergantiems cukriniu diabetu, nutukusiems ar turintiems kitų gretutinių ligų“, – pasakoja.

REKLAMA

Vis tik, mėnesį po atliktos operacijos būtina dėvėti kompresines kojines. Gydytojas Ž. Pavilionis priduria, kad būtent dėl šios priežasties kojų venų gydymo operacijos nerekomenduojamos šiltuoju metų laiku:

„Respublikinė Klaipėdos ligoninė yra vienintelė valstybinė ligoninė Vakarų Lietuvoje, kur šios operacijos atliekamos nemokamai – su šeimos gydytojo ar specialisto siuntimu kojų venų gydymo operacija  lazeriu nieko nekainuoja. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse už venų operaciją lazeriu vis dar prašoma priemokos.“

Kamuojant venų varikozės simptomams pacientams nerekomenduojama ilgai stovėti ar sėdėti. Norint nuo ligos apsisaugoti profilaktiškai, galima sulėtinti ligos progresavimą taikant konservatyvius metodus: dėvėti kompresines kojines, eiti į masažus ar mankštas, vartoti flavonoidus, tepti heparino tepalą.

Kažkur esu skaitęs, reikia daugiau mylėtis, tada taip nebūna.
taip,bet tik analiniu būdu
taip,bet tik analiniu būdu
aktas į šikną sergančiajam
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų