REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suvalkijoje kilus gaisrui žuvo pusamžis vyras, jo gyvybę galėjo išgelbėti dūmų detektorius, deja, bute jo nebuvo. Ugniagesiai pastebi, kad šių apie pavojų įspėjančių prietaisų mirtinuose gaisruose randami vienetai, bet ir šie nežinia, ar prižiūrimi ir veikia.

Suvalkijoje kilus gaisrui žuvo pusamžis vyras, jo gyvybę galėjo išgelbėti dūmų detektorius, deja, bute jo nebuvo. Ugniagesiai pastebi, kad šių apie pavojų įspėjančių prietaisų mirtinuose gaisruose randami vienetai, bet ir šie nežinia, ar prižiūrimi ir veikia.

REKLAMA

Kito regiono Kaišiadorių gelbėtojai gyventojams ir patys veža gyvybę gelbstinčius dūmų jutiklius, tik dalis žmonių jų naudos nepriima rimtai. 

Gaisras Antanavo kaime, Kazlų Rūdos rajone, pastebėtas sutemus. Dūmai veržėsi iš daugiabučio antro aukšto.

„Aš pati suuodžiau, kad vata tokia smirda. Atidarau duris pas tą kaimyną – kad tie dūmai jau į mane. Ir iškviečiau gaisrinę“, – sako kaimynė Lina.

Kilus gaisrui, kaimynai apie nelaimę iš karto pranešė vyro artimiesiems. Kai atskubėjo sesuo, medikai žmogų dar gaivino.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikėkimės, kad atsigaus ir pasimokys iš savo klaidų“, – kalbėjo sesuo.

Deja, po pusvalandį trukusių pastangų, vyro gyvybė užgeso greitosios automobilyje. Tragedija greičiausiai įvyko dėl neatsargaus rūkymo. Vyras rastas sėdintis ant sofos, kuri smilko ir skleidė tirštus dūmus. Bute dūmų detektoriaus nebuvo.

REKLAMA

Sausio vidury pernakt Kaišiadorių rajone kilus net trims gaisrams – vieną šeimą nuo pražūties išgelbėjo kaukiantis dūmų detektorius ir šuo. O kiti du gaisrai pasiglemžė po auką, jų namuose apie pavojų įspėjančių prietaisų nebuvo.

„Gaisrų priežasčių galbūt išvengt 100 proc. negalim, bet šių žūčių tikrai buvo galima išvengti, jeigu žmonės būtų pasirūpinę iš anksto savo saugumu“, – pasakoja Kaišiadorių ugniagesių vadovas Gintaras Kuktelionis.

Deja, nors apie privalomus dūmų detektorius, o jų neturint gresiančias iki 70 eurų baudas kalbama jau kelis metus – ne visi tuo rūpinasi. Tad dėžę prietaisų Kaišiadorių ugniagesiai krauna į automobilį. Pirmiausia keliauja pas atokiausiai įsikūrusius Kruonio seniūnijos gyventojus.

REKLAMA
REKLAMA

„Neturėjau ir aš jų nenoriu, senam tai čia jau kūdylas, ar čia. Nu gi kap bus, taip bus, kaip Dievulis duos“, – pasakoja gyventoja Marijona Šliužaitė.

Dar savaitės pabaigoje artėja šaltukas, spaus iki 24 laipsnių šalčio, tad specialistai tikrina ir ar tvarkingos krosnys, ar žmonės laikosi saugos reikalavimų jas kūrendami. Ugniagesiai net pritvirtina dūmų detektorius namuose, kad šie tarnautų pagal paskirtį, o ne kur stalčiuje dūlėtų.

„Geriausia būtų kabinti kiekvienam miegamajam, bet jei nėra tokios galimybės tai turim bent vieną kiekvienam aukšte pasikabinti koridoriuje, kad būtų kuo arčiau miegamojo“, – teigia ugniagesys gelbėtojas Donatas Simanavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai Avinėlių kaime gyvenantys sutuoktiniai Subačiai dūmų detektoriumi labai apsidžiaugia:

„Jei jis pradės metų eigoje signalą skleisti, reiškia baterija pasibaigė turėsite atidaryti ir pakeisti.“

„Vasarą trumpino laidai, pelės turbūt pragriaužę buvo ten prie skaitliuko.“

„Kurie gyvena atokiai, kurių pajamos mažos, vieniši, žiūrėjom tą kriterijų, kuris žmogus gali nusipirkti, o kuris negali, tai tokie buvo parinkti žmonės“, – sako Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas.

Dūmų detektorius nupirko savivaldybė ir kaišiadorietis verslininkas. Šis sako, norintis žmonėms padovanoti laimingą bilietą gyvenimo loterijoje.

REKLAMA

„Vertėtų šituos dūmų jutiklius prekyboje statyti prie loterijos bilietų, nes bilietą nupirkdamas gali pralošti ir tik keletas būna laimingų, čia visada tik laimėjimai yra“, – pasakoja įmonės direktorius Vidas Drulia.

O Kaišiadorių vadovai sako gyventojų saugumu rūpinasi, žiemą į nuošalesnius kaimus kelius pravalo, kad jei bėda, tarnybos neklimptų.

„Jeigu matome, kad krosnis blogos būklės ir kelianti riziką, ir jei šeima turi mažai pajamų ir gali gauti soc. paramą, tai skiriame paramą krosnies remontui“, – teigia Kaišiadorių meras Vytenis Tomkus.

„Didžiausi gaisrai kyla, kai dideli šalčiai, kai žmonėms reikia šilumos, o ją galima gauti tik kūrenant arba naudojant elektrinius prietaisus ir elektros instaliacija kitą kartą neatlaiko“, – kalbėjo Administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius.

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai Lietuvoje kilo beveik devyni tūkstančiai gaisrų, dūmų detektoriai rasti vos 7 procentuose degusių būstų.

Pernai gaisruose žuvo 95 žmonės, iš jų 2 vaikai. Tik 5-iose tragiškose gaisravietėse rasti dūmų detektoriai. Ar jie suveikė, nežinia. O šiemet šalyje jau kilo 765 gaisrai, jų metu žuvo 17 žmonių. Dūmų jutiklis buvo įrengtas vos vieno žuvusiojo būste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų