REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdžios partijos užsiima ne įstatymų leidyba, o tauškimu posėdžiuose ir parlamentiniu turizmu, savaitraštyje "Veidas" teigia Jonė Kučinskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Į kalėdinį reklaminių akcijų vajų įsitraukia ir politinės partijos. Prekybos centrai vienas už kitą garsiau kviečia užeiti nukainotų šventinių niekučių ir gėrybių Kalėdų stalui, farmacininkai reklamuoja maisto papildus nusenusiems tėvams, o "Tvarka ir teisingumas" (liberalai demokratai) radijo eteryje griausmingai grūmoja, kad gera valdžia mokytojams ir pensininkams turėtų mokėti Seimo nario algą. Ir taip esą gali būti greičiau nei po metų, jei kitąmet vyksiančiuose parlamento rinkimuose tauta pasirinktų juos, Rolando Pakso liberaldemokratus. Panašiai prieš trejus metus žadėjo Viktoro Uspaskicho "darbiečiai". Bet nei po 11, nei po 111, nei po 1111 dienų jokių savo dalytų pažadų Darbo partija neįvykdė. Į tai, ką per šiuos trejus metus nuveikė parlamentinės partijos ir jų atstovai, -"Veido" žvilgsnis.

REKLAMA

Neregys parlamentaras parengė daugiausiai projektų

Ištyrėme visų parlamentinių partijų frakcijų ir kiekvieno Seimo nario darbą. Paradoksalu, bet valdžios partijų atstovų vietos plenarinių posėdžių salėje dažniausiai būna tuščios. Užtat valdžios partijų atstovai kone visu šimtu procentų dalyvauja tada, kai vyksta jiems ar jų rėmėjų interesams svarbūs balsavimai. Tai daryti juos verčia baimė, kad opozicija neatmestų jų stumiamų projektų ir pataisų.

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausiai keitėsi ir stabiliausiai posėdžius lankė Tėvynės sąjungos atstovai. Konservatoriai dalyvavo 85,37 proc. visų posėdžių. Tuo tarpu valdžios koalicijos atstovai užsiima kitais, "reikšmingesniais" darbais. Vieni jų susitikinėja su oficialiais ir šešėliniais lobistais, kiti tiesiog keliauja, taip maloniai leisdami kadenciją. Ypač komandiruotes mėgsta valdžios partijų komitetų vadovai. Žinoma, vykti į komandiruotes juos įpareigoja užimamas postas, antra vertus, ar tikrai pareigos verčia keliauti į Tunisą, Egiptą, Turkiją? Ko gero, valdžios atstovai pamėgo šiuos kraštus turistiniais sumetimais, o ne dėl indėlio į vidaus ir tarptautinę politiką. Kas trukdo geriau dirbti konservatoriams Egidijui Vareikiui ir Emanueliui Zingeriui? Ogi juos paviliojo Azijos, Afrikos, Amerikos ir Vakarų Europos magija. Negali jie be kelionių. Kas antra savaitė šių parlamentarų Lietuvoje nebūna. Juos sutikti gali tai viename, tai kitame pasaulio krašte. Bet pakalbinti apie keliones jie iškart supyksta. Suprask, jie kelionėse juk dirba, ne pramogauja. Frakcijos vardu teisės aktų projektus teikė vieninteliai socialdemokratai, bent jau taip galima spręsti iš parlamento duomenų bazės. Jie savo frakcijos vardu įregistravo 17 teisės aktų projektų. Vertinant parlamentarus, pateikusius daugiausia projektų, akivaizdu, kad nepralenkiamas lyderis čia yra socialdemokratas Algirdas Sysas, pateikęs net 696 projektus. Tiesa, dalį jų teikti įpareigoja jo užimamas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko postas. Iš paprastų parlamentarų "be antpečių" daugiausiai projektų parengė socdemas Edvardas Žakaris (390) ir konservatorius J.Razma (361). Čia svarbu pabrėžti, kad negalia, pasirodo, nėra kliūtis dirbti, mat šiauliškis E.Žakaris yra neregys.

Šiek tiek netikėta, kad didžiausiais demagogais ir Seimo restorano liūtais vadinami kai kurie politikai, pasirodo, parengia ir įregistruoja gana daug teisės aktų projektų ir pataisų. Čia paminėtini libdemai Egidijus Klumbys, Julius Veselka, pilietininkas Algimantas Matulevičius, liberalai Eligijus Masiulis ir Gintaras Šileikis. Nežinia, ką Seime veikia soclibai, - jų atstovai parengė ir įregistravo mažiausiai dokumentų. Štai Alvydas Ramanauskas per trejus kadencijos metus išstenėjo viso labo devynis, o Antanas Valionis - tik 28. Pastarasis politikas ypač blankus. Kuo jis užsiima Seime - visiška paslaptis. Net ir nebebūdamas ministru, jis praktiškai nevaikšto į plenarinius Seimo posėdžius ir nedalyvauja balsavimuose. Didžiausi oratoriai yra Tėvynės sąjungos frakcijos atstovai, kalbėję net 4750 kartų. Tai trečdalis visų parlamentarų pasisakymų. Buvimu valdžioje besimėgaujantys socialdemokratai nė iš tolo negali prilygti dešiniesiems savo oponentams: socdemai kalbėjo 2400 kartų. Užtat vertinant pavienius demagogijos virtuozus lyderiai yra iš kitų frakcijų. E.Klumbys ir J.Veselka iš esmės "atkalbėjo" už visą savo frakciją. Abu jie pasisakė kone po tūkstantį kartų, kitaip sakant, kiekviename plenariniame posėdyje mažiausiai po tris kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų