REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis dažniau tenka išgirsti tėvų pasakojimų, kad jų jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai nenori eiti į mokyklą. Tam, kad problemos neįsisenėtų, psichologė Rasa Butkienė pataria tėvams įprasti su savo atžalomis šnekėtis apie tai, kaip sekasi mokykloje, ir patiems padėti vaikui atrasti mokymosi džiaugsmą.

REKLAMA
REKLAMA

– Kuo pasireiškia vaikų nenoras lankyti mokyklą, kada tėvams reikėtų sunerimti?

– Nenoras eiti į mokyklą gali būti nulemtas įvairių priežasčių: vaiko charakterio, bendravimo su tėvais tradicijų, aplinkos, kurioje jis mokosi. Įtakos gali turėti ir mokymosi sunkumai. Jie gali būti situaciniai ir lengvai išsprendžiami arba tokie, kuriems išspręsti gali prireikti didesnės mokytojų, tėvų ar specialistų pagalbos. Labai svarbi vaiko savijauta mokykloje. Jei vaikas jaučiasi vienišas klasėje arba patiria bendraklasių patyčias, jis eiti į mokyklą nenorės. Nerimą visada kelia patyčios, nes su jomis vaikas vienas nesusidoros, jam būtina pagalba. Tėvai turėtų nuolat kalbėtis su vaiku apie mokyklą, tuomet tikriausiai laiku įvertins vaiko sunkumus ir kreipsis pagalbos.

REKLAMA

– Neretai tėvai pokalbiui su vaiku prisėda tik vaikui patekus į bėdą. Ar parodytas dėmesys negali sukelti pagundos vis dažniau pareikšti „nenoriu į mokyklą“, kad tėvai vėl su juo pabendrautų?

– Turėti tikrą emocinį ryšį su vaiku – labai svarbu. Tėvų dėmesys šiais laikais yra vos ne deficitas. Vaikai, kuriems dėmesio trūksta, gali pradėti tuo manipuliuoti. Bet kai vaiko ryšys su tėvais pagrįstas rūpesčiu ir dėmesiu, galima patiems išspręsti problemas arba rasti paramą.

REKLAMA
REKLAMA

– O gal nenoras eiti į mokyklą – signalas, kad vaikas serga depresija?

– Depresija yra liga, kuria serga ir vaikai, ne tik suaugusieji, kaip buvo manoma anksčiau. Ligą gali įvertinti tik psichikos sveikatos specialistai. Nenoras eiti į mokyklą tikrai nėra svarbiausias simptomas įvertinant depresiją.

– Kaip atskirti, kad vaikui reikalinga psichologo pagalba?

– Psichologo pagalba reikalinga, kai nebegalite patys išspręsti vaiko ar šeimos problemų, kai situacija nevaldoma ir nežinote, kaip padėti vaikui ir sau patiems.

– Trys dalykai, kuriais galėtume padaryti savo vaikus laimingesnius.

– Tėvų meilė savo vaikui, tokiam, koks jis yra, su privalumais ir trūkumais. Atsakingas auklėjimas, paremtas reikalavimų ir taisyklių nuoseklumu, bei saugi socialinė aplinka.

Margarita Pūdžiuvienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų