Mičigano universitetą treniruojantis buvęs garsus NBA krepšininkas Juwanas Howardas išprovokavo žaidėjų muštynes JAV studentų lygos NCAA rungtynėse.

Mičigano „Wolverines“ komanda 63:77 pralaimėjo NCAA rungtynes prieš Viskonsino „Badgers“, o po mačo J. Howardas įsivėlė į žodinį konfliktą su varžovų treneriu Grego Gardio. Į konfliktą netrukus įsijungė daugiau abiejų komandų atstovų, o savikontrolę praradęs J. Howardas ranka vožė G. Gardio asistentui Joe Krabbenhoftui per veidą.

Spaudos konferencijoje J. Howardas aiškino, kad jį papiktino paskutinę minutę varžovų paprašyta minutės pertraukėlė, kai mačo nugalėtojas jau nekėlė abejonių, nes „Badgers“ pirmavo 15 taškų skirtumu.

„Toks sprendimas buvo visiškai nereikalingas, ypač pirmaujant tokia persvara. Tai nesąžininga mūsų komandos atžvilgiu. Štai todėl viskas ir nutiko“, – aiškino „Wolverines“ strategas.

NCAA paskelbė, kad konfliktą sukėlusiam treneriui bus pritaikytos sankcijos.

J. Howardas NBA rungtyniavo 18 sezonų, o karjeros pabaigoje su Majamio „Heat“ du kartus tapo čempionu (2012 ir 2013 m.).

Mičigano universiteto komandą J. Howardas treniruoja nuo 2019 metų.