REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Savanoriška pagalba globos ir slaugos įstaigose, neatlygintinas darbas teatre ar mokykloje galėtų padėti mažinti jaunimo nedarbą, įsitikinę darbdaviai.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai, ketvirtadienį pristatė metus truksiantį projektą, kuriuo įtraukiant jaunimą į savanorystės veiklą bus siekiama lavinti jaunų žmonių įgūdžius dirbti.

REKLAMA

LVK prezidentas Valdas Sutkus priminė amžiną problemą – jauniems žmonėms sunku susirasti darbą, nes jie neturi darbo patirties. Tuo metu verslas, užuot investavęs savo laiką ir pinigus jaunų žmonių įgūdžiams ugdyti, dažniau renkasi jau patyrusius specialistus. Pasak jo, savanorystė bent iš dalies padėtų sumažinti šią problemą.

„Projektas skirtas jaunimui iki 29 metų, kuris nesimoko ir nedirba. Kaip planuojama, jame turėtų dalyvauti apie 500 savanorių, kurie atliks praktikas įvairiose biudžetinėse įstaigose ir nevyriausybinėse organizacijose“, - sakė V.Sutkus.

REKLAMA
REKLAMA

Pradžioje planuojama suburti 10- 15 žmonių grupes, tuomet specialiai samdyti mentoriai vykdys trijų dienų intensyvius mokymus, kuriuose bus lavinami savanorių įgūdžiai.

Kaip tvirtino V.Sutkus, numatyta, kad kiekvienas savanoris pasirinktoje įstaigoje dirbs 200 valandų.

Jis taip pat sakė, kad savanoriai galės rinktis įstaigas iš projekte numatomų sričių: socialinės veiklos, švietimo, aplinkosaugos, kultūros, sporto ir sveikatos priežiūros.

Tai galės būti ir neįgaliųjų, šeimų, senjorų, benamių globos organizacijos, slaugos įstaigos, kuriose savanoriai galės teikti pagalbą. Taip pat bus laukiama jaunimo pagalbos švietimo įstaigose – darželiuose, mokyklose, teikiant pagalbą mokymosi procese, vykdant užklasinę veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savanoriai taip pat galės padėti gyvūnų globos, aplinkosauginėms organizacijoms, nacionalinams parkams, teikti pagalbą teatrams, muziejams, taip pat organizuojant kultūros, sporto renginius.

Paklaustas, kodėl savanorystė bus vykdoma su verslu nesusijusiose srityse, V.Sutkus pripažino, kad Europos socialinio fondo finansuojamo projekto reikalavimai neleido laisvai pasirinkti, ką daryti, be to esą „nebūtų etiška, jei tai būtų savanoriška veikla verslo organizacijose“.

Anot jo, savanorystės veikla bus ugdomi įgūdžiai, kurių iš jaunimo ir tikisi verslas.

„Kalbame apie tai, kad tie jauni žmonės nesimoko ir nedirba, kitaip tariant, nieko neveikia (...). Tiems žmonėms labai trūksta socialinių įgūdžiu, jie galbūt turi ir pasitikėjimo savimi trūkumą. Jei užtrunka tas būvis nieko neveikiant, nedirbant, nesimokant, ima trūkti ir komandinės veiklos įgūdžiu, motyvacijos. Tad tikimės, kad bus stiprinami šie įgūdžiai – būti komandoje, dirbti kartu. Mes taip pat planuojame mokyti juos įvairių dalykų, pavyzdžiui, kaip pristatyti save darbdaviui, kaip rašyti CV, kaip rengtis pokalbiui dėl darbo“, - sakė jis.

REKLAMA

V.Sutkus negalėjo tiksliai nurodyti, kurioms savanorystės sritims ar regionams bus skirtas didžiausias dėmesys, esą, iš pradžių bus laukiama pačių savanorių pageidavimų.

Lietuvos verslo konfederacijos kartu su Savanorystės centru bei Jaunimo verslumo skatinimo asociacija vykdomas projektas tęsis metus laiko.

Statistikos departamento duomenimis, 2014 metų pradžioje jaunimo nedarbas Lietuvoje, atmetus sezoniškumo įtaką, siekė 21,1 proc.

2013 metais šis rodiklis siekė 20,5 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų