REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak Vilniaus miesto mero, šilumininkų prašymas šildymo kainas Vilniuje didinti dar 50 proc. neatitinka tikrosios situacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Juozas Imbrasas teigė, kad toks siūlymas – „nesiskaitymas su blogėjančia situacija“.

REKLAMA

Bazinė šilumos kaina turėtų būti peržiūrėta vasario mėnesį, nes tada baigiasi 5 metų jos galiojimo laikotarpis. Tačiau 50 proc. didinti kainas prašoma skubos tvarka, nelaukiant kito mėnesio.

Šiemet šildymo kaina sostinės gyventojams jau buvo didinta 50 proc. Prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai buvo priversti mokėti ne 14,75, o 22,56 ct už 1 kWh.

Po kainų kėlimo dar 50 proc., 1 kWh galėtų pabrangti iki 34,09 ct.

„Savivaldybė dar nebaigė teisminio ginčo dėl praėjusio kainų didinimo, todėl kitos kainos teikimas – netinkamas“, - sakė J. Imbrasas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak mero, pakėlus kainas, 2 kambarių bute gyvenanti vilniečių šeima už šildymą turėtų mokėti apie 500, o 3 kambarių butą turintys žmonės – apie 700 Lt.

Vilniaus miesto meras yra įsitikinęs, kad šilumininkai pateikė ir klaidinančias sąnaudų kainas. Jų ataskaitose rašoma, kad 1 tūkst. kubų dujų lapkričio mėnesį (piko metu) kainavo 1,5 tūkst. Lt, kai vidutinė metų dujų kaina tesiekia 1 tūkst. Lt. Vilniaus miesto meras teigė tokiuose duomenyse įžvelgiantis apgaulę.

Pasak jo, beveik nenaudojamos ir mazuto sąnaudos, kurios sumažintų šilumos tiekimo kainą beveik per pusę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dujas kūrenti yra paprasčiau, o naudojant mazuto sudėtingesnė technologija, niekas nesiterlioja“, - teigė J. Imbrasas. Visgi, pasak mero, esant itin žemai temperatūrai vien dujos negali užtikrinti tinkamos temperatūros.

Naudojant mazutą, iškiltų didesnės taršos klausimas. J. Imbrasas teigė, kad „Vilniaus energija“ nenusiteikusi jo spręsti siekiant pigesnio šildymo.

„Vilniaus šilumos tinklų“ direktorius Bronius Cicėnas žurnalistams teigė, kad ekspertai turi atlikti sąnaudų panaudojimo ekspertizę, nes kuro sąnaudos gali būti paprasčiausiai netinkamai paskirstomos.

REKLAMA

Nors šilumininkai teigia kainų didinimu norintys padengti nuostolius, J. Imbrasas teigė norintys pamatyti konkrečias ataskaitas, įrodančias nuostolingą darbą, nes paskutinius keletą metų buvo nurodomas pelnas.

J. Imbrasas, taip pat teigė, kad apie sutarties su šilumos tiekėjais nutraukimą galima būtų galvoti po specialiai sudarytos darbo grupės išvadų, kurios jau greitai turėtų būti pateiktos savivaldybei.

Lrt.lt primena, kad „Vilniaus energija“, prašydama 50 proc. didinti šilumos kainas, aiškina, kad to nepadarius, vėliau kainų šuolis gyventojams būtų dar drastiškesnis. Įmonės vadovai tikina, kad bendrovė jau dabar už dujas sumoka daugiau nei surenka iš gyventojų.

REKLAMA

„Visi šitie pinigai atiteks kuro tiekėjams ir bankininkas, įmonė iš to neuždirba nė cento. Jeigu kas nors pasiūlys būdą kitaip atsiskaityti su dujininkais ir bankininkais, mes tikrai tą ir padarysim“, - teigė bendrovės komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Pasak R. Germanto, J. Imbraso teiginiams  „trūksta objektyvios realybės supratimo“. Jo teigimu, „Vilniaus energija“ už dujų tiekimą yra įsiskolinusi bankams 127 mln. Lt ir kainų didinimu siekia padengti „tarptautinių auditorių įrodytą nuostolį padengti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus savivaldybė dėl kainos turi apsispręsti per 20 dienų.

Kainų didinimą daugiau nei 50 proc. vasaros pabaigoje numačiusi Kainų komisija šį sykį turi sulaukti savivaldybės tarybos pozicijos.

„Tikiuosi, kad taryba nepritars siūlymams. Išdėstysime visus argumentus“, - sakė J. Imbrasas.

Jomilė Juškaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų