REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
38
Vizažistas Artūras Numsėdis (nuotr. asm. archyvo)

Vizažistas Artūras Numsėdis (24) užaugo miestelyje, Naujoje Akmenėje. Mokykloje, nepaisant užimto savo dienos grafiko, jis visada juto veiklos trūkumą. Vaikinas lankė muzikos mokyklą, vasaras leido muzikinėse stovyklose ir dalyvavo net vaikų „Eurovizijos“ atrankoje. Tik jam to nepakako. Artūras svajojo, kad kai tik baigs mokyklą, išvažiuos iš namų ir savo gyvenimą kurs Lietuvos didmiestyje.

38

Vizažistas Artūras Numsėdis (24) užaugo miestelyje, Naujoje Akmenėje. Mokykloje, nepaisant užimto savo dienos grafiko, jis visada juto veiklos trūkumą. Vaikinas lankė muzikos mokyklą, vasaras leido muzikinėse stovyklose ir dalyvavo net vaikų „Eurovizijos“ atrankoje. Tik jam to nepakako. Artūras svajojo, kad kai tik baigs mokyklą, išvažiuos iš namų ir savo gyvenimą kurs Lietuvos didmiestyje.

REKLAMA

O svajonėms buvo lemta išsipildyti. Netrukus po mokslų vaikinas išvyko studijuoti į Vilnių ir čia baigė kultūrinės veiklos vadybos studijas. Šią specialybę jis pasirinko ne šiaip sau – Artūras visada jautė potraukį kultūrai, menui, muzikai ir fotografijai.

Antrame studijų kurse Artūras patyrė pirmąją pažintį su makiažo sritimi – pradėjo dirbti grožio salone administratoriumi. Netrukus vizažo menas jį domino vis labiau, vaikinas pradėjo gilintis į makiažo kursus, šios technikos mokėsi savarankiškai, o vėliau savo gabumus tobulino grimo akademijoje.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Ką tik suėjo dveji metai kai dirbu vizažistu. Juo dirbu kasdien, jeigu ne tiesiogiai atlikdamas makiažą, tai domėdamasis vizažo naujienomis, makiažo atlikimo technikomis ar ieškodamas įkvėpimo socialinių tinklų erdvėse“, - tv3.lt pasakojo žinomų moterų pamėgtas vizažistas A. Numsėdis.

REKLAMA

- Kada kilo mintis užsiiminėti makiažo paslaugomis ir kaip visa tai išaugo į sėkmingą veiklą?

- Dieną, kai kilo ši mintis buvau darbe. Tuo metu dirbau administratoriumi grožio salone. Žiūrint, kaip kolegės dažosi, vienai iš jų pasakiau – duok ir man pabandyti. Viskas vyko juokais. Po to juokėsi kitos kolegės pamačiusios, kad man labai gerai sekasi. Pamenu, tą dieną išdažiau jas visas. Taip ši veikla ir prasidėjo. Tapau tarsi apsėstas minčių apie makiažą ir jo atlikimą. Pradėjau kasdien praktikuotis gražindamas kolegių ir draugių veidus, kol pas mane apsilankė pirmoji klientė.

REKLAMA
REKLAMA

- Ar visada jutai potraukį grožio pasauliui, o gal tai tave aplankė visai netikėtai?

- Potraukį grožio pasauliui jaučiau visada. Visada buvau estetas. Augant, vienas iš stipriausių mano pomėgių buvo nuotraukų retušavimas. Labiausiai mėgau retušuoti portretines nuotraukas. Tik dabar suprantu, kad jau tada aš atlikdavau makiažą, tiesiog viskas vyko virtualiai. Juk, iš esmės, makiažas ir yra veido retušavimas. Suaugęs, šį vaikystės pomėgį perkėliau į gyvą erdvę su realiomis klientėmis. Gal mano darbo stažas visai ne dveji metai, o daug daugiau?

- Ar nejauti visuomenės spaudimo? Pripažinkime, kad lietuviai gana konservatyvūs ir išgirdę „makiažo meistras“ dažniausiai įsivaizduoja moterį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Nejaučiu, nes esu aplinkoje, kurią pats susikūriau. Aplink mane yra žmonės, kurie mane palaiko, gerbia ir vertiną mano talentą. To noriu palinkėti ir kiekvienam skaitančiam šį mano interviu. Apsupę save pozityvia aplinka, pradėsite skleistis, kol tapsite geriausiais, kokiais galite būti.

Konservatyvių žmonių aš dažniausiai nesuprantu, todėl jausdamas tokį spaudimą, greičiausiai, nekreipčiau dėmesio.

- Ar yra nutikę kokių nors kurioziškų situacijų darbe vien dėl to, kad esi vyras?

- Turbūt iš kas trečios klientės girdžiu: „O, geras, manęs dar niekada nedažė vaikinas!“ Dažniausiai klientės tiesiog maloniai nustemba, kad jas gražins vaikinas. Jau ketveri metai dirbu grožio salone, todėl žinau, kad dauguma moterų labai mielai sėdasi į kirpimo meistro ar vizažisto vyro kėdę. Yra net tokių moterų, kurios grožio procedūras atlieka tik pas vyrus.

REKLAMA

- Ar tavo klientų sąraše pasitaiko ir vyrų? Pasaulyje vyrukai nevengia naudoti kosmetikos ar prireikus kreiptis į makiažo specialistus – kokia situacija Lietuvoje?

- Klientus vyrus teko dažyti tik jų vestuvių progai, Helovino vakarėliui, fotosesijai. Nemanau, kad Lietuvoje vyrai darosi makiažą esant kitokiai progai.

- Šiuo metu makiažo specialistų sfera gana perpildyta, kaip manai, kuo išsiskiri iš kitų ir kas padėjo tau iškilti iš minios? Kodėl tavo klientės nori sugrįžti?

- Akivaizdu, kad didžiausias mano išskirtinis bruožas šioje sferoje yra tai, kad esu vaikinas. Galbūt tai man ir padėjo greičiau susikurti klienčių ratą. Žinoma, jei klientei nepatiks rezultatas, ji pas meistrą negrįš. Nesvarbu, ar meistras vyras ar moteris. Klientes sako, kad mano kėdėje jaučiasi labai atsipalaidavusios, sako, kad spinduliuoju ramybe. Su visomis klientėmis stengiuosi užmegzti artimą ryšį. Manau, kad dėlto ir turiu nuolatinių klienčių.

REKLAMA

- Kokius didžiausius pliusus ir minusus išskirtum savo darbe?

- Pliusus galiu įvardinti labai greitai ir ilgai negalvodamas. Dirbant šį darbą niekada nejaučiu rutinos, turiu galimybę susipažinti su įvairiausiais žmonėmis, bendrauti ir būti kūrybiškam.

Apie šio darbo minusus reikia pagalvoti ilgiau... Manau, kad didžiausias minusas yra tas, jog kai visi linksminasi – tau tenka dirbi. Vasaros savaitgaliais darbą pradedi nuo paryčių, o penktadieniais tenka dirbti iki vėlaus vakaro. O ryte – ir vėl į darbą. Tačiau labai nesiskundžiu. Man šis darbas teikia didelį malonumą, todėl minusų nesureikšminu.

- Tavo klienčių sąraše nemažai žinomų moterų, ar šios damos turi kokių nors ypatingų reikalavimų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Žinomos klientės turi tikslesnius pageidavimus, dažniausiai jos tiksliai žino, ko nori. Tiesa, nesvarbu, ar klientė yra žinomas žmogus ar ne, kiekviena jų turi individualius reikalavimus.

- Kokie klienčių prašymai yra dažniausi, kaip lietuvaitės pageidauja atrodyti šiandien?

- Pageidavimai labai įvairūs. Juos galiu išskirti pagal amžiaus grupes: jaunos klientės nori ryškesnio makiažo, nei brandžios moterys. Dar klientes galiu išskirti į tas, kurios pačios kasdien dažosi ir į tas, kurios visai nenaudoja kosmetikos. Pastarosios, dažniausiai, nori labai minimalaus makiažo. Besidažančiosios klientės neretai nebijo eksperimentuoti, naudoti ryškesnių spalvų.

REKLAMA

- Ar pastebėjai, kaip keičiasi lietuvių grožio ir jo puoselėjimo suvokimas?

- Suvokimas apie grožį ir makiažą tikrai keičiasi. Neseniai, jaunų klienčių skonį makiažui pradėjo formuoti „Instagram“ tinklas. Tarp makiažo specialistų jau išrastas terminas – Instagraminis makiažas. Tai ryškus, neretai spalvingas makiažas, kurį atliekant stipriai ryškinami antakiai, putlinamos lūpos, ryškiai kontūruojamas veidas ir naudojamos dirbtinės blakstienos. Jaunoms panelėms tokia išvaizda atrodo tobula, bet vidurinio amžiaus moterims tai – visiškai nepriimtina. Vyresnės klientės Instagraminį makiažą dažnai įvardija kaip pavyzdį, kaip jokiu būdu jos nedažyti.

REKLAMA

- Ne paslaptis, kad grožio sferoje iki šiol išlieka populiarios priaugintos blakstienos, permanentinis makiažas ir priauginti nagai. Kaip manai, ar šioms procedūroms dar ne laikas nykti?

- Kiekvienas grožį suvokiame skirtingai. Negaliu teisti moterų, kurios atlikdamos šias procedūras jaučiasi gražios. Nematau nieko blogo, kai moteris natūraliai prisiauginusi blakstienas ar kai ilgalaikėmis priemonėmis susiformuoja antakius. Tiesa, siūlyčiau niekada neperspausti. Mažiau yra daugiau.

- Kokios yra didžiausios makiažo klaidos, kurių šiukštu nereikėtų kartoti?

- Kiekviena moteris pati nusprendžia į ką žmonės turėtų atkreipti dėmesį, žiūrėdami į jos veidą. Manau, kad viena iš didžiausių klaidų, kurią kasdien matau ir gatvėje, yra smarkiai per ryškūs ir per stori antakiai. Tokiu atveju, viskas, ką tu matai žiūrėdamas į moterį yra antakiai. Ir, savaime suprantama, visada pasirinkite tinkamą kreminės pudros atspalvį!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų