REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda viešai kirto skandaluose linksniuojamam susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Prezidentas pareiškė, kad Lenkų rinkimų akcijos deleguotas ministras Narkevičius įdarbino mažiausiai dvidešimt savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse. Pats Narkevičius tikina, kad prezidentas yra klaidinamas, o jo pateikta informacija esą visiškai neatitinka tikrovės.

Prezidentas Gitanas Nausėda viešai kirto skandaluose linksniuojamam susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Prezidentas pareiškė, kad Lenkų rinkimų akcijos deleguotas ministras Narkevičius įdarbino mažiausiai dvidešimt savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse. Pats Narkevičius tikina, kad prezidentas yra klaidinamas, o jo pateikta informacija esą visiškai neatitinka tikrovės.

REKLAMA

Jau bene mėnesį raginantis trauktis Jaroslavą Narkevičių iš susisiekimo ministro pareigų Prezidentas Gitanas Nausėda ministrui kirto iš peties. Ir jau ne tik užuominomis apie kompetencijos trūkumą ar raginimais susilaikyti nuo užsienio vizitų dėl anglų kalbos nežinojimo. Prezidentas pasipiktino, kad Narkevičius savo vadovaujamos ministerijos pavaldžiose įmonėse įdarbino bendrapartiečius ir su jais susijusius asmenis.

„Žmogus, kuris jau įdarbino turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba susijusių su savo partijos nariais ministerijos dispozicijose esančiose įmonėse. Na, ko dar reikia? Kokių dar reikia įrodymų? Siekiant pasakyti, kad šitas ministras netinka šitoms pareigoms“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Raginamas trauktis iš posto Narkevičius to daryti ir toliau nemato reikalo. Susisiekimo ministras tikina, kad prezidento Nausėdos pareiškimai apie įdarbintus partijos narius neatitinka tikrovės, o prezidentas yra klaidinamas. Narkevičius tvirtina, kad nuo jo darbo pradžios susisiekimo sektoriuje priimta daugiau kaip 500 žmonių. Iš naujai priimtų darbuotojų, didžiausią dalį sudaro techninės inžinerinės srities darbuotojai. O į vadovaujančias pareigas  darbuotojų priimta esą nebuvo.

REKLAMA

„Nei vienas iš tų 500 naujai priimtų darbuotojų aš nerekomendavau, nekalbėjau su vadovais ir mano politinės komandos nariai irgi kažkokių rekomendacinio pobūdžio veiksmų ar pokalbių nedarė. Tikrai susidaro įspūdis, kad ekscelencija prezidentas yra klaidinamas“, – pasakoja susisiekimo ministras.

Narkevičius tvirtina, kad į Susisiekimo ministeriją per jo vadovavimo laikotarpį buvo priimti 3 valstybės tarnautojai ir vienas darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Tačiau nei vienas jų nepriklauso jį į ministrus delegavusiai Lenkų rinkimų akcijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Nei vienas iš priimtų asmenų nepriklauso minimai partijai. Maža to, paminėsiu tautinį aspektą – nei vienas iš jų nėra nei lenkas, nei priklausantis kitai Lietuvoje gyvenančiai tautinei mažumai“, – teigia susisiekimo ministras.

Iš posto trauktis neketinantį Narkevičių užtaria ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis pareiškė, kad jokios kompromituojančios informacijos, dėl kurios iš pareigų turėtų trauktis Narkevičius, nėra.

Jam antrina ir valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, kuris visiškai nemato problemos, jog į susisiekimo ministerijos valdomas įmones esą buvo įdarbinti bendrapartiečiai.

Valstiečių lyderio teigimu, buvęs Narkevičiaus pirmtakas Rokas Masiulis buvo įdarbinęs ministerijoje daugybę žmonių, su kuriais kartu dirbo versle, bičiuliavosi ir draugavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo atveju šnekame ne apie bičiulius, draugus, o partijos kolegas. Kaip jūs įsivaizduojate politinę atsakomybę ministro, kurio komandoje nėra žmonių, kurie būtų susiję su tuo žmogumi. Kaip reikia dirbti ministrui neturint žmonių, kurie palaikytų jo politiką. Ir čia yra normalus procesas“, – kalbėjo valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

Opozicija tvirtina, kad tai jau ne pirmas valdančiųjų ministras, kuris į šiltus postus esą paskiria savo bendrapartiečius. Dar anksčiau kritikos buvo sulaukęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis, pastarasis savo patarėja įdarbino Šilutės rajono tarybos nario socialdarbiečio dukrą. Taip pat į savo komandą bandė įdarbinti ir kito socialdarbiečio Seimo nario Petro Čimbaro sūnų.Tuo piktinasi ir liberalas Eugenijus Gentvilas į Seimą patekęs kartu su sūnumi Simonu.

REKLAMA

„Atėjo Palionis – šast iš karto krūvomis, dar ne visi paskirti dėl vienų ar kitų priežasčių. Narkevičius, na, čia jau Lenkų rinkimų akciją apskritai reiktų analizuoti kaip pačią partiją, kuri šeimos ir giminystės pagrindu yra atsiradusi. Tai tik atsitupia ministro vietoje vienas, tai iš karto geometrine progresija plečiasi“, – sako Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Apžvalgininkų teigimu, akivaizdu, kad prezidentas Gitanas Nausėda nenori pralaimėti mūšio į kurį įsivėlė su premjeru Skverneliu dėl Narkevičiaus. Tad viešumoje plačiai nuskambėjęs pasisakymas apie Narkevičiaus įdarbintus bendrapartiečius yra netiesioginis spaudimas kuo greičiau išspręsti ministro likimą. Pasak apžvalgininko Tado Ignatavičiaus, Lietuvoje seniai priimta, kad ministrų formuojamose komandose nemaža dalis žmonių yra bendrapartiečiai.

REKLAMA

„Vasarą atnaujinus ministrų kabinetą buvo pereita prie partinio principo, kad ministrai yra deleguojami partijų. Ir natūralu, kad tada atėję ministrai su savo komandomis, kur nemažai žmonių yra iš partijų. Turi ministras turėti politinio pasitikėjimo komandą, kuria galėtų pasitikėti ir galėtų dirbti“, – mano apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Prezidento Nausėdos pasitikėjimo netekusio Narkevičiaus likimą spręs koalicijos taryba. Skvernelis yra pareiškęs, kad ministro keitimas gali lemti ir koalicijos ateitį, todėl sprendimas bus ne vienasmenis, o valdančiųjų partijų sutarimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų