• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Italijos finansų policija antradienį pranešė suardžiusi tinklą bendrovių, kurios, kaip įtariama, panaudodamos suklastotą buhalteriją, nesumokėjo mokesčių valstybei už 1,7 mlrd. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Neteisėta veikla per daugelį metų padarė valstybei žalos, kuri nuo 2001 metų viršija 1,7 mlrd. eurų“, – sakoma finansų policijos pranešime.

REKLAMA

Pasak policijos, Romos verslininkai Pierino Tulli (Pjerinas Tulis) ir Maurizio Ladaga (Mauricijus Ladaga) sukūrė sistemą, kurioje tarpinės subrangovinės bendrovės, veikiančios apsaugos ir pramoninio valymo srityse, išduodavo suklastotas sąskaitas faktūras sukčiavimui vykdyti.

Pagal tokias suklastotas sąskaitas didelės pinigų sumos buvo pervedamos į vadinamąsias prieglobsčio bendroves. Tada pinigai išimami grynaisiais ir dedami į bankų sąskaitas San Marine ar Liuksemburge, o bendrovės skelbiamos bankrutavusiomis, aiškina policija.

REKLAMA
REKLAMA

Dalyvavimu vienokiu ar kitokiu mastu šiame sukčiavime įtariami iš viso 62 asmenys.

Tyrime per visą Italiją dalyvavo apie 70 policijos pareigūnų, areštuota turto už daugiau kaip 100 mln. eurų, tai ir 100 nekilnojamojo turto objektų, dvi bendrovės ir šimtai banko sąskaitų.

Nuolatinis, ir asmenų, ir bendrovių vengimas mokėti mokesčius, laikomas viena didžiausių problemų šioje trečioje pagal ekonomikos lygį euro zonos šalyje.

Praėjusį mėnesį vyriausybės paskelbtoje apžvalgoje nurodoma, kad įplaukų į biudžetą per metus nesurenkama apie 91 mlrd. eurų, kas atitinka apie šešis procentus BVP.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras pirmininkas Matteo Renzi (Matejas Rencis) pažadėjo susidoroti su sukčiavimu ir pasiekti, kad Italijos biudžeto deficitas atitiktų euro zonos normas; tikimasi kitais metais tokiu būdu surinkti 3,8 mlrd. eurų.

Ekonomikos ministras Carlo Padoanas (Karlas Padoanas) tvirtina, kad nebus jokios amnestijos vengiantiems mokėti mokesčius, kaip darydavo ankstesnės vyriausybės, siekdamos trumpalaikio įplaukų didėjimo, bet, anot kritikų, tai neveikia ilgesniu laikotarpiu.

Mokesčių apžvalgoje dar nurodoma, kad pernai, atlikus daugiau kaip 700 tūkst. patikrinimų, pastebėta netikslumų 94 proc. pajamų deklaracijose, kurias pateikė bendrovės ar besiverčiantys privačia praktika asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų