Vakar Italijos stadionuose vyko aštuonerios šalies futbolo pirmenybių „Serie A“ 5-ojo turo  rungtynės. Daugiausia dėmesio sulaukė Milano derbis tarp AC „Milano“ ir  „Inter“, kuriame Ronaldinho pelnė pirmąjį savo įvartį Italijoje, o Jose Mourinho patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Pilnutėliame „San Siro“ stadione susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkų teisėmis žaidę AC „Milano“ futbolininkai – jie ilgiau kontroliavo kamuolį ir diktavo žaidimo ritmą. Vis tik charizmatiškojo portugalo Jose Mourinho vadovaujami „Inter“ žaidėjai patikimai gynėsi ir per pirmą pusvalandį išvengė didesnių nemalonumų.

Aikštėje viena pastebimiausių figūrų buvęs „Milano“ naujokas Ronaldinho  36 minutę pradėjo „rossoneri“ kontrataką pasibaigusio paties brazilo įvarčiu – Ronaldinho atidavė tolimą tikslų perdavimą Kakai, šis sėkmingai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o ten už visus aukščiau iššokęs buvęs „Barcelona“ lyderis fantastišku smūgiu galva tiesiog įkalė kamuolį į tolimą „Inter“ vartų kampą – 1:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug nesikeitė – iniciatyvą savo rankose ir toliau kurį laiką tvirtai turėjo Carlo Ancelotti auklėtiniai. Neapsikentęs savo žaidėjų pasyvumo „Inter“ strategas vienu metu į aikštę išleido net du puolėjus – Adriano ir Julio Cruzą.

Vis tik tokia rizika neatsipirko ir 70 minutę svečių popieriai tapo dar prastesni – iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo išvarytas Nicolasas Burdisso, o 82 minutę raudoną koretelę prieš savo akis išvydo ir Marco Materazzi, kuris nenurimo sėdėdamas ant atsarginių žaidėjų suolo. Tiesa, 92 minutę puikią progą dar turėjo „Inter“ puolėjas Adriano, bet jis nesugebėjo pataikyti į vartus vos iš kelių metrų. Taigi AC „Milanas“ šventė pergalę rezultatu 1:0.

Kitose įdomesnėse rungtynėse AS „Roma“ klubas pagaliau pradėjo lipti iš duobės ir savo aikštėje 2:0 palaužė „Atalantos“ vienuolikę, o čempionato lyderė „Lazio“ ekipa ir toliau demonstruoja įspūdinga forma – ji išvykoje be skrupulų 3:1 patiesė „Torino“ futbolininkus.

AC „Milan“ – „Inter“ 1:0 (1:0)

Turnyrinė lentelė po 5-ių turų (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

20. „Cagliari“     5  0  0  5   1:10   0

Siūlome pasižiūrėti derbio tarp AC „Milan“ – „Inter“ įdomiausias akimirkas ir įvartį: