REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italijos uostuose penktadienį susirinko protestuotojai, šaliai ruošiantis didelio masto sutrikdymams dėl naujų su koronaviruso pandemija susijusių reikalavimų darbuotojams.

Italijos uostuose penktadienį susirinko protestuotojai, šaliai ruošiantis didelio masto sutrikdymams dėl naujų su koronaviruso pandemija susijusių reikalavimų darbuotojams.

REKLAMA

Maždaug 300 žmonių blokavo patekimą į šiaurės vakarinį Genujos uostą ir sutrikdė jo darbą. Panašių akcijų ir demonstracijų penktadienį numatyta ir kitose šalies vietose.

Šimtai žmonių taip pat susirinko į demonstraciją šalies šiaurės rytuose esančiame Triesto uoste. Visgi Friulio-Venecijos Džulijos regiono, kuriam priklauso Triestas, vadovas Massimiliano Fedriga patikino, kad „uostas dirba“.

Nuo penktadienio visiems darbuotojams Italijoje privalomi „žalieji pasai“, patvirtinantys, kad asmuo pasiskiepijęs nuo COVID-19, persirgęs koronavirusine infekcija arba yra gavęs neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Jų neturintys darbuotojai turi būti nušalinami nuo darbo nemokant jiems darbo užmokesčio.

Italijoje daugiau kaip 86 proc. vyresnių nei 12 metų amžiaus žmonių yra pasiskiepiję bent viena vakcinos nuo COVID-19 doze, kurios pakanka „žaliajam pasui“ gauti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau skaičiuojama, kad iki 3 mln. darbuotojų vis dar yra nepasiskiepiję. Dauguma jų galės toliau dirbti tik jei patys mokės už testus, kuriuos turės atlikti kas 48 arba 72 valandas, priklausomai nuo testo tipo.

REKLAMA

Italijos transporto ir logistikos konfederacijos (CONFETRA) vadovas Ivano Russo (Ivanas Rusas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad iš 900 tūkst. sunkvežimių vairuotojų, kurjerių ir sandėlių darbuotojų, dirbančių CONFETRA priklausančioje įmonėse, „25-30 proc.“ neturi COVID pažymėjimų.

Triesto uosto doko darbininkai grasino skelbti neterminuotą streiką, nors jiems buvo pasiūlyta nemokamai testuotis dėl COVID-19.

Penktadienį ryte protestas Genujos uoste vyko taikiai, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Tuo metu kai kurie sunkvežimių vairuotojai pranešė vėluojantys iškrauti krovinius.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien išties sudėtinga iškrauti krovinį“, – naujienų agentūrai ANSA sakė 50-metis vairuotojas Marco.

„Turiu iškrauti krovinį, man reikia dirbti. Pasiskiepijau, kad gaučiau „žaliąjį pasą“, nes turiu dirbti“, – kalbėjo jis.

Atsisiunčiami pasai

Trečiadienį buvo atsisiųsta daugiau kaip 560 tūkst. „žaliųjų pasų“, skelbia vyriausybė. Šie duomenys rodo, kad prieš naujų taisyklių įsigaliojimą išaugo skiepijimosi tempai.

Ministro pirmininko Mario Draghi (Marijo Dragio) vyriausybė gina „žaliuosius pasus“, tvirtindama, kad jie yra priemonė išvengti naujų karantinų Italijoje, kurios ekonomikos augimas šįmet turėtų siekti beveik 6 proc. po koronaviruso pandemijos išprovokuotos katastrofiškos recesijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažai tikėtina, kad ministrai nusileistų spaudimui ir sutiktų su nemokamu testavimu. Tačiau ANSA pranešė, kad jie svarsto didesnes mokesčių lengvatas įmonėms, kurios mokėtų už darbuotojų testavimą.

Nors penktadienį protestai prieš „žaliuosius pasus“ organizuojami daugelyje šalies vietų, vyriausybė viliasi, kad bus išvengta neramumų, lydėjusių praėjusį savaitgalį Romoje vykusias demonstracijas. Dėl smurto protrūkio per tas demonstracijas kaltinami kraštutiniai dešinieji.

Profesinės sąjungos šeštadienį organizuoja antifašistinį mitingą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų