REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po praėjusio rekordinio savaitgalio Palangoje epidemiologai skambina pavojaus varpais, kad tai yra puiki terpė virusui plisti, todėl reikėtų Lietuvos paplūdimiuose pagalvoti apie privalomas kaukes. Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ klausytojų ir ekspertų nuomonės dėl privalomų kaukių pliaže išsiskyrė. Vieni siūlo jas įvesti kuo greičiau, kiti – nemato reikalo.

Po praėjusio rekordinio savaitgalio Palangoje epidemiologai skambina pavojaus varpais, kad tai yra puiki terpė virusui plisti, todėl reikėtų Lietuvos paplūdimiuose pagalvoti apie privalomas kaukes. Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ klausytojų ir ekspertų nuomonės dėl privalomų kaukių pliaže išsiskyrė. Vieni siūlo jas įvesti kuo greičiau, kiti – nemato reikalo.

REKLAMA

Anksčiau Žinių radijuje kalbėjusi epidemiologė Daiva Razmuvienė pateikė Balgijos pavyzdį, kai norint į paplūdimį, reikia registruotis ir visada į paplūdimį eiti su kauke, tačiau lipant į vandenį galima ją nusiimti. Pagal taisykles, Lietuvoje atvirose erdvėse kol kas nereikia dėvėti veido kaukių.

Klausytojas iš Švedijos: dvi savaites nešioja tą pačią kaukę ir jaučiasi saugūs

Iš Švedijos į Žinių radijo laidą „Dienos klausimas" paskambinęs Tomas teigė, kad šioje šalyje oficialiai nerekomenduojama ir niekas nenešioja veido kaukių, nes esą 90 proc. žmonių jas nešioja neteisingai, jaučiasi esą saugūs ir nesilaiko distancijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Reikėtų kelti klausimą, gal iš viso uždrausti nešioti kaukes visiems žmonėms? Dvi savaites išsitraukę iš kišenės nešioja tą pačią kaukę ir jaučiasi saugūs, nesilaiko atstumo“, – teigė Žinių radijo klausytojas Tomas.

REKLAMA

Į Žinių radiją paskambinęs klausytojas teigė, kad kaukės paplūdimiuose yra reikalingos ir tai paprasta priemonė, kurios reikėtų imtis.

„Juk tokios paprastos priemonės paplūdimiuose imtis galima ir tikrai žmonės nepuls nebevažiuoti, nekęsti valdžios ir paplūdimių. Ten yra tankumas didelis žmonių, tai čia būtų teigiama priemonė, o jeigu neįdegs veidas, tai galima rasti gi nuošalesnę vietą, kur galima degintis be kaukės“, – sakė dar vienas klausytojas.

Gydytojas: kaukę paplūdimiuose reikia dėtis

Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjungos pirmininkas Valdas Pečeliūnas Žinių radijo laidoje teigė, kad visoms problemoms reikia skirti dėmesio. Reikia kovoti su židiniais ir reikia atkreipti dėmesį į kitas vietas, kur gali kilti problemų.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra čia kažkokio 100 procentinio varianto, yra tikimybės, jei mažiname tikimybę, tai mūsų rezultatas gerėja, jei ne – tai tikimybė didėja ir rezultatas blogėja. Mes viską turime padaryti, tada rezultatas bus geras“, – sakė pirmininkas.

Anot V. Pečeliūno, faktas, kai negalima išlaikyti atstumo ir kontaktas nėra trumpalaikis, tuomet kaukę reikėtų dėtis. Taip pat ji turėtų būti ir paplūdimiuose.

„Faktas, kad tais atvejais, kai nepavyksta išlaikyti atstumo ir kontaktas nėra trumpalaikis – 2 metrais ir 10–15 minučių, tada kaukę reikia dėtis. Paplūdimys, kur žmonės vienas prie kito guli ilgą laiką, neabejotinai yra tokia vieta. Jei paplūdimyje sunkiai kitą žmogų įžiūri – tai tikrai nereikėtų tos kaukės dėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu neišeina kažkur užtikrinti tinkamos distancijos ir kontakto trukmės reikalavimų, tada toje vietoje reikia turėti kaukę – ar tai renginys, paplūdimys, reikia protingai žiūrėti į tuos dalykus“, – kalbėjo V. Pečeliūnas.

Gydytojas teigė, kad yra daug patvirtintų atvejų, kai žmonės užsikrečia atvirose erdvėse ir renginiuose. Pažymėjo, kad paplūdimiuose taip pat galima užsikrėsti.

„Jei yra trukmė, neišlaikytas atstumas ir be kaukės, tai neabejotinai galima užsikrėsti. {...}

Mano galva, labai teisingas sprendimas ir tas privalomas kaukes buvo galima įvesti kokią savaitę anksčiau. Faktas, kad karštyje kaukių tolerancija yra prastesnė, subjektyvūs ir nemalonūs tie pojūčiai. Bet koronavirusas yra daug nemalonesnis““, – sakė V. Pečeliūnas.

REKLAMA

Profesorius: kaukės – efektyvi priemonė

Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Dainius Martuzevičius Žinių radijo laidoje kalbėjo, kad kaukės yra efektyvios ir reikėtų pasitikėti Sveikatos apsaugos specialistais.

„Veiksminga tuo požiūriu, kad kaukės yra ta priemonė, kuri sustabdo dalelių ir biologinių dalelių kaip virusai plitimą į aplinką. Juos sulaiko ten, kur sergantysis iškvepia tą orą.

Jeigu savaitę nešiojama kaukė, ji nebeveikia kaip mūsų pačių apsaugos priemonė, nes ji pati gali būti užteršta. Bet ji yra vis tiek yra gera priemonė sulaikyti mūsų pačių iškvepiamą virusą, jeigu mes jį nešiojame.

REKLAMA

Šiuo metu mes šnekame apie labai ekstremalius atvejus pliaže, kai iš tikrųjų yra labai didelis žmonių tankis ir nelieka jokio socialinio atstumo. Jei kažkas šalia jūsų gulėdamas iščiaudės, tai nedidelė, bet yra tikimybė, kad tas virusas gali jus pasiekti, kad UV spinduliuoti nespės suveikti“, – sakė profesorius.

„Čia liko gal keletas gerų savaitgalių“

Profesorius sakė, kad liko keli geri savaitgaliai, todėl sunkus klausimas, kas sukontroliuos, jei kaukės būtų privalomos prie jūros.

„Čia liko gal keletas gerų savaitgalių, kai vėl ta situacija gali pasikartoti. Bet jei mes įvesime, kas sukontroliuos, kas ten vyksta toje košėje prie tos jūros?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man atrodo, kad reikia skatinti laikytis atstumo maksimaliai, nežinau, koks malonumas yra trintis nugaromis, bet jei yra toks didelis tankis, tai gal tada geriau pakentėti ir tada neiti prie tos jūros. O jei taip, tai pavažiuoti ar paeiti bent kiek nuošaliau nuo pagrindinių pliažų, kad atstumą išlaikytų“, – teigė profesorius.

Visą Žinių radijo laidą „Dienos klausimas“ stebėkite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų