Į paplūdimius grąžinus alkoholį nutįso eilės: policija ir galbėtojai prakalbo apie išgėrusius „vaiduoklius“

Palangos gelbėtojams teko darbuotis moterų pliaže ir iš vandens traukti visiškai girtą vyrą, kuris užsimanė paspoksoti į nuogas moteris. Vyriškiui už viešosios tvarkos pažeidimą buvo skirta bauda. Palangos policija ir gelbėtojai teigia, kad bėgant metams situacija keičiasi į gerąją pusę ir vis mažiau įvyksta incidentų, kuriuose dalyvauja girti asmenys.

Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas naujienų portalui tv3.lt teigė, kad sekmadienį gelbėtojams teko traukti girti vyrą iš vandens moterų pliaže. Į nuogas moteris paspoksoti užsimanęs vyras vandenyje tūnojo su drabužiais ir visiškai girtas.

„Kaip jis ten pakliuvo – jis pats aiškina, kad neatsimena. Greičiausiai norėjo pasižiūrėti į nuogas moteris. Jis buvo visiškai girtas ir įpūtė 2,5 promiles.

Priplaukiau prie jo su vandens motociklu ir sakau: „Einam į krantą“. Jis pradėjo tik su rankomis mosikuoti, tai pagavau už rankų ir vėliau parvežiau į centrinę gelbėjimo stotį“, – prisiminė J. Pirožnikas.

Girtas vyras dar sukaupęs jėgas grasino Palangos gelbėtojų vadovui ir sakė, kai tik atplauks į krantą, tai dar parodys, kas jis toks. Tačiau savo didvyriškumą teko paminti ir toliau jau aiškintis su policijos pareigūnais.

Policija pranešė, kad už viešosios tvarkos pažeidimą vyrui buvo skirta bauda.

Policija: „Sumažėjo alkoholio padauginusių „vaiduoklių“

Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas tv3.lt teigė, kad tiek alkoholio padauginusių asmenų, tiek konfliktų ar incidentų Palangoje sumažėjo.

Per vasarą policija teigia užfiksavusi tik vieną ar kitą nedidelį incidentą, kuriame dalyvavo išgėrę asmenys – jie pažeidė viešąją tvarką.

„Incidentų ir alkoholio padauginusių „vaiduoklių“ bėgant laikui tik mažėja. Prieš keletą metų būdavo daugiau tokių asmenų ir įvairių incidentų ar konfliktų pasitaikydavo stipresnių. Laikui bėgant žmonės kultūringėja ir situacija keičiasi į gerąją pusę.

REKLAMA

Nuo pat vasaros pradžios Palangoje nebuvo kažkokių daug incidentų, kur girti asmenys būtų – tik vienas kitas atvejis, bet anksčiau prieš keletą metų būdavo tokių dažnokai.

Naktinis gyvenimas, klubai ar linksmybės – tai natūralu, kad žmonės kažkiek pavartoja alkoholio, bet situacija tikrai pasikeitusi ir žmonės sąmoningesni“, – kalbėjo A. Budginas.

Į paplūdimius sugrįžo alkoholis ir nutįso eilės

Jau dvi savaitės kaip Seimo sprendimu į pajūrio pliažų kavines sugrįžo silpni alkoholiniai gėrimai ir prie jų nutįso pirkėjų eilės.

Pasak Palangos gelbėtojų vadovo J. Pirožniko, leidimas vėl prekiauti alkoholiniais gėrimais pliažuose žmonių nepaveikė neigiamai, o priešingai – sumažėjo girtų žmonių.

„Viskas atvirkščiai: dabar matosi, kad žmonės kavinėse išgeria vieną ar kitą bokalą, bet tokių masiškai girtų, kaip buvo iki įstatymo, kai neleisdavo prekiauti, aš dabar džiaugiuosi, kad situacija pagerėjo.

Be to, paplūdimyje sumažėjo šiukšlių, taip pat į jūrą dedamo alkoholio, kur žmonės šaldydavo“, – teigė J. Pirožnikas.

Gelbėtojai perspėja poilsiautojus, kad saugotų save ir aplinkinius. Pasak J. Pirožniko, vis daugiau žmonių, kurie yra sąmoningesni. Jei pamato pavojingą situaciją ar kokią nelaimę, tai praneša.

Bando gudrauti: atsineša savo ir slepiasi

Palangos policijos komisariato viršininkas A. Budginas teigė, kad žmonės vis dar gudrauja ir į pliažus nešasi savo alkoholį, kas yra draudžiama.

„Mes pastebime, kad tiek uždraudus, tiek leidus vėl vartoti alkoholį pliaže, žmonės vis tiek nešasi savo ir bando slėpti. Pas vieną ar kitą žmogų vis aptinkame alkoholinių gėrimų, nepaiso įstatymų.

Tiek aš pats, tiek kolegos pastebime, kad dabar žmonės vartoja lengvuosius gėrimus – kaip alus, sidras ar šampanas. Dabar butelio degtinės nepamatysi, kaip būdavo prieš keletą metų“, – teigė A. Budginas.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvos gyventojas
2020-08-13 20:21:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
I Lietuvos antra duonele,Baltarusija prisivysim
Atsakyti
0

T
Tikrai
2020-08-13 21:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per jūroje paliktus žmonių SYSALUS galima užsikrėsti koronovirusu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų