Tokios žinutės dažnai apsimeta oficialiomis institucijomis, šiuo atveju – policija, ir pateikia nuorodas neva į eismo įvykių ar pažeidimų protokolus.

Įspėja gyventojus išlikti budriems
Policijos virtualus patrulis pabrėžia, kad tokios žinutės yra apgaulės forma, todėl gyventojai turėtų būti itin budrūs.
Žinutėse pateikiamos trumpintos nuorodos veda į kenkėjiškus puslapius, todėl jų spausti nerekomenduojama.
„Sukčiai ne atostogauja, o bando „forminti“ eismo įvykius.
SVARBU: nespauskite gautų nuorodų sms žinutėse, tai padarius – neveskite jokių asmeninių savo duomenų“, – rašoma įraše.
Sukčiai vis labiau siautėja
Anksčiau naujienų portalas tv3.lt skelbė, kad policijos virtualus patrulis perspėjo gyventojus, kad tokio tipo žinutės vienareikšmiškai yra sukčių darbas, todėl gyventojai turėtų išlikti budrūs ir nepakliūti į sukčių pinkles.
Virtualus patrulis taip pat pasidalino ir keliais pagrindiniais patarimais, kaip elgtis susidūrus su sukčių žinute:
- „Nespauskite jokių trumposiomis žinutėmis gautų nuorodų!
- Niekada neatsakykite į žinutę, kurioje prašoma nurodyti PIN kodą, internetinės bankininkystės slaptažodį ar bet kuriuos kitus privačius duomenis;
- Jei aktualią informaciją siunčia naujienų portalas ar valstybinė institucija – patikrinkite ir aplankykite jų svetainę. Jei žinutė tikra, tą pačią naujieną rasite ir ten;
- Svarbiausia – nuolat būti atidiems, kritiškai vertinti gaunamą informaciją ir neužkibti ant sukčių kabliuko“, – nurodė virtualus policijos patrulis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!