REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis gyventojų iki šios savaitės laiku deklaravo pernykštes savo pajamas ir sumokėjo mokesčių nepriemokas, taip pat susigrąžino jų permokas. Tačiau yra per 100 tūkst. lietuvių, kurie to nepadarė. Jų laukia nemalonumai.

Daugelis gyventojų iki šios savaitės laiku deklaravo pernykštes savo pajamas ir sumokėjo mokesčių nepriemokas, taip pat susigrąžino jų permokas. Tačiau yra per 100 tūkst. lietuvių, kurie to nepadarė. Jų laukia nemalonumai.

REKLAMA

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir „Sodra“ paaiškino, ko imsis dėl gyventojų, kurie turėjo sumokėti, bet laiku nesumokėjusių gyventojų pajamų mokesčio (GPM), valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų. 

Pajamų deklaracijų vis dar laukiama iš 18 proc. gyventojų

VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis įvardijo, kad šiemet iš maždaug 760 tūkst. pajamų deklaracijas privalančių pateikti gyventojų, laiku pareigą atliko 82 proc. Visgi, pajamų deklaracijų dar laukiama iš 137 tūkst. gyventojų.

Jis nurodė, kad bendrai iki termino pabaigos metines pajamų deklaracijas pateikė 1,43 mln. gyventojų. Didžioji jų dalis neprivalėjo deklaruoti pajamų, bet tai padarė norėdami susigrąžinti GPM permoką.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei gyventojas turi pareigą deklaruoti pajamas, tačiau to nepadaro laiku, VMI visada pirmiausia išsiunčia priminimus apie pareigą deklaruoti pajamas. Įvertinus turimus duomenis, tokie priminimai pradedami siųsti dalimis netrukus po deklaravimo termino, t. y. po gegužės 2 d.

REKLAMA

Kai gyventojas deklaraciją pateikia, tačiau apskaičiuoto mokesčio nesumoka, papildomai primename ir apie tai“, – kalbėjo pašnekovas.

M. Endrijaitis atkreipia dėmesį, kad pajamų deklaraciją su mokėtina GPM suma pateikus po termino, už pradelstą laikotarpį skaičiuojami ir delspinigiai.

T. y. po 0,029 proc. nuo skolos sumos kasdien iki tol, kol skola bus sumokėta, bet ne ilgiau kaip 180 dienų nuo mokėjimo termino ar deklaracijos pateikimo dienos, jei ji pateikta vėliau.

Nesusitarus mokėti dalimis, įmoka gali būti nuskaičiuota

Jei gyventojas susiduria su finansiniais sunkumais ir pateikus deklaracijas neturi galimybės sumokėti visą susidariusią nepriemokos sumą, jis visada gali kreiptis į VMI ir išdėstyti mokėtiną sumą dalimis, sudarydami mokestinės paskolos sutartį (MPS).

REKLAMA
REKLAMA

VMI atstovas pabrėžia, kad nesudarius MPS bei nesumokėjus GPM, teisės nustatyta tvarka mokėtina suma gali būti nuskaičiuota nuo banko sąskaitos.

Pašnekovas pridūrė, kad, prieš vykdant išieškojimo veiksmus, VMI visada informuoja apie susidariusią nepriemoką, mokėjimo terminą ir apskaičiuotus delspinigius – pranešimai keliami į Mano VMI, o apie pranešimo įkėlimą klientai informuojami ir nurodytu el. paštu.

Pasak M. Endrijaičio, išsamią savo permokų ir nepriemokų informaciją gyventojai visada gali pasitikrinti prisijungę prie VMI asmeninės paskyros.

„Pažymėtina, jog tam, kad VMI galėtų tinkamai gyventojus informuoti apie jų mokestines prievoles, itin svarbūs pačių gyventojų Mano VMI bei EDS teisingai ir tiksliai pateikti kontaktiniai duomenys (telefono numeris, el. pašto adresas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą, pagal teisės aktų nuostatas, gali būti pritaikyta ir administracinė atsakomybė“, – aiškino VMI atstovas.

Mokėtinos sumos „Sodrai“ rodomos paskyroje

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus patarėja Malgožata Kozič primena, kad nuo pajamų, deklaruotų VMI, taip pat reikia sumokėti VSD bei PSD įmokas „Sodrai“.

Pašnekovė pridūrė, kad socialinio draudimo įmokų mokėjimas užtikrina socialines garantijas – galimybę gauti ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas, pensiją. Išmokų dydžiai tiesiogiai priklauso nuo sumokėtų įmokų.

Įmokos už praėjusius metus turėjo būti sumokėtos iki metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo VMI termino paskutinės dienos, t. y. iki gegužės 2 d.

REKLAMA

„Kai apdorojami VMI deklaracijos duomenys, savarankiškai dirbantis gyventojas, prisijungęs prie paskyros, gali pamatyti mokėtiną sumą. Kiek tiksliai įmokų reikia sumokėti, gali patarti ir „Sodros“ darbuotojas.

Šiais metais, jau trečius metus iš eilės,  „Sodros“ specialistai skambino savarankiškai dirbantiems žmonėms arba rašė elektroniniu paštu ir patarė, kiek įmokų reikia sumokėti ir kaip tai padaryti. Kasmet tokiu būdu informuojama apie 60 tūkst. žmonių“, – aiškino M. Kozič.

Ji nurodė, kad, jei kyla finansinių sunkumų, gyventojai taip pat gali kreiptis į „Sodrą“ dėl įmokų atidėjimo.

Anot „Sodros“ atstovės, svarbu žinoti, kad atidėjus įmokų mokėjimą atitinkamai neįgyjamas motinystės, ligos socialinio draudimo stažas, kol įmokos nesumokėtos. Tai gali turėti įtakos sprendimams skirti motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, ligos išmokas.

REKLAMA

„Jei žmogus nepateikė prašymo atidėti įmokas, jis privalo vykdyti savo įsipareigojimus „Sodrai“. 

Draudėjams, kurie nepaisant priminimų ir raginimų vengia sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų skolas, yra taikomos priverstinio skolų išieškojimo procedūros – teikiami mokėjimo nurodymai kredito įstaigoms, vėliau perduodama skolą išieškoti antstoliui“, – komentavo pašnekovė.

Nesinori atiduoti sunkiai kažkam uždirbtų pinigų,kai Lietuva yra aferistu ir vagių rankose,mes mokame mokesčius ,ne tik už save ,bet ir už ukrainiečius,žydus,išlaikome pedopartijas
Nekruškit proto, sumokėtas PSD negarantuoja gauti ligos išmoką.
Ko gazdinat svolaciai nk ta supuvusi Lietuva negrysim niekada į ubagyna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų