Kas žengs į Ispanijos Karaliaus taurės (orig. „Copa del Rey“) turnyro finalą? Tai paaiškės šią savaitę. Šiame etape varžosi Madrido „Rayo Vallecano“ ir Sevilijos „Real Betis“ bei Bilbao „Athletic“ ir „Valencia“ futbolininkai.

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyks atsakomosios rungtynės. Pirmajame pusfinalio mače „Real Betis“ įveikė „Rayo Vallecano“ klubą svečiuose – 2:1. „Athletic“ ir „Valencia“ akistata Bilbao mieste baigėsi 1:1.

Ketvirtfinalyje Bilbao komanda netikėtai 1:0 palaužė turnyro favoritą ir dabartinį Ispanijos čempionato lyderį Madrido „Real“. „Athletic“ „karališkąjį“ klubą šį sezoną įveikė ir Ispanijos Supertaurės varžybų finale (2:1). Bilbao komanda Karaliaus taurės turnyro aštuntfinalyje eliminavo ir kitą milžiną „Barcelona“ klubą (3:2 per pratęsimą). Prastai Ispanijos čempionatą pradėjęs „Athletic“ dabar rikiuojasi aštuntojoje vietoje (26 rungtynės, 37 taškai).

„Valencia“ Karaliaus taurės turnyro ketvirtfinalyje 2:1 palaužė „Cadiz“ futbolininkus. Valensijos komanda šalies pirmenybėse žengia devinta (26, 33). „Valencia“ ir „Athletic“ tarpusavio mače Ispanijos čempionate užfiksuotas taikus rezultatas 1:1.

Šie klubai tarpusavyje iš viso yra žaidę 35 kartus. 13 sykių triumfavo „Valencia“, 10 – „Athletic“, 13 rungtynių baigėsi lygiosiomis.

Baskai Karaliaus taurės varžybų finale rungtyniavo net 39 kartus, 23 sykius tapo nugalėtojais. Tai antras rezultatas tarp visų Ispanijos ekipų. Tiesa, paskutinį kartą Bilbao futbolininkai taurę į viršų kėlė seniai – 1984-aisiais. Paskui jie dar šešis kartus pateko į finalą ir visus juo pralaimėjo. „Barcelona“ taurę iškovojo 31 kartą, „Real“ – 19.

Įspūdingai šį sezoną žaidžia „Real Betis“. Ši komanda ketvirtfinalyje svečiuose net 4:0 sutriuškino San Sebastiano „Real Sociedad“. Sevilijos klubas netikėtai užima labai aukštą trečiąją vietą Ispanijos čempionate (26, 46) ir realiai pretenduoja kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje.

„Rayo Vallecano“ ketvirtfinalyje 1:0 nugalėjo „Mallorca“ futbolininkus. Madrido ekipa šalies pirmenybėse žengia 12-oje vietoje (25, 31). „Real Betis“ su „Rayo Vallecano“ šį sezoną Ispanijos čempionate varžėsi du kartus. Vienas mačas baigėsi 1:1, o kitame 3:2 stipresnis buvo „Real Betis“.

Visose tarpusavio akistatose rezultatas yra lygus 6:6. Taip pat šešiose dvikovose užfiksuotos lygiosios.

„Rayo Vallecano“ nė karto nežaidė Karaliaus taurės turnyro finale. „Real Betis“ šį trofėjų laimėjo du sykius, o dukart suklupo finale. Pastarąjį sykį Sevilijos futbolininkai čempionais tapo 2005-aisiais.

Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalio antruosius mačus tiesiogiai rodys „TV3 Sport“, „TV3 Sport

Open“ kanalai ir naujos kartos televizija „Go3“.