REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
3
Išlaikykite pelargonijas per žiemą: išdavė veiksmingiausią būdą (tv3.lt fotomontažas)

Daugelio kiemuose žydi pelargonijos, o atvėsus orams kyla didžiausias klausimas, kaip jas išlaikyti per žiemą. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė sako, kad yra paprastas ir veiksmingas būdas, kad kitais metais pelargonijos vėl nudžiugintų žiedais.

3

Daugelio kiemuose žydi pelargonijos, o atvėsus orams kyla didžiausias klausimas, kaip jas išlaikyti per žiemą. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė sako, kad yra paprastas ir veiksmingas būdas, kad kitais metais pelargonijos vėl nudžiugintų žiedais.

REKLAMA

S. Stanislavičė su naujienų portalu tv3.lt pasidalino paprastu būdu, kaip šias gėles išsaugoti per žiemą, kada tuo reikėtų pradėti rūpintis bei kokių klaidų nekartoti, jei norite, kad augalas sėkmingai peržiemotų ir nežūtų.

Keli pelargonijų laikymo būdai

Rudeniški orai šiemet nedžiugina nei saule, nei šiluma, o termometro stulpelis krenta vis žemiau, tad metas pamažu pradėti rūpintis pelargonijų sandėliavimu.

„Nepaisant to, kad pelargonijos gali iškęsti ir menką šaltuką, jeigu norime sveikas, stiprias pelargonijas paruošti žiemai, reikėtų tai daryti, kai oro temperatūra siekia 8-10 laipsnių šilumos“, – pataria ji.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdama apie pelargonijų išlaikymą žiemą, ji sako, kad yra keli skirtingi būdai, kaip tai padaryti. Vienas – įnešti jas į kambarį ir šiek tiek apkirpus stiebus laikyti namuose. Vis tik, ji priduria, kad tokiu atveju žiemą gėles būtina laistyti, nes kitaip šaknims pritrūks drėgmės ir augalas žus.

REKLAMA

Kitas, kuriuo dažnai naudojasi daugiabučių gyventojai – apkarpytas pelargonijas laikyti ant palangės, patalpoje, kur temperatūra yra maždaug 10 laipsnių šilumos.

Tačiau Sandra sako atradusi dar vieną būdą, kuris jai pasiteisino labiausiai. Kaip per žiemą išlaikote jurginų šaknis, lygiai taip pat galite išlaikyti ir pelargonijas.

„Pelargonijas galime laikyti kaip jurginų ar kanų šaknis. Juk jurginai ir kanai, analogiškai kaip ir pelargonijos, yra daugiamečiai augalai, tačiau nušąla jų antžeminė dalis ir jeigu jos lieka žiemoti lauke, jos žūsta“, – aiškino pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Įsitikinkite, kad šaknys drėgnos

Pirmiausia, ištraukite pelargonijas su visomis šaknimis iš vazonų ir nupjaukite ar nukirpkite augalo antžeminę dalį, palikdami maždaug sprindį nuo šaknies.

Kitas žingsnis – užtikrinti, kad pelargonijų šaknys nebūtų sausos ar šlapios: „Nupjovus visus lapus ir žiedus, šaknis ištraukus iš vazono reikia apžiūrėti, kad šaknys nebūtų visiškai sausos ir tuo pačiu, kad nežliugsėtų vanduo, jos nebūtų visiškai šlapios.

Jeigu vazone yra sausa, reikia gerai palaistyti pelargoniją ir porai dienų palikti kieme nuvarvėjimui, apdžiūvimui ir atvirkščiai – jeigu matome, kad šaknys itin šlapios, geriau kažkuriam laikui įnešti į patalpą, kad apdžiūtų vandens perteklius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pastebi, kad per sausos arba per drėgnos šaknys yra viena iš priežasčių, kodėl nepavyksta išsaugoti pelargonijų per žiemą.

„Jei pelargonijos laikomos per drėgnomis šaknimis, per stiebelį patenka puvinys, jis nueina į šaknį ir augalas neišgyvena. O jei augalas perdžiūva, jam nepakanka drėgmės, jis žūsta“, – kodėl svarbu įsitikinti, kad šaknys ne per sausos ar ne per drėgnos, pasakojo sodininkystės ekspertė.

Laikykite maišuose

Jei šaknys nei išdžiūvusios, nei permirkusios, belieka įdėti šaknį su visu stiebu į celofaninį maišą. Sandra sako naudojanti šiukšlių maišus, nes jie ploni ir visada būna po ranka.

REKLAMA

„Ir tada maišą tampriai rankomis apglostome, stengiamės pašalinti visą orą ir maišą užrišame. Čia toks vadinamas augalo vakuumavimas, nes šaknis negauna oro“, – sako pašnekovė.

Maišus su pelargonijomis laikykite sausoje, vėsioje patalpoje, tačiau svarbu užtikrinti, kad temperatūra patalpoje nenukristų žemiau 0. Geriausia, kad laikytųsi +1-+5 laipsnių temperatūra. Jei auginate jurginus ar kanas ir pavyksta jų gumbus išlaikyti per žiemą, pavyzdžiui, rūsyje, tai reiškia, kad ir pelargonijų sandėliavimui tai bus tinkama patalpa.

„Kadangi jau 5-6 metus iš eilės naudoju šitą būdą, galiu pasakyti, kad gal ne 100 procentų visos pelargonijos peržiemoja, bet apie 90 procentų tikrai. Tai yra pakankamai didelis procentas, nors jos nėra tokios lepios, kaip kitos gėlės, kurios bijo drastiško lapų ir žiedų šalinimo“, – patikina S. Stanislavičė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų