pelargonijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pelargonijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pelargonijos“.

Pelargonijos sukraus daugybę žiedų: štai, ką reikia daryti

Sodininkystės entuziastai žino, kad niekas taip nepuošia sodo, kaip žydinčios gėlės. Vienas lauko ekspertas atskleidė, kad įprastas virtuvės prieskonis gali pakeisti pelargonijų būklę. Žinomos dėl savo ryškių žiedų ir elegantiškų ekspozicijų, pelargonijos gali sunkiai išgyventi karštyje, jei nėra tinkamai prižiūrimos. Laimei, gėlių guru Elise Harlock iš „Prestige Flowers“ teigia, kad paprasta gudrybė su cinamonu gali padėti šiems populiariems augalams išlikti atspariems karščiams.
2024-07-13

Padarykite tai begonijoms ir pelargonijoms: žydės įspūdingai

Atėjus vasarai, lietuvių terasos, balkonai ir sodai apsipila gražiausiais gėlių žiedais, dažnai – pamiltomis begonijomis ir pelargonijomis. Kad žiedais džiaugtumėtės ilgiau ir netektų liūdėti, kad augalas vargsta, svarbu žinoti, kaip jomis tinkamai rūpintis ir kokių klaidų nekartoti. Naujienų portalui tv3.lt apie begonijų ir pelargonijų auginimo ir priežiūros subtilybes pasakojo sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė.
2024-06-22

Padarykite tai savo pelargonijoms: sukraus dvigubai daugiau žiedų

Pelargonija yra ko gero viena mėgstamiausių ir populiariausių auginamų gėlių Lietuvoje. Šį augalą gali auginti tiek gėlininkystės naujokai, tiek „veteranai“. Pelargonijos nereikalauja daug priežiūros, savo nuostabiais žiedais džiugina visą vasarą, jų galima pasisodinti lysvėse ar vazone, laikyti balkone, terasoje ar kambaryje. Apžvelgsime pagrindinius pelargonijų auginimo ir priežiūros aspektus.
2024-05-28

Palaistykite pelargonijas šiuo mišiniu: žydės kur kas daugiau

Pelargonijos yra populiarūs kambariniai augalai, kurie gali džiuginti savo grožiu ir ilgu žydėjimu, jei yra tinkamai prižiūrimi. Jei norite, kad pelargonijos žydėtų dar gražiau, gausiau ir ilgiau, palaistykite jas šiuo mišiniu – žiedais neatsidžiaugsite. Pelargonijas būtina aprūpinti reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kad jos puikiai augtų ir turėtų stiprią šaknų sistemą. Kad užtikrintumėte pakankamą maistinių medžiagų kiekį, galite laistyti pelargonijas naminiu mišiniu.
2024-05-16

Padarykite tai pelargonijoms: sukraus nematytą skaičių žiedų

Ryškiais įvairių spalvų žiedais balkonuose ar terasose pleškančios gėlės – vienas pigiausių ir maloniausių būdų pasirūpinti namų grožiu. Jos ne tik suteikia atgaivą akims, bet tampa ir maloniu hobiu, į kurį visai nesunku įtraukti ir vaikus. Pasak Gintarės Kitovės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, šiemet tendencija akivaizdi – namuose pirkėjai nori kuo daugiau augalų. O tarp dažniausių pasirinkimų puošiant balkonus – ir pelargonijos, petunijos bei nemezijos.
2024-05-09

Lietuviai šluoja šias prekes iš parduotuvių: paaiškino, kodėl

Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
2024-02-22

Metas sėti: štai, kokias daržoves ir gėles verta sodinti jau sausį

Sėja jau startuoja! Nors už lango pūpso sniego kalnai, metas pradėti rūpintis šiųmečiu derliumi. Sausis – puikus laikas sodinti kai kurias daržoves, taip pat gėles, kurios atšilus balkonus išpuoš žiedais. Sodininkai, daržininkai jau bruzda – tą išduoda augantys sėklų, žemių, daigyklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. „Pirkėjai nieko nelaukia – sėklų pirkimas, kaip ir kasmet, prasideda dar sausį ir aktyvėja kone kasdien.
2024-01-24

Išlaikykite pelargonijas per žiemą: štai, ką reikia žinoti

Lietuvių pamiltos gėlės pelargonijos nežiemoja lauke, tad svarbu užtikrinti joms tinkamas sąlygas, kad kitais metais vėl galėtumėte jas sodinti ir džiaugtis žiedai. Ekspertė papasakojo, kaip išsaugoti pelargonijas per žiemą – įsiminkite jos patarimus.  Pelargonijos yra nuostabūs augalai, žydintys iki pat šalnų ir nereikalaujantys per daug priežiūros. Tačiau rudenį jas reikėtų iškasti, jei norite sulaukti žiedų kitąmet.
2023-11-23

Atskleidė, kaip per žiemą išsaugoti pelargonijas ir begonijas: išbandykite šiemet

Artėjant žiemai reikia pagalvoti ne tik apie tai, kokį naują paltą nusipirkti, kad žiemą nebūtų šalta, bet ir pagalvoti, kaip išsaugoti vasarines gėles, kurioms, atėjus šalčiams bei nepalankiems orams, bus taip pat šalta. Sodininkė Sandra Stanislavičė atrado būdą, kaip išsaugoti kai kurias gėles ir jomis džiaugtis po visų šalčių vėl sugrįžus saulei.
2023-10-18

Pelargonijas išsaugokite per žiemą: atskleidė, ką reikia daryti

Pelargonijos yra nuostabūs augalai, žydintys iki pat šalnų ir nereikalaujantys per daug priežiūros. Tačiau rudenį jas reikėtų iškasti, jei norite sulaukti žiedų kitąmet.  Iškasę pelargonijas įdėkite jas į kartoninę dėžę ar popierinį maišelį ir laikykite per žiemą, o kitą pavasarį jos vėl pradės augti ir leisti stiebus.  Pirmiausia, pelargonijas reikia iškasti prieš šalnas ir nuo šaknų nupurtyti žemę, tačiau jų nereikia nuplauti ir nebūtina pašalinti kiekvieno dirvožemio gabalėlio.
2023-10-17
REKLAMA
REKLAMA

Išlaikykite pelargonijas per žiemą: ekspertė Vilija atskleidė, kas padės

Daugelis pelargonijas vis dar laiko močiučių gėlėmis, pasižyminčiomis specifiniu, ne itin maloniu kvapu. Tačiau garliaviškė pelargonijų augintoja Vilija Buckiūnienė skuba išsklaidyti šį įsitikinimą – jos gali kvepėti citrinomis ar net grybais, o žiedai priminti rožes ar tulpes.  Aštuonerius metus įvairiausių spalvų, dydžių ir kvapų pelargonijas auginanti moteris sako, kad sau tinkantį augalą gali rasti kiekvienas, nes pasirinkimų – nors vežimu vežk.
2023-09-23

Išsaugokite begonijas per žiemą: štai, ką reikia padaryti

Ruduo, tačiau gėlių augintojams darbai nesibaigia: puikus metas ne tik pasidžiaugti rudeninių gėlių kompozicijomis, bet ir ruoštis kitų metų sezonui. Gėlių augintoja Sandra Stanislavičė pasidalijo patarimais, ką nuveikti šį rudenį, kad pavasarį džiaugtumėtės įspūdingais gėlynais. Pasirūpinkite pelargonijomis „Jau kelerius metus naudoju puikiai pasiteisinusią pelargonijų „konservavimo“ ir laikymo maišuose priemonę.
2023-09-03

Išlaikykite pelargonijas per žiemą: štai, ką reikia daryti

Lietuvių pamiltos gėlės pelargonijos nežiemoja lauke, tad svarbu užtikrinti joms tinkamas sąlygas, kad kitais metais vėl galėtumėte jas sodinti ir džiaugtis žiedai. Ekspertė papasakojo, kaip išsaugoti pelargonijas per žiemą – įsiminkite jos patarimus.  Pelargonijos yra nuostabūs augalai, žydintys iki pat šalnų ir nereikalaujantys per daug priežiūros. Tačiau rudenį jas reikėtų iškasti, jei norite sulaukti žiedų kitąmet.
2023-08-26

Pelargonijas palaistykite šiuo mišiniu: sukraus daug žiedų

Pelargonijos – vienos gražiausių gėlių soduose. Tačiau tai – nemažai priežiūros reikalaujantis augalas. Norint, kad pelargonijos sukrautų didelius kiekius žiedų reikia nepamiršti aprūpinti jų naudingomis medžiagomis. Daugelis žino, kad pelargonijoms reikia daug saulės ir mažai drėgmės. Nors dažniausiai patręšti jas sodininkai renkasi naudodami specialias trąšas, tačiau pasirodo yra būdas, kuris padės pastiprinti augalą ir be cheminių priedų, rašo creativomedia.co.uk.
2023-08-06

Pelargonijas patręškite šiuo mišiniu: rezultatas nustebins

Pelargonijos – daugelio lietuvių pamiltos gėlės. Kad šios sukrautų dar daugiau žiedų ir atrodytų puikiai, galite pasigaminti naminių trąšų – tai daug paprasčiau, nei galite įsivaizduoti. Pelargonijos yra augalai, kuriems nereikia didelės priežiūros, be to, juos labai lengva dauginti. Tai vieni geriausių augalų, nes jie yra ir gražūs, ir lengvai prižiūrimi.
2023-07-25

Padarykite tai savo pelargonijoms ir begonijoms: žiedų nespėsite skaičiuoti

Vasarą daugelio lietuvių kiemus ir balkonus papuošia spalvingais žiedais apsipylusios begonijos ir pelargonijos. Kaip ir kiekvienam augalui, joms reikia maistingųjų medžiagų, kad džiugintų nesuskaičiuojamu kiekiu žiedų. Štai geriausios naminės trąšos begonijoms ir pelargonijoms.  Augalai dažnai miršta, kai yra nepakankamai tręšiami. Tačiau galite taupiai ir veiksmingai patręšti gėles naminėmis priemonėmis – nereikės išleisti nė cento cheminėms trąšoms.
130 2023-07-06

Sodininkė Kristina rado geriausias trąšas pelargonijoms: žiedų nespėja skaičiuoti

Vis daugiau lietuvių pamilsta anksčiau močiučių gėlėmis vadintas pelargonijas. Ne išimtis ir gėlių mylėtoja, sodininkė Kristina. Kad pelargonijos kasmet apsipiltų daugybe žiedų, ji jas laisto naminiu mišiniu.  Moters kieme pastatytuose vazonuose ir loveliuose kasmet auga įvairių veislių pelargonijos – pilnavidurės, kaskadinės, čia vietą rado ir paprasčiausia pelargonija, kurią jai atidavė močiutė.
2023-06-18

Pelargonijų ir begonijų žiedų nespėsite skaičiuoti: ekspertė išdavė, ką daryti

Atšilus orams, balkonai ir kiemai puošiasi gražiausiais žiedais, o vis daugiau lietuvaičių pamilsta pelargonijas ir begonijas. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė pasidalijo naudingais patarimais, kaip pasirūpinti šiais augalais, kad jie visą vasarą džiugintų žiedais.  Vis dažniau loveliuose ar pastatomuose vazonuose pražysta daugelio močiučių gėlėmis vadinamos pelargonijos, augalų mylėtojų akis patraukia ir begonijos.
2023-06-11

Palaistykite pelargonijas šiuo mišiniu: atsidėkos įspūdingais žiedais

Pelargonijoms reikia 4–6 valandų per dieną tiesioginių saulės spindulių, todėl saulėtą dieną jų saulėkaitoje palikti nevertėtų. Optimalios sąlygos daugumai pelargonijų rūšių – tiesioginiai saulės spinduliai ryte ir švelnus pavėsis nuo vidudienio. Pelargonijos daug geriau ištveria ilgus laikotarpius sausoje dirvoje, nei ilgus laikotarpius pernelyg šlapioje dirvoje – pati dažniausia lemtinga jų auginimo klaida yra per dažnas laistymas.
2023-06-06

Norite pelargonijas išlaikyti per žiemą? Ekspertė išdavė, ką daryti

„Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą? Porą vazonėlių parnešiau į verandą, ten temperatūra teigiama. Nelaisčiau, lapai pradėjo gelsti ir tada visus nuskabiau, apkarpiau iki sumedėjusių šakelių, truputį palaisčiau. Kitos kuo puikiausiai jaučiasi kieme, žydi, nors visai neprižiūrimos. Kaip jas išsaugoti per žiemą, o pavasarį užsiauginti naujų daigelių?“ – klausia Jadvyga iš Molėtų rajono. Pelargonijos – daugiamečiai augalai, galintys žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
2022-11-23

Išsaugokite pelargonijas ir begonijas per žiemą: išdavė, ką daryti

Šiemet mūsų darželiuose, terasose iki dabar žydi gėlės. Net rožės niekaip nepasiduoda rudeniui – jos vis dar apsipylusios žiedais. Argi nesinori darželio ar terasos, balkono gėles išsaugoti kitiems metams? Kurias gėles šaltajam metų sezonui tiesiog privaloma „apgyvendinti“ šiltai, kad pavasarį nereikėtų pirkti naujų ir galėtume vėl džiaugtis savų gėlių žiedais? Tai per žiemą patalpoje lengviausiai išlaikomos gėlės. Geriausia temperatūra pelargonijoms peržiemoti – 5–10 laipsnių šilumos.
2022-11-07

Pelargonijas išlaikykite per žiemą: atskleidė auksinius patarimus

Norint išsaugoti pelargonijas kitiems metams, vos tik pasirodžius pirmiesiems šalčiams rudenį, rekomenduojama augalus iškasti. Tai padarę, nukratykite dirvą nuo šaknų. Padėkite augalus vėsioje vietoje ir leiskite jiems išdžiūti kelias dienas. Tai padės išvengti pelėsio ar miltligės ligos per žiemą. Iš tiesų, peržiemoti pelargonijoms yra labai paprasta, tereikės jas sudėti į kartoninę dėžę arba popierinį maišelį ir uždaryti.
2022-11-03

Namuose pelargonijas išsaugokite per žiemą: štai, ką reikia padaryti

„Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą? Porą vazonėlių parnešiau į verandą, ten temperatūra teigiama. Nelaisčiau, lapai pradėjo gelsti ir tada visus nuskabiau, apkarpiau iki sumedėjusių šakelių, truputį palaisčiau. Kitos kuo puikiausiai jaučiasi kieme, žydi, nors visai neprižiūrimos. Kaip jas išsaugoti per žiemą, o pavasarį užsiauginti naujų daigelių?“ – klausia Jadvyga iš Molėtų rajono. Pelargonijos – daugiamečiai augalai, galintys žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
2022-10-25

Išlaikykite pelargonijas per žiemą: išdavė veiksmingiausią būdą

Daugelio kiemuose žydi pelargonijos, o atvėsus orams kyla didžiausias klausimas, kaip jas išlaikyti per žiemą. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė sako, kad yra paprastas ir veiksmingas būdas, kad kitais metais pelargonijos vėl nudžiugintų žiedais. S. Stanislavičė su naujienų portalu tv3.lt pasidalino paprastu būdu, kaip šias gėles išsaugoti per žiemą, kada tuo reikėtų pradėti rūpintis bei kokių klaidų nekartoti, jei norite, kad augalas sėkmingai peržiemotų ir nežūtų.
2022-10-05

Išlaikykite pelargonijas per žiemą: štai, ką reikia daryti

„Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą? Porą vazonėlių parnešiau į verandą, ten temperatūra teigiama. Nelaisčiau, lapai pradėjo gelsti ir tada visus nuskabiau, apkarpiau iki sumedėjusių šakelių, truputį palaisčiau. Kitos kuo puikiausiai jaučiasi kieme, žydi, nors visai neprižiūrimos. Kaip jas išsaugoti per žiemą, o pavasarį užsiauginti naujų daigelių?“ – klausia Jadvyga iš Molėtų rajono. Pelargonijos – daugiamečiai augalai, galintys žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
2022-09-29

Pelargonijas išlaikykite per žiemą: štai, ką reikia padaryti

Pelargonijos – nuostabios gėlės, kurios žydi nuo pat pavasario iki pirmųjų šalnų. Dažnas šias nuostabias gėlės matyti savo sode nori ir kitąmet, tačiau kyla klausimas – kaip padėti pelargonijoms peržiemoti? Reikės atlikti vos kelis paprastus veiksmus ir šie augalai jus džiugins ne vienerius metus! Norint išsaugoti pelargonijas kitiems metams, vos tik pasirodžius pirmiesiems šalčiams rudenį, rekomenduojama augalus iškasti. Tai padarę, nukratykite dirvą nuo šaknų.
2022-09-03

Pelargonijas išlaikykite per žiemą: štai, ką reikia padaryti

„Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą? Pernai porą vazonėlių parnešiau į verandą, ten temperatūra teigiama. Nelaisčiau, lapai pradėjo gelsti ir tada visus nuskabiau, apkarpiau iki sumedėjusių šakelių, truputį palaisčiau. Kitos kuo puikiausiai jaučiasi kieme, žydi, nors visai neprižiūrimos. Kaip jas išsaugoti per žiemą, o pavasarį užsiauginti naujų daigelių?“ – klausia Jadvyga iš Molėtų rajono. Pelargonijos – daugiamečiai augalai, galintys žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
2021-11-25

Atskleidė 1 būdą, kaip laikyti pelargonijas žiemą: išbandykite

Norintiems išlaikyti nenuvytusias pelargonijas žiemos metu, britų sodininkystės ekspertas Alanas Titchmarshas dalinasi neįprastu būdu. Kad jūsų augalas liktų gyvas, jums prireiks tik laikraščio.  Dažnai britų televizijos ekranuose pasirodantis Alanas Titchmarshas yra ir puikus sodininkystės ekspertas.
2021-10-15

Pasakė, ką daryti su pelargonijomis žiemą: užsirašykite iš karto

Daugiametėmis gėlėmis baigiant žydėjimo sezoną, pradedame sukti galvą kada, kaip jas iškasti, kur padėti, kaip laikyti. Tačiau prieš nešant gėles ar jų svogūnėlius, gumbus į sandėliukus, rūsius, verta apsvarstyti, ar tikrai turėsime laiko, noro jas prižiūrėti ir, svarbiausia, ar augalams sudarysime tinkamas sąlygas žiemoti.
2021-10-05

Pasakė, kaip pelargonijas išlaikyti per žiemą: išbandykite jau šiemet

„Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą? Porą vazonėlių pernai parnešiau į verandą, ten temperatūra teigiama. Nelaisčiau, lapai pradėjo gelsti ir tada visus nuskabiau, apkarpiau iki sumedėjusių šakelių, truputį palaisčiau. Kitos kuo puikiausiai jautėsi kieme, žydėjo, nors visai buvo neprižiūrimos. Kaip jas šiemet išsaugoti per žiemą, o pavasarį užsiauginti naujų daigelių?“ – klausia Jadvyga iš Molėtų rajono. Pelargonijos – daugiamečiai augalai, galintys žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
2020-11-04

Šlakelis šios priemonės ir gėlės suvešės: neatsiginsite komplimentų

Atėjęs savaitgalis – puiki proga pasirūpinti savo augalais ir mylimomis gėlėmis. Jei norite, kad jos žydėtų taip, kaip niekada anksčiau, vertėtų įsiklausyti į aukso vertės patarimus. Takprosto.cc kalbinti gėlių žinovai pasakojo apie jodo naudą augalams ir populiariausius liaudiškus būdus, padėsiančius sukurti nepriekaištingą vaizdą jūsų balkone, terasoje ar kieme. Jodas yra labai svarbus, jei norite, kad augalai gyvuotų ir žydėtų gerokai ilgiau.
2018-04-22
Į viršų