REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Asmeninių finansų valdymo specialistai sutaria – norint taupyti, būtina valdyti savo išlaidas. Tačiau tai nereiškia, kad reikia atsisakyti kažkokių paslaugų, pakanka jas kontroliuoti ir planuoti. Tikslios mobiliojo ryšio išlaidų kontrolės paslaugą teikianti UAB „Bitė Lietuva“ kartu su asmeninių finansų ekspertais įvardina pagrindinius sėkmingo išlaidų valdymo veiksnius.

REKLAMA
REKLAMA

„Man patinka Marko Tveno pastebėjimas, kad žmonės dažnai nežino kur eina, bet nustemba jog atėjo ne ten. Svarbu planuoti, jei norime kažko pasiekti, pavyzdžiui, vietoj skolų turėti santaupas. Šis dėsnis galioja ne tik pinigams, bet ir visam gyvenimui“, – sako Žilvinas Jančoras, Finansinio savarankiškumo mokyklos įkūrėjas.

REKLAMA

Lietuvos banko parengtame „Finansinių paslaugų vadove“ teigiama, kad vienas pagrindinių įrankių, valdant asmeninius finansus, – išlaidų planas. Jis padeda visada žinoti, ką galime sau leisti, o ko ne. Taip pat padeda išvengti nereikalingų išlaidų ir įgyvendinti išsikeltus finansinius tikslus.

Finansinio plano sudarymo principas – paprastas. Tereikia peržiūrėti esamas išlaidas ir pagal jas būsimas pajamas bei planus suskirstyti į pagrindines grupeles, pavyzdžiui, išlaidos degalams, įvairūs mokesčiai ir t.t. Tuomet svarbiausia laikytis sudaryto plano ir stengtis neviršyti jame numatytų sumų. Tą padaryti gali padėti ir paslaugų teikėjai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų klientai jau kurį laiką neturi sukti galvos dėl išlaidų mobiliojo ryšio paslaugoms. „Išlaidų kontrolės“ paslauga už juos tai daro automatiškai. Klientui tereikia pačiam iš anksto nusistatyti limitą ir jis bus tikras, kad artėdamas prie ribos realiu laiku sulauks žinios ir numatytos sumos niekada neviršys“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktorius.

Šiuo metu „Išlaidų kontrolės“ paslaugą jau naudoja daugiau nei 35% privatūs ir per 16% „Bitės“ verslo klientų.

„Bitės“ klientai kontroliuoti išlaidas realiu laiku gali dviem būdais. Pirmąjį renkasi vartotojai, kurie nori gauti SMS žinutę, kai išlaidos pasieks jų pasirinktą sumą. Antruoju būdu vartotojai yra informuojami SMS žinute, kai pasiekia 80 proc. sumos, o peržengus 100 proc. ribą, naudojimasis paslaugomis bus apribojamas, bet ne išjungtas. Jei vartotojas turi likusių nemokamų minučių, SMS žinučių ir megabaitų, jis ir toliau gali jais naudotis. Tokiu būdu klientai gali būti, kad niekada neviršys jų pačių pasirinktos išlaidų ribos.

Verta pastebėti, kad finansų kontrolei galima pasitelkti ir patį mobilųjį telefoną bei lietuvių sukurtus sprendimus. Pavyzdžiui, programėlė „Money“ padės sekti kasdienes išlaidas ir matyti, kaip pavyksta laikytis plano, o „PriceOn“ – rasti įvairias akcijos prekybos centruose ir kontroliuoti, kad išlaidos parduotuvėse neviršytų numatyto plano.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų